Софтвер

June 3, 2021

Evolution го проширува својот отпечаток од Пенсилванија со партнерството на Cordish Gaming Group

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Еволуција игри е наградуван развивач на софтвер за онлајн казино во живо. Згора на стекнување врвни имиња како Езуги, NetEnt, и Играње на големо време, компанијата продолжува да го проширува својот удел на пазарот на онлајн казино. Овој пат, Evolution соработува со Cordish Gaming Group во Пенсилванија. Па, што се готви?

Evolution го проширува својот отпечаток од Пенсилванија со партнерството на Cordish Gaming Group

Договор за мастило на Evolution и Cordish Gaming Group

На 29 март 2021 година, Evolution го објави своето партнерство со Cordish Gaming Group во Пенсилванија за да ги понуди своите одлични RNG во прво лице и игри со дилери во живо. По договорот, понудите ќе бидат достапни преку PlayLive на Cordish Gaming Group! веб-страница. Преносот на играта ќе биде од студиото во живо на Evolution во Филаделфија. Во меѓувреме, Cordish Gaming Group предвидува лансирање на PlayLive! веб-страница во К2 на годината. По лансирањето, љубителите на онлајн казино во живо во државата Keystone ќе пристапат до сите популарни понуди во каталогот на Live Casino на Evolution. Некои од игрите вклучуваат Craps Live, стариот добар рулет со молња, Фаќач на соништа, Лудо време и многу повеќе.

Реакција од двете страни

Џеф Милар, комерцијален директор за Северна Америка во Evolution Group, брзо го коментираше договорот. Тој рече дека компанијата е супер возбудена и горда што работи со бренд како Cordish Gaming Group, PlayLive! особено. Тој понатаму додаде дека обемното портфолио на онлајн казино игри на Evolution ќе биде одлично за развој на Live на Cordish Gaming Group! Искуство. Од друга страна, Џо Билхимер, извршен потпретседател на Cordish Gaming Group, рече дека нивните хотели и живи! Казината имаат за цел да постават нови стандарди во искуството на играчите во класата. Тој додаде дека компанијата во моментов се фокусира на развој на Play Live! онлајн казино, за кое се надеваат дека ќе има огромен успех. Билхимер заклучил дека се самоуверени. Исклучителниот квалитет и искуство на Evolution ќе им помогнат да ги постигнат своите цели. Без сомнение за тоа! Исто така, важно е да се напомене дека Cordish Gaming Group соработуваше со Game Account Network (GAN) минатата година за да дебитира во iGaming просторот во Пенсилванија.

Други неодамнешни еволуциски ескапади во Пенсилванија

Во август 2020 година, Evolution објави дека ќе го понуди своето Казино во живо каталог на игри до играчите од Пенсилванија преку BetMGM. Од сега, обложувачите во оваа држава уживаат во дилерските варијации на Evolution во живо, како рулет, блек џек и бакара преку букмејкерот. Казиното BetMGM им нуди на играчите преку 140 лесни за играње онлајн казино игри. Апликацијата моментално е достапна за преземање на Android и iOS, а достапна е и верзијата за инстант пристап. Неодамна, во ноември 2020 година, компанијата објави уште едно партнерство во Пенсилванија со Unibet, бренд на Kindred Group. По овој договор, играчите на Unibet Казино во државата Keystone може да играат игри во живо како блек џек, бакара, глупости, итн. Запомнете дека партнерството на Evolution Gaming и Unibet започна во декември 2018 година кога онлајн казиното дебитираше на американскиот пазар. По овој договор, Evolution ги испорача своите услуги на Live Casino до играчите на Њу Џерси. Последниот договор меѓу двајцата е доволен доказ дека производите на Evolution се голем хит на бараниот американски пазар. Да живее партнерството! Сè уште во ноември 2020 година, Evolution потпиша договор со Caesars Casino & Sportsbook со кој неговите играчи од Пенсилванија ќе имаат пристап до игрите со дилери во живо на Evolution. Договорот, исто така, вклучуваше клаузула дека играчите на Цезар од Њу Џерси ќе добијат дел од акцијата на Evolution во следниот месец. Со завршувањето на овие три договори за Пенсилванија, Evolution сега може да се фокусира на проширување на другите пазари во САД.

Иднината на Еволуцијата во САД

Како што можете да видите, Evolution не е новодојденец на конкурентниот американски пазар за онлајн коцкање. Најновите потези сигурно ќе ја зацврстат нејзината позиција како лидер на пазарот во понудата на игри со дилери во живо во Северна Америка. Со ова темпо, играчите на казино со дилери во живо треба да очекуваат повеќе блокбастер зделки од Evolution оваа година.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести