Рулет

December 5, 2021

Избор на пријателска маса за рулет во живо

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Дали знаете некое казино во живо што не нуди игра со рулет? Веројатно ниту еден! Рулетот е една од оние класични игри на маса што никогаш нема да ги пропуштите во најдобрите казина во живо. Но, со повеќе маси за рулет таму, како почетник да ја избере совршената? Овој водич ве води низ неколку детални совети како да го направите тоа како професионалец.

Избор на пријателска маса за рулет во живо

Играјте на десното тркало

Кога ќе посетите кое било онлајн казино во живо веднаш ќе ги забележите француската, европската и американската верзија. Сепак, за почетник, правењето директен избор може да биде донекаде збунувачки.

За почеток, француските и европските тркала имаат зелен џеб со нула. Сега тоа значи дека играчите имаат 37 слотови, вклучувајќи 1-36 и џебот нула. Од друга страна, американското тркало има единечни нула и двојни џебови со нула, што значи дека целото тркало има до 38 слотови.

Размислете за тоа на овој начин; Шансите за слетување црвено или црно на европско тркало се 1 спрема 36. Американското тркало оди за степен повисоко со 1 спрема 37. Ова и дава на европската варијанта 2,7% куќна предност во споредба со стапката од 5,26% на американското тркало. Значи, играјте на европското тркало во секое време, секој ден.

Гледајте ги границите на табелата

Почетниците можат да се занесат на маса за рулет. Повеќето од нив едноставно се нурне без да научат нешто или шест за управувањето со субсидирам. За оние кои не знаат, добивањето голема сума ви овозможува да останете подолго во играта. И колку подолго се игра, толку се поголеми шансите и шансите за победа.

Сега, тука влегуваат границите на табелата. Секогаш е мудар потег да се избере маса за рулет со пониски граници за облози. Идејата е да го заштитите вашиот субсидирам по секоја цена додека стекнете неколку победи овде и таму.

На пример, ако имате субсидирам од 200 долари, не барајте минимална табела за облози од 20 долари. Ако го направите тоа, ќе играте само десет круга пред да ви падне банкротот. Обратно е точно ако играте на табела за минимални облози од 1$. За среќа, повеќето маси за рулет достапни на најдобрите места за казино во живо се погодни за џеб.

Повеќејазични рулет маси

Колку јазици треба да има стандардната маса за рулет во живо? Очигледно, многу! Игрите со рулет во живо се пренесуваат од студиа во живо распространети низ целиот свет. Додека крупиите што зборуваат англиски управуваат со повеќето табели, некои табели вклучуваат други јазици. Ова треба да биде одлична вест за играчи кои не се Англичани.

Денес, многу варијанти на рулет се домаќини од крупиери кои зборуваат мајчин. Може да играте на маси чии домаќини се дански, шпански, германски, француски, руски и други домашни дилери. Lightning Roulette на Evolution Gaming и Live Roulette на Playtech се одлични опции. Арапските играчи можат да играат и арапски рулет во живо од Evolution.

Играјте на варијантни маси за рулет

Кога играте рулет онлајн, вие ја избирате стандардната или варијантната верзија. Додека почетниците се држат до основите играјќи ја стандардната верзија, професионалците ги фаворизираат зачинетите варијанти. Овие игри додаваат неколку елементи за да донесат сосема нова димензија на играта.

На пример, можете да играте рулет за џекпот на Ezugi кој додава прогресивна димензија на џекпот. Истото важи и за Lightning Roulette на Evolution кој доаѓа со специјални мултипликатори. Накратко, варијантите на рулет се забавни и нудат поголеми можности за добивка.

Заклучок

Кога станува збор за рулет во живо, играчите се разгалени за избор. Има низа опции, почнувајќи од варијантни игри до стандарден рулет во живо. Но, ако сте почетник, најдобро е да започнете од традиционалната маса додека се искачувате по скалата. И не заборавајте да креирате сметка за коцкање и да добиете стабилна интернет мрежа. Среќно време за игра!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести