Студија за казино во живо

July 9, 2022

Прагматичен Play Inks Live дилер на студио Договор со удел

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Водечкиот агрегатор на содржини на iGaming, Pragmatic Play, е зафатен со лансирање на нови игри и затворање зделки цела година. На 3 мај 2022 година, компанијата објави договор со Stake за создавање наменски наменето студио во живо. Значи, што се готви во ова ново партнерство?

Прагматичен Play Inks Live дилер на студио Договор со удел

Студио во живо со брендирање на Stake

Со сечено натпреварување во во живо казино индустрија, казината и развивачите на игри бараат нови начини да го зголемат досегот на пазарот. И еден начин за зголемување на нивните опции за игри е со изградба на сосема нови студија. 

По договорот, Прагматична игра и Stake.com ќе соработуваат за да испорачаат целосно студио во живо со автентично искуство со игри. Студиото со 12 маси со брендирање на Stake ќе вклучува 10 маси за блек џек, маса Speed Baccarat и една маса за рулет. 

Но, зошто Влог наместо други во живо онлајн казино игра оператори? Прво, Stake е платформа заснована на заедницата со широк дофат на пазарот во Канада, Јужна Америка, Бразил и многу повеќе. Ова дефинитивно ќе му помогне на Pragmatic Play да допре до повеќе играчи на регулирани територии и да ја прошири својата база на фанови.

Покрај тоа, Stake е една од најголемите светски платформи за казино и спортско обложување за криптовалути. Договорот ќе ги види играчите конечно да играат казино игри во живо на Pragmatic Play со дигитални монети како Litecoin, Bitcoin, Dogecoin и Bitcoin Cash. 

Официјални изјави од Pragmatic Play и Stake

Според Јоси Барзели, главен директор за развој на бизнисот на Pragmatic Play, Stake брзо расте на сцената на онлајн игри од неговото лансирање во 2017 година. 

Службеникот продолжи дека Pragmatic Play е воодушевен што е партнер со Stake во создавањето на Казино студио во живо. Барзели рече дека со нетрпение очекуваат да испорачаат искуство со игри што одговара на брендот на Stake.

Ко-основачот на Stake, Едвард Крејвен, исто така имаше што да каже. Тој коментира дека Pragmatic Play покажала посветеност да се осигура дека сите нивни потреби се исполнети во договорот. 

Крејвен продолжи дека посветените студија на Pragmatic Play се одлични на глобалниот пазар, што ја прави оваа зделка важна пресвртница за компанијата. Тој заклучи дека компанијата едвај чека да излезе во живо и да ги истакне своите уникатни способности.

Во други поврзани вести, Pragmatic Play на 6 јуни објави дека го подобрил договорот со Roobet за создавање на посветено студио. Партнерството ќе овозможи двата ентитета да развијат студио со 5 маси, вклучувајќи еден рулет и четири блек џек маси. 

Исто така, важно е да се напомене дека ова не се први зделки од ваков вид за Pragmatic Play. Компанијата имаше слични договори со Mansion, 888, 1xbet и Kindred. Прагматичното играње моментално е оперативно на над 20 локации, а игрите се достапни на над 30 јазици. 

Повеќе маси за љубителите на блек џек во живо

Дали сте играле Во живо брзина Блек Џек од Evolution? Ако не сте, пропуштате големо време. Оваа игра го одржува вашето срце да чука од вознемиреност додека дилерот ги скинува картите со само неколку секунди помеѓу рундите на играта. Можеби дури и мислите дека има брзо движење напред во играта. 

На 1 јуни, Pragmatic Play го објави дебито на сопствената Speed Baccarat игра. Како што се очекуваше, играта може да се пофали со возбудливи карактеристики кои носат нови пресврти и се претвораат во класичната игра со блек џек во живо. Како и верзијата на Evolution, таа е игра со брзо темпо што го намалува времетраењето помеѓу круговите до 30%. Играчите исто така можат да донесуваат автоматски одлуки врз основа на стратегии како што се удирање и стоење. 

Speed Blackjack се пренесува во реално време од Rubi Study на развивачот, кој во последно време стана популарен меѓу играчите. Најсовременото студио веќе е дом на повеќе стандардни и ВИП блек џек игри. 

Еве што има да каже Јоси Барзели за играта:

„Донесувањето нови можности за игри на играчите е суштината на она што ни е цел да го направиме во Pragmatic Play, и многу сме задоволни што дополнително го зголемуваме отпечатокот на нашиот каталог со лансирањето на нашиот нов производ, Speed Blackjack. Понудата на казино во живо е голема успешна приказна и ние сакаме дополнително да профитираме од луксузната средина“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести