Софтвер

September 2, 2021

Врвни развивачи на софтвер за казино во живо ориентирани кон мобилни телефони 2021 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Директниот избор за најдобриот развивач на софтвер за казино во живо сега е поширок од кога било. Денес, најдобрите онлајн казина во живо им нудат на играчите стотици игри и од воспоставени и од нови добавувачи на софтвер.

Врвни развивачи на софтвер за казино во живо ориентирани кон мобилни телефони 2021 година

Сепак, само неколку од овие казино во живо развивачите на игри повеќе се фокусираат на искуството со мобилни игри. Значи, ако сакате да играте на паметен уред, изберете казино во живо што нуди игри од овие агрегатори. Имајте на ум дека некои програмери на оваа листа се релативно невообичаени.

Еволуција игри

Evolution Gaming е најголемата софтверска компанија за казино во живо моментално. Оваа компанија може да се пофали со стотици казино игри во живо кои се пренесуваат во живо од нејзините студија во Малта, Канада и Латвија. Неодамна, Evolution успеа да го зајакне своето портфолио на игри откако ги купи врвните конкуренти како Ezugi и NetEnt.

Казината на Evolution нудат класични игри на маса како блек џек, рулет, бакара, видео покер и неодамна лансираните глупости. Овие варијанти засновани на мобилни уреди се домаќини на повеќе ВИП табели, специјално за високо-ролери. Дополнително, Evolution неодамна го лансираше првиот слот во живо контролиран од VR, Gonzo's Treasure Hunt.

Езуги

По купувањето Езуги во зделка вредна околу 18 милиони долари во 2018 година, повеќето мислеа дека тоа е крајот на патот за овој агрегатор. Но, наместо тоа, договорот го зголеми портфолиото на игри на Evolution, како и го зацврсти присуството на компанијата во Азија.

Езуги е домаќин на повеќе индиски омилени, како што се Тинејџерката Пати, Андар Бахар, Сик Бо, Лаки 7 и Змеј Тигар. Исто така, компанијата неодамна ја претстави брзата 32 карти, каде што играчите треба само да создадат победничка рака од четири. И тоа е на врвот на класиците како рулет, блек џек, покер и бакара.

BetGames

Иако не толку популарни како Езуги и Еволуција, BetGames е оперативна од 2013 година. Како таква, очигледно е дека повеќето од нивните игри се насочени кон играчите на мобилни казино. Сите наслови на BetGames доаѓаат со инструкции како да се игра и листа на сите облози направени во сите рунди.

Постојат повеќе игри базирани на маса ако го изберете овој развивач на игри. Играчите можат да се обложуваат на бакара, покер, Тркало на среќата, Брзо 7, Лаки 7 и повеќе. Гејмерите можат да се обложуваат и на игри базирани на лотарија, каде што можете да се обложувате на секвенци и бои. Плус, компанијата е лиценцирана од Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство и е-Гејминг на Курасао.

Vivo Gaming

Vivo Gaming е дом на многу традиционални казино игри во живо, вклучувајќи уникатни варијанти како живи глупости и живи карипски покер. Компанијата има студија во Европа, Азија и Јужна Америка, а нејзините производи се приспособени да одговараат на мобилните казино играчи.

Кога играте во живо казина со погон на Vivo Gaming, гејмерите пристапуваат до широк избор на игри и иновативна дилерска соба во живо. Овде, ќе добиете јасни патокази, играње со повеќе прозорци, целосна статистика на играта и функција за разговор во живо. Покрај тоа, игрите се лиценцирани од Curacao e-Gaming.

LuckyStreak во живо

LuckyStreak во живо е друго име кое ретко ќе го најдете како наслови на најдобрите онлајн казина во живо. Тоа е затоа што нивната библиотека со игри е релативно мала, со само блек џек, рулет и бакара. Но, за нивна одбрана, компанијата е основана дури во 2014 година, па сè уште е рано да се процени.

Брзо одејќи напред, игрите на LuckyStreak се прилично стандардни со одлични интерфејси за играње. Покрај тоа, нивните варијанти на блек џек и рулет доаѓаат со повеќе странични облози. Исто така, дозволено е рачно мешање карти кога играте блек џек во живо. Но, од друга страна, шансите за страничните облози очигледно недостасуваат.

Заклучок

Нема потреба да ја чешате косата обидувајќи се да пронајдете игри во казино во живо обезбедени од почитувани имиња како Еволуција и Езуги. Тоа е затоа што има десетици малку познати програмери кои гарантираат подеднакво безбедно и забавно искуство со игри.

Само погрижете се давателот да има законски лиценца да ужива во безбедно и фер искуство со игри. Исто така, секогаш играјте на лиценцирани казина во живо. Сепак, играњето игри од етаблирани компании гарантира одредено ниво на безбедност и забава.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести