Рулет

January 8, 2023

Најчестите грешки на рулетот во живо и како да ги избегнете

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Рулет во живо е една од најпопуларните игри во казина во живо. Играта е исклучително стара и ја сакаат многу играчи. Сепак, има некои играчи кои прават вообичаени грешки додека играат. Ако сте еден од нив, тогаш не грижете се. Вие сте на вистинското место ако сакате да ги избегнете тие грешки. Во оваа статија ќе ви кажеме за 5-те најчести грешки што треба да ги избегнувате додека играте рулет во живо.

Најчестите грешки на рулетот во живо и како да ги избегнете

Ако не сакате да бидете од оние луѓе кои прават такви грешки, продолжете да читате до крај. Значи, да започнеме.

Дознајте кој тип на рулет играте

Првата и најчеста грешка што сме ја виделе е тоа што некои луѓе не ни знаат каков тип на рулет играат. Првиот чекор е да дознајте кој тип на рулет сакате да го играте. Најдобриот пристап за вас овде е да одите со Европски рулет бидејќи овој рулет е подобар од американскиот рулет.

Играта нема да ве фаворизира како играч, бидејќи коцкарските бизниси се пофаворизирани во американската верзија. Значи, подобро е да се оди со европската верзија. Покрај тоа, треба темелно да ги запаметите правилата на играта што ја играте.

Никогаш не бркајте ги вашите загуби

Бркањето загуби не само што е најлошиот тип на грешка во живиот рулет, туку е и најлошиот тип на грешка во која било игра. Бркањето загуба е крајно ризично, и тоа не е вид на ризик што треба да го преземете. Повеќето од играчите кои се обидуваат да ги бркаат своите загуби на крајот губат уште повеќе.

Бркањето загуби на крајот може да ве стави на ризик да направите непотребни заеми за да го исплатите долгот од коцкање. Затоа, за да го спречите ова, имајте на ум дека ова е игра чија единствена цел е да ве забавува, што може или не може да резултира со награда.

Секогаш планирајте го вашиот буџет

Почетниците често се зависници од рулет бидејќи тоа е многу забавна и возбудлива игра. Не само почетниците, туку и играчите ветерани стануваат зависни. Значи, зависноста од рулет е смртоносна и за да ја избегнете треба да имате планиран буџет. 

Поставете лимит за тоа колку ќе потрошите во игра. Потоа поставете ограничување на тоа колку ќе потрошите во еден ден. После тоа, поставете ограничување за тоа колку ќе играте во еден ден. Со тоа ќе го избегнете ризикот да станете зависници и ќе уживате повеќе.

Само обложување на црвено-црно

Додека играат рулет во живо, многу луѓе само се обложуваат на црвено и црно. Со обложување на нив ќе имате 48% шанси за победа, но на крајот ќе изгубите пари. Ако не планирате да играте Рулет долго време, тогаш обложувањето на црвено-црно е добар избор.

Но, ако сакате да играјте игри во казино во живо, тогаш според нормална статистика, на крајот ќе изгубите некои пари. Така, за да го избегнете тоа, ќе треба да се обложувате поагресивно и, секако, ќе ви треба среќа.

Изработка на комбинација од облози

Може да верувате дека обложувањето на многу работи ќе ги зголеми вашите шанси за победа на игри. Иако одредени игри може да го дозволат тоа, побезбедно е да се држите подалеку од ставање комбинирани облози кога играте рулет. 

Ова е точно бидејќи комбинацијата на облози нема да влијае на работ на куќата. Треба само да се ограничите на ставање по еден облог во секое коло за да бидете безбедни. Кога се коцкате, обично е добра идеја да започнете скромно. Откако ќе играте малку, можете да се префрлите на поголеми облози или да ставате комбинирани облози, но на почетокот останете ниски.

Заклучок

Играње рулет во живо во казино во живо не е тешко. Но, многу луѓе прават некои вообичаени грешки кои не треба да бидат вообичаени. Затоа, за да го избегнете тоа, целосно прочитајте ја статијата и обидете се да не правите такви типови на грешки во казиното во живо додека играте рулет во живо.

Најчестиот чекор е да откриете каков тип на рулет играте. Сè излегува следно. Значи, дознајте го тоа, избегнувајте грешки и уживајте во вашето искуство во казиното во живо.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести