Онлајн Зарове во живо облози и исплати

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

Онлајн игра на зарове во живо е забавна игра која добива на популарност меѓу играчите кои сакаат да уживаат во возбудата на казиното од удобноста на нивните домови. Играчите во оваа игра се обложуваат на исходот од фрлањето две коцки и ќе добијат многу ако нивните облози се успешни.

За да направите мудри избори и да ги подобрите вашите шанси за победа, од клучно значење е да ги разберете различните видови облози и нивните поврзани награди. За да ви помогнеме да го извлечете максимумот од играњето онлајн глупости во живо, вклучивме детално објаснување за различните облози и нивните исплати во ова упатство.

Онлајн Зарове во живо облози и исплати

Игра на зарове Табела облози

Постојат неколку различни облози достапни во играта, секој со уникатна исплата и сет на коефициенти. Разбирањето на различните видови облози и нивните соодветни исплати е од клучно значење за максимизирање на вашите шанси за успех во онлајн игра на зарове.

Помине линија залог

Облогот за пропусници е најосновниот облог во игра на зарове. Овој облог го ставате на ролот за излегување и победувате ако стрелецот зафрли 7 или 11. Ако стрелецот стави 2, 3 или 12, вие губите. Во случај кога ќе се префрли кој било друг број, тој се нарекува „точка“, и вие продолжувате да се тркалате додека не се префрли или 7 или точката уште еднаш, во кое време или победувате или губите.

Come Bet

Облогот „Come“ е сличен на облогот за „pas-line“, но се става откако ќе се утврди поенот. Вие победувате ако стрелецот зафрли 7 или 11 и губите ако запишете 2, 3 или 12. Ако се заврти кој било друг број, тој број е познат како „точка на доаѓање“ и продолжувате да се тркалате додека не биде или 7 или точката за доаѓање се превртува повторно, во тој случај победувате или губите.

Ставете облог

Облогот за место е облог дека одреден број ќе се стави пред 7. Секој број помеѓу 4 и 10 е достапен за обложување, а исплатата се менува врз основа на бројот што ќе го изберете.

Облог на терен

Облогот на теренот е облог за тоа дали претстојното фрлање ќе резултира со 2, 3, 4, 9, 10, 11 или 12. Ако некој од овие бројки се појави на коцките, вие добивате; ако има 5, 6, 7 или 8, ќе изгубите.

Големи 6 и Големи 8

Големите 6 и големите 8 облози се ставаат на 6 или 8 пред да се стави 7. Овие облози плаќаат дури и пари.

Залог на Хардвеј

Тежок облог е облог дека одреден број ќе биде вклопен како пар пред 7 или бројот ќе се вклопи во која било друга комбинација. На пример, тврда 4 е облог дека стрелецот ќе зафрли 4 како пар пред да фрли 7 или 4 во која било друга комбинација.

Седум облог

Седум облог е облог дека следната ролна ќе биде 7. Овој облог има висок раб и се смета за ризичен.

Кој облог е најдобар?

Не постои „најдобар“ облог во онлајн глупости во живо, бидејќи секој облог има свои шанси и исплати, а најдобриот ќе зависи од вашиот индивидуален стил на игра и толеранција на ризик. Како и да е, облогот за „pass line“ и „come bet“ генерално се сметаат за подобри облози во глупости, бидејќи тие имаат најниска предност на куќата и високи шанси за победа. Куќниот раб за облог за пропусната линија е само 1,41%, додека за облогот come е 1,36%.

Плаќање за зарове облози

Плаќањата за онлајн облозите за игра на зарове во живо варираат во зависност од видот на облогот што го ставате. Линијата за поминување и облозите за доаѓање нудат најниски исплати, но имаат и најниска предност на куќата. Облозите за ставање и теренските облози нудат повисоки исплати, но исто така имаат и поголема предност на куќата.

  • Исплата на залог за пропусната линија: Добитниот облог во пропусната линија ќе се исплати во сооднос 1:1. Ова значи дека ќе добиете 1 $ за секој 1 $ што го обложувате.
  • Come Bet Payout: Ако победите во облогот „Come“, ќе добиете исплата од 1:1. Ова значи дека ќе добиете 1 $ за секој 1 $ што го обложувате.
  • Исплата на место за облог: Исплатата за место за обложување варира во зависност од бројот што ќе го изберете. Ако се обложите на 4 или 10, ќе добиете исплата од 9:5. Ако се обложите на 5 или 9, ќе добиете исплата од 7:5. Ако се обложите на 6 или 8, ќе добиете исплата од 7:6.
  • Исплата на теренски облог: Уплатата од 1:1 ќе биде дадена ако победите на терен за облог на 3, 4, 9, 10 или 11. За 2 или 12, ќе бидете исплатени 2:1.
  • Исплата на облози Big 6 и Big 8: Исплата од 1:1 ќе биде дадена ако освоите облог Big 6 или Big 8. Ова значи дека ќе добиете 1 $ за секој 1 $ што го обложувате.
  • Исплата на залог на Хардвеј: Исплатата за обложување со тежок пат варира во зависност од бројот што ќе го изберете. Ако се обложите на тешко 4 или тешко 10, ќе добиете исплата од 7:1. Ако се обложите на тешко 6 или тешко 8, ќе добиете исплата од 9:1.
  • Секоја исплата на седум облози: Ако победите седум облози, ќе добиете исплата од 4:1. Ова значи дека ќе добивате 4 долари за секој 1 долар што го обложувате.

Заклучок

Како заклучок, онлајн зарове во живо е возбудлива и забавна игра која им нуди на играчите шанса да добијат големи исплати. Да направите мудри избори и да ги зголемите вашите шанси за победа во врвни онлајн казина во живо, од клучно значење е да се разберат различните видови облози и нивните придружни награди. Со запознавање со различните типови на облози и нивните шанси, можете да донесувате стратешки одлуки и да ги зголемите вашите шанси за успех во живи глупости. Не заборавајте секогаш да се коцкате одговорно и во рамките на вашите можности.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Кои се најдобрите облози во живи онлајн игра на зарове?

Облогот Pass Line и Don't Pass Line се сметаат за најдобри облози во живи онлајн глупости, бидејќи тие имаат најниска предност, што значи дека казиното има помала предност во однос на играчот. Облогот Pass Line има куќен раб од само 1,41%, додека облогот Don't Pass Line има малку понизок раб од 1,36%.

Кој е минималниот облог во живи онлајн игра на зарове?

Минималниот облог во живи онлајн зарове може да варира во зависност од казиното и масата на која играте. Меѓутоа, во повеќето случаи, минималниот облог е обично помеѓу $1 и $5.

Кој е најбезбедниот облог во живо онлајн игра на зарове?

Облогот Pass Line се смета за најбезбеден облог во живи онлајн зарове. Има низок раб и големи шанси за победа, што го прави популарен избор меѓу играчите.

Кој е најплатениот облог во живо онлајн игра на зарове?

Највисоко платениот облог во живи онлајн глупости е облогот Any Seven, кој се исплаќа со коефициент 4 спрема 1. Сепак, овој облог има висока предност од 16,67% и мала веројатност за победа, што го прави ризичен облог за неискусните играчи. Облозите Hardways нудат и високи исплати, при што облозите Hard 6 и Hard 8 се исплаќаат со коефициент 9 спрема 1, но тие исто така се сметаат за ризични.

Добрите и лошите страни на онлајн зарове во живо

Добрите и лошите страни на онлајн зарове во живо

За многу години, луѓето уживаа во играњето казино игра на зарове. Craps порано се играше само во физички казина, но од развојот на интернет коцкањето, играчите од целиот свет имаат пристап до ова во моментов. Craps online live е забавен начин да ја играте играта од удобноста на вашиот дом.

Онлајн игра на зарове против живи зарове дилер

Онлајн игра на зарове против живи зарове дилер

Craps е популарна казино игра која се игра со векови. Со подемот на технологијата, играта еволуираше за да вклучува онлајн и живи верзии за дилер. И играните зарове со живи дилери и онлајн играните нудат свои уникатни предности и недостатоци.

Совети за зарове во живо преку Интернет и преглед на бонтон

Совети за зарове во живо преку Интернет и преглед на бонтон

Популарната казино игра во која може да се ужива од удобноста на вашиот дом е онлајн игра во живо. Иако може да изгледа застрашувачки за новите играчи, со познавање на совети и бонтон, секој може да стане вешт и самоуверен играч. 

Справување со живи зарове: Стратегии за игри за почетници

Справување со живи зарове: Стратегии за игри за почетници

Live Craps, игра полна со возбуда и исчекување, сега е возбудливо искуство во онлајн казина со дилери во живо. За почетниците, играта може да изгледа малку застрашувачка со брзото темпо и различните опции за обложување. Сепак, со правилен пристап, живите зарове не стануваат само пријатни, туку и одлична можност да се развијат вештини за стратешко играње. Оваа статија има за цел да ги демистифицира играните зарове за новодојденците, нудејќи директни стратегии кои го прават влегувањето во светот на онлајн зарове во живо и забавно и наградувачко. Без разлика дали фрлате коцки за прв пат или сакате да го усовршите вашиот пристап, овие совети ќе ве одведат на патот кон успехот.

Услови што треба да ги знаете пред да играте во формат на дилер во живо

Услови што треба да ги знаете пред да играте во формат на дилер во живо

Craps е една од најпријателските игри на онлајн казино во живо за играчи. Едноставно е да се игра, а облозите со парни пари им даваат на играчите речиси 50% шанса за победа. Но, обична заблуда е да се мисли дека можете да станете успешен играч на игра на игра на зарове без да ги разберете фразите и терминологиите во оваа игра на маса. Со оглед на тоа, оваа статија го разгледува поимникот на термини за игра на зарове и лингоси што треба да ги совладате пред да играте. Подгответе ја вашата тетратка!