Swedish Gambling Authority

Како Малта коцкање орган, Шведската управа за коцкање (SGA) е организација која ги регулира активностите за прашања од коцкање. Телото е основано од шведските власти за да се осигура дека пазарот на коцкање во земјата е сигурен, безбеден и легален. Тоа значи дека SGA ги регулира и лиценцира сите коцкарски активности во Шведска. Организацијата работи под контрола на шведското Министерство за финансии.

Swedish Gambling Authority
Опсег на лиценцирањеКонечно
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Опсег на лиценцирање

SGA регулира и нуди лиценци на неколку платформи за коцкање, вклучително и живи казино сајтови, соби за покер, сали за бинго, спортски книги и локации за лотарија, меѓу другото. Телото спроведува редовни проверки на сите платформи за коцкање, вклучително и онлајн казина кои работат во Шведска, за да се осигура дека се усогласени со законите и политиките за коцкање во земјата.

Знаејќи дали онлајн казиното е потврдено со SGA

Една несреќна работа за SGA е тоа што допрва треба да усвои автоматска верификација. Така што шведските играчи имаат една опција; одредување на брендот под кој работи онлајн казино.

Конечно

Шведската комисија за коцкање е орган за лиценцирање на казино со солиден рап. Сепак, фактот дека власта главно се фокусира на заштита на шведските играчи повеќе отколку на меѓународните играчи може да биде малку загрижувачки. Така, играчите кои играат од странство може да имаат резерви кон ова тело.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)