Како почесто да победите во рулет во казино во живо

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

Играњето рулет во казино во живо е исто како и во кој било друг тип на казино. Единствената разлика ќе биде верзијата на дилер во живо (ако е достапна). Значи, како што знаеме, Рулетот е една од најиграните игри во историјата на коцкањето и многумина ја сакаат.

Многу луѓе се борат да победат во оваа игра, а ако сте еден од нив, тогаш сте на вистинското место. Рулетот е директна игра, но сепак може да биде комплицирана. Во овој водич, ќе ви кажеме детално како да победите во рулет во казино во живо.

Како почесто да победите во рулет во казино во живо

Изберете го рулетот што сакате да го играте

Првиот чекор е да изберете каков тип на рулет сакате да играте. Се разбира, можете да играте кој било рулет што го сакате, но најдобриот начин е да изберете еден и да се истакнете во него.

Секој може брзо да научи како да се игра рулет поради неговата едноставна структура. Сè што треба да направите е да внимавате добитната комбинација да се појави на линијата за исплата откако тркалото ќе се заврти. Најдобриот аспект на рулетот е веројатноста да се добие голема сума, додека само да се изгуби мала сума.

Американскиот, францускиот и европскиот рулет се трите основни варијации. Играњето на било кој од трите е пријатно, и сите тие се врвни. Сите три игри со рулет се прилично слични една на друга, додека американскиот и европскиот рулет е најлесно за разбирање. Сепак, во споредба со другите две игри, Францускиот рулет има повеќе прописи. Како резултат на тоа, учењето ќе бара повеќе време. Но, можете да го играте овој ако сакате.

Играјте според правилата

Модерните игри со рулет можеби се многу поразновидни од трите варијации што штотуку ги спомнавме. Покрај тоа, нови игри со рулет имаат уникатни карактеристики и регулативи кои можат значително да променат како функционира сè.

Ајде да земеме Молња рулет како пример, многу популарна верзија со мултипликатори од Evolution. Веројатно треба да ги вклучите во вашето обложување бидејќи мултипликаторите влијаат само на директните облози. Ако не, можеби ќе играте на друга маса.

Но, со помалата основна исплата, зарем мултипликаторите навистина не го намалуваат RTP? Да, RTP е технички малку понизок. RTP не е причината зошто играте ризични игри како Lightning или Quantum Roulette. Учествувате во нив за возбудувањата и огромните максимални награди.

За да биде кратко, најдобриот пристап е да ја измените вашата стратегија со разгледување на прописите и карактеристиките на играта што ја играте. Во спротивно, изберете табела врз основа на тактиката што сакате да ја примените.

На пример, пронајдете стандардна маса за француски рулет ако сакате да продолжите со дури и парични облози. Од друга страна, играчите кои ставаат директни облози можеби ќе сакаат да ги земат предвид варијациите со множители и подобри шанси.

Обложувајте се на ниски минимални/високи максимални табели и избегнувајте облози со еден број

Со ставање помали облози на црвено или црно, можете брзо и лесно да ги подобрите вашите шанси за победа. Може да дадете и непарни облози, бидејќи тие нудат најдобри шанси за победа. Дополнително, луѓето кои штотуку почнале да играат рулет треба да се чувствуваат посигурни откако ќе го прочитаат ова.

Покрај тоа, не се приближувајте до облози со еден број. Плаќањето 1:35 на еден број може да изгледа разумно, но веројатноста да се добие е прилично мала. Затоа, направете поента да играте понекогаш и фокусирајте се на тоа игри со најголеми шанси за победа за играчот.

Заштитете ги вашите облози

Кој облог за рулет е најдобар е често поставувано прашање. Сепак, сите алтернативи за обложување го имаат истото враќање на инвестицијата (RTP). Освен облозите во Топ Линија/Кош во американски рулет, кои не треба да ги играте во секој случај, наградите секогаш се во обратна корелација со ризикот.

Повеќето совети за рулет во прирачниците за казино ја нагласуваат вредноста на облозите дури и со пари. Тие се најмалку опасни облози, што ги прави погодни за почетници. Оваа стратегија, сепак, е спротивна на самата причина поради која се коцкаме на прво место. Колку и да е логично, ограничувањето на враќањето на 1:1 е досадно. Дополнително, сакаме да се обидеме и да играме Lightning Roulette за исплатата 999:1.

Едноставното ставање неколку облози е лесно решение. Извонредна илустрација е да се заработи еден пар пари и еден директно облог по круг. Директниот облог постои за да се постигне значителна заработка или мултипликатори. Од друга страна, дури и паричните облози се таму за да го одржуваат вашиот субсидирам на врвот и расте.

Повеќекратни облози во агол за зголемување на коефициентите?

Започнете ја играта на масата за рулет со ставање различни облози во аголот, и на најплатено казино во живо ќе ви помогне во тоа. Ова ќе ги зголеми вашите шанси за победа. Сепак, изберете ја страната што е најблиску до победничкиот број. Аголните облози обично имаат награди од приближно 1:8 и со оглед на нивната зголемена веројатност за успех, тие се побезбедни од повеќето други видови облози.

Никогаш не верувај на тркалата

Истите проблеми што ги погодуваат другите производи повремено ги погодуваат и тркалата за рулет. Можеби не се идеални, а нивната употреба ќе предизвика абење и кинење. Ова се смета од страна на некои советници за стратегија за рулет како добро чувана тајна за освојување рулет. Теоријата е дека овие аномалии може да доведат до тоа некои тркала да удираат на одредени броеви почесто од другите. Ќе покажеме зошто тоа едноставно не е релевантно во казина со дилери во живо.

Само мал број луѓе можат да играат рулет маса во конвенционално копнено казино. Пред да стане премногу гужва, не повеќе од десетина или две. Ова може да им даде шанса на неисправните тркала да „летаат под радарот“ пред казиното да обрне внимание.

Сепак, илјадници учесници можат истовремено да играат игри со рулет во живо. Казиното би загубило стотици милиони доколку има недостатоци и некој го открие. Веб-страниците на казино нема да ги загрозат своите приходи ако има едно нешто на кое можете да се потпрете. Дополнително, бидејќи играта е дигитална, сите резултати и кругови се внимателно евидентирани и набљудувани. Веднаш би биле свесни ако има нешто чудно на масата. Стратегиите за играње рулет кои се засноваат на инфериорен хардвер не се навистина доверливи. Наместо тоа, побарајте посигурни упатства.

Различни стратегии

Како почетник, имате неколку стратегии за играње рулет.

  • Треба да го земете предвид пристапот Бонд, кој бара од вас да ставите 3 облози истовремено ако сте нови во Рулет. На пример, се обложувате 10 долари на 0, 140 долари на полињата од 19 до 36 и 50 долари на полињата од 13 до 18. Затоа, веројатноста за губење е намалена на можноста топката да слета само на број помеѓу 1 и 12.
  • Можете исто така да ја користите стратегијата Мартингејл, која се фокусира на зголемување на облогот по секоја загуба за да се надоместат загубите. Оваа стратегија одамна е омилена меѓу љубителите на рулет. Има за цел да победи еднаш и да ги надополни сите порази во минатото. Сепак, мора да започнете со мали и да играте исклучиво во црно или црвено користејќи ја оваа техника за играње.
  • Третата стратегија што можете да ја примените е правилото Фибоначи. Овој план има за цел да ги надомести сите претходни загуби и да одржи скромно водство. Во суштина, секој трет износ на облог мора да биде еднаков на вкупниот број на претходните два изгубени облози.

Користете ги бонусите за казино во живо

Користејќи ги, ќе можете да играте и да добивате пари бесплатно. Ќе добиете бесплатни вртења, награди и многу други видови на бонуси кои би можеле да ги користите. Веќе заработувате пари со наградите бидејќи ви дадоа бесплатни пари за обложување. Едноставно играјте го низ доволно време за да ги достигнете потребните облози. Ако вашите пари од бонус ја поминат оваа процедура, добро сте да одите.

