Cagayan Economic Zone Authority

Управата за економска зона на Кагајан (ЦЕЗА) е организација која има задача да ги регулира и лиценцира операциите на коцкање во регионот Кагајан. Телото цели главно онлајн коцкање оператори во Азија. Тоа им забранува на Филипинците од коцкање на онлајн сајтови домаќин на локално ниво во регионот Кагајан. Телото ја врши својата работа преку она што е познато како First Cagayan, организација која е заслужна за растот на азискиот пејзаж за онлајн игри.

Cagayan Economic Zone Authority
Видови лиценци издадени од CEZA
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Видови лиценци издадени од CEZA

CEZA има задача да дозволи лиценцирање на различни видови на интернет коцкање покрај игрите во казино. Тие вклучуваат спорт, покер, бинго, лотарија и коцкање со гребење. ЧЕЗА издава три вида лиценци, кои се следните:

  • Лиценца за онлајн казино: Ова е исклучиво наменето за операторите на онлајн казино.
  • Лиценца за букмејкер: Ова е наменето само за обложувалниците.
  • Целосна лиценца: Ова е наменето за оператори кои нудат секаков вид на онлајн коцкање, вклучувајќи казина, кено, лотарии, спортови, покер соби итн.

Безбедност

CEZA е едно од најпопуларните тела за лиценцирање на азискиот пазар и има многу да понуди во однос на безбедноста на играчите. Телото има строги правила за лиценцирање, кои онлајн казината мора да ги исполнуваат кога аплицираат за лиценца. Дополнително, телото редовно врши ревизија на казината, а секој што ќе открие дека ги прекршил правилата на играта ризикува да ја изгуби лиценцата.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)