Дури и ако ги изгубите парите од бонус, нема да биде важно, бидејќи тоа беше само награда која ви ја даде казиното. Но, ако освоите повеќе пари од тоа, тогаш тоа е извонредно достигнување. Новоотворените казина им обезбедуваат на корисниците огромни бонуси бидејќи тие треба да го заработат своето место на пазарот. Значи, подобро е да се најде а ново и доверливо казино во живо.

Знајте кога да престанете

Најдобро би било да се воспостави временска и финансиска граница за тоа колку време ќе потрошите играјќи. Никогаш не излегувајте надвор од линијата што сте ја избрале. Најдобро би било да ограничите и колку можете да освоите. Да претпоставиме дека си поставил цел од 100 долари за себе и ја постигнуваш пред да застанеш за тој ден. Не дозволувајте алчноста да ве натера да го изгубите она што веќе сте го стекнале.

Од друга страна, ако вашата капа за загуба е 50 долари, треба да престанете да играте веднаш штом сте изгубиле толку пари и да им дадете пауза. Никогаш не дозволувајте вашите чувства да влијаат на некоја ситуација. Одржувајте смиреност кога играте рулет додека ги земате предвид шансите во областа за вежбање, пробувате нови идеи и постојано барате нешто свежо.

Ќе изгубите некои натпревари; ќе освоиш некои. Така функционира. Затоа, не дозволувајте да се мачи и играјте со свеж ум за да победите.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Кои се најдобрите стратегии за обложување за да се добие рулет во казино во живо?

За да ги зголемите шансите за победа во рулет во казино во живо, земете ги во предвид стратегиите како што е системот Мартингејл, каде што го удвојувате вашиот облог по загуба, или системот Д'Алембер, кој вклучува зголемување или намалување на облозите за одредена сума врз основа на победи или загуби.

Колку е важно управувањето со субсидирам во живо казино рулет?

Управувањето со банкроти е од клучно значење во рулетот за казино во живо. Поставувањето буџет и држењето до него помага да се избегне прекумерно трошење и овозможува подолга игра, зголемувајќи ги шансите за победа со текот на времето.

Дали набљудувањето обрасци во живиот рулет може да ги подобри моите шанси за победа?

Додека рулетот е игра на среќа, набљудувањето на обрасците, како што е зачестеноста на одредени броеви или бои, понекогаш може да понуди увид. Сепак, важно е да се запамети дека секое вртење е независно, а моделите не гарантираат идни резултати.

Дали треба да изберам европски или американски рулет во казино во живо за подобри шанси за победа?

Изборот на европски рулет во казино во живо е генерално подобар за подобрување на шансите за победа. Европскиот рулет има само една нула, што нуди пониска предност во споредба со американскиот рулет, кој има и нула и двојна нула.

Колку се ефективни надворешните облози за победа во живо казино рулет?

Надворешните облози во живо казино рулет, како обложување на црвено/црно или непарно/парно, имаат поголеми шанси за добивка, но нудат помали исплати. Овие облози се ефективни за постојани, мали победи и се идеални за подолга игра.

Дали играњето во одредени периоди влијае на моите шанси за победа на рулет?

Играњето во различни времиња не влијае на реалните шанси за победа на рулет во казино во живо. Резултатите од рулетот се случајни, без оглед на времето од денот.

Дали постои начин да се предвиди каде ќе слета топката во живиот рулет?

Невозможно е со сигурност да се предвиди каде ќе слета топката во живиот рулет. Исходот од секое вртење е случаен, одреден од динамиката на рулетот и топката, што ги прави предвидувањата неверодостојни.

Водич за онлајн маса за рулет во живо

Водич за онлајн маса за рулет во живо

Постојат многу варијации на рулет, но во денешно време, одредена варијација позната како Live Roulette е во популарност. Ако не сте свесни за масата за рулет во живо и како да ја играте, тогаш не мора повеќе да се грижите за тоа.

Добрите и лошите страни на онлајн рулет во живо

Добрите и лошите страни на онлајн рулет во живо

Казината во живо се во популарност благодарение на функцијата за дилер во живо. Со таа функција, можете да ги играте вашите омилени игри, како што е Live Roulette, со ново искуство. Ако не знаете ништо за Live Roulette, тогаш треба да го погледнете нашиот целосен водич за масите за рулет во живо.

Како да играте онлајн турнири во живо во рулет

Како да играте онлајн турнири во живо во рулет

Рулет е класична казино игра во која уживаат играчите ширум светот. Оваа игра на маса им нуди на играчите уникатен начин да ги тестираат своите вештини и среќа со само предвидување каде ќе слета топката штом тркалото ќе застане. Сепак, онлајн верзијата на играта еволуираше за да вклучува турнирски натпревари. Овие турнири додаваат возбуда на класичната игра бидејќи играчите се натпреваруваат за големи награди. Значи, овој водич разгледува што е онлајн турнир во рулет и придобивките од играњето на него. Исто така, дава совети и ресурси за победа на вакви настани. 

Како да изберете табела за рулет во живо погодна за играчите

Како да изберете табела за рулет во живо погодна за играчите

Рулетот во живо не е каква било казино игра во живо. Иако е едноставна за играње и се заснова на среќа, оваа игра има повеќе варијации кои можат да ја направат или да ја прекинат вашата сесија за игри. Покрај гледањето на типот на тркалото, гејмерите треба да земат предвид и критични фактори како што се границите на табелата, брзината и повеќе за да успеат. 

Кое е најдоброто казино за рулет во живо за вас

Кое е најдоброто казино за рулет во живо за вас

Многу луѓе сакаат да играат во казина за рулет во живо, дури и ако има неколку други жанрови на онлајн игри во кои уживаат да играат. Во овој водич, ќе наведеме како да го изберете најдоброто казино за рулет во живо. Луѓето често даваат приоритет на удобноста пред сите други фактори, но казина во живо нудат не само најголема удобност, туку и различни други придобивки.

Најдобар рулет во живо со ниски влогови

Најдобар рулет во живо со ниски влогови

Играње рулет во живо на најдобрите казина во живо е забавно и лесно ако не мора да ја скршите банката. Рулетот, како што знаете, е игра заснована на среќа. Како таков, дури и најдобриот систем за обложување нема да ја спаси вашата кожа од работ на куќата. 

Најлошите стратегии за коцкање со рулет во живо

Најлошите стратегии за коцкање со рулет во живо

Рулетот е класика што го најде својот жив дигитален живот во онлајн казина во живо. Иако е игра која главно се заснова на шанса, многу играчи се обидуваат да го надмудрат тркалото со различни стратегии. Сепак, не сите стратегии се создадени еднакви. Некои од нив се сосема ризични, што ги води ентузијастичките играчи по патот на потенцијални загуби. Оваа статија фрла светлина врз некои од најлошите стратегии за коцкање со рулет што лебдеа низ светот на казино во живо. Разбирањето зошто овие стратегии не функционираат е од клучно значење, без разлика дали сте искусен играч или само го вртите тркалото за прв пат во онлајн сцената со рулет во живо.

Онлајн системи за рулет во живо

Онлајн системи за рулет во живо

Рулет во живо е можеби најпознатата игра во казино во живо бидејќи обезбедува различно ниво на возбуда. Тоа е затоа што играта го нуди она што играчите го сакаат, а тоа е забава. Во денешно време, рулетот во живо е во подем поради исклучително забавната функција за дилер во живо и поради зголемената популарност на онлајн казината во живо.

Разликите помеѓу рулет во живо и онлајн рулет

Разликите помеѓу рулет во живо и онлајн рулет

Рулетот е една од најпопуларните игри која се игра во големи размери. Затоа постојат неколку различни видови на рулет. Меѓу нив, можете да најдете рулет со дилер во живо и рулет преку Интернет. Можеби не ви е јасно кои се разликите меѓу нив и кој да изберете. 

Совети и трикови за онлајн рулет во живо

Совети и трикови за онлајн рулет во живо

Многу нови играчи се приклучуваат на онлајн казина во живо за да играат онлајн рулет во живо. Но, тие не знаат за некои профитабилни совети. Добивањето на рулет во живо не е толку комплицирано, бидејќи оваа игра главно се базира на среќа. Затоа го подготвивме овој водич за совети и трикови за рулет во живо.