Преглед на игри со дилер во живо 21.com

21.comResponsible Gambling
CASINORANK
8.2/10
БонусБонус за добредојде до $1.000 + 900 бесплатни вртења
Дарежлив бонус за добредојде
Игри под теми
Дарежливи бонуси за бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Дарежлив бонус за добредојде
Игри под теми
Дарежливи бонуси за бесплатни вртења
21.com is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Бонусот за добредојде што им се нуди на новите играчи треба да се земе предвид додека се бара најдоброто онлајн казино. Овој пакет често содржи бесплатни вртења како дополнение на значителен износ на дополнителни пари, што особено ќе го ценат љубителите на слотовите. За жал, ова казино во живо не нуди бонуси за игри со дилери во живо.

Депозит бонусДепозит бонус
Games

Games

Игри на 21.com

Кога станува збор за разновидноста на играта, 21.com ве опфати. Со широк спектар на популарни казино игри, има по нешто за секого. Ајде да се нурнеме во возбудливиот свет на онлајн игрите.

Слотови: Бескрајна забава и возбуда

Ако сте љубител на слотови, имате среќа! На 21.com, ќе најдете обемна колекција на слот игри што ќе ве забавуваат со часови. Од класични машини за овошје до модерни видео слотови со неверојатна графика и извонредни теми, тука нема недостиг од опции.

Извонредните наслови вклучуваат „Starburst“, космичка авантура исполнета со живописни скапоцени камења и возбудливи бонус функции. Ако барате нешто поавантуристичко, „Книга на мртвите“ ве води на епско патување низ древниот Египет во потрага по скриени богатства.

Игри на маса: класични омилени казино

За оние кои претпочитаат игри на маса, 21.com нуди и одличен избор. Вљубениците во Блек Џек можат да ги тестираат своите вештини против дилерот во различни верзии на оваа безвременска игра со карти. Љубителите на рулетот можат да ги стават своите облози на тркалото што се врти и да гледаат како среќата се одвива пред нивните очи.

Уникатни и ексклузивни игри

Покрај популарните класици, 21.com нуди и неколку уникатни и ексклузивни игри кои нема да ги најдете на друго место. Без разлика дали се работи за Mahjong или Dragon Tiger, овие помалку познати скапоцени камења обезбедуваат освежувачки пресврт во вашето искуство со игри.

Кориснички интерфејс за беспрекорно играње

Навигацијата низ платформата за игри на 21.com е лесно. Корисничкиот интерфејс гарантира дека дури и почетниците можат лесно да ги најдат своите омилени игри без никакви проблеми. Елегантниот дизајн и интуитивниот распоред овозможуваат беспрекорно искуство со игри од почеток до крај.

Прогресивни џекпот и турнири

Ако барате големи победи, внимавајте на прогресивните џекпот на 21.com. Овие џекпот награди продолжуваат да растат се додека некој не ја постигне добитната комбинација, нудејќи им на играчите шанса да освојат суми на пари кои ќе го променат животот. Дополнително, во казиното редовно се одржуваат турнири каде што можете да се натпреварувате против други играчи за парични награди и права за фалење.

Добрите и лошите страни на разновидноста на игри на 21.com

Добрите страни:

 • Широк спектар на слот игри со истакнати наслови
 • Достапни се класични игри на маса како Блек Џек и Рулет
 • Уникатни и ексклузивни игри за свежо искуство со игри
 • Кориснички интерфејс за беспрекорна навигација
 • Возбудливи прогресивни џекпот и турнири

Конс:

 • Ограничен избор на Mahjong и Baccarat игри

Со своите разновидни игри, кориснички интерфејс и возбудливи можности за големи победи, 21.com е врвен избор за ентузијастите на онлајн казино. Без разлика дали сте фанатик на слотови или претпочитате класични игри на маса, ова казино има нешто што одговара на вашиот вкус.

Software

21.com Casino соработува со широк спектар на големи провајдери на софтвер за да им понуди на играчите исклучително искуство со игри. Тие вклучуваат реномирани имиња како што се Pragmatic Play, Relax Gaming, Big Time Gaming, Microgaming, Push Gaming, Quickspin, iSoftBet, Nolimit City, 1x2Gaming, Betsoft, Booming Games, Elk Studios и многу други.

Со овие индустриски гиганти на одборот, играчите може да очекуваат разновиден избор на слотови, игри на маса и игри со дилери во живо. Казиното исто така нуди уникатни и ексклузивни игри благодарение на партнерствата со овие провајдери на софтвер.

Целокупното корисничко искуство во казиното 21.com е врвно. Брзината на вчитување на играта е голема, а играта е беспрекорна на сите уреди. Без разлика дали играте на вашиот десктоп или на мобилен уред, можете да уживате во мазни анимации и извонредни саундтракови.

Покрај обемната библиотека со игри од трети лица провајдери, 21.com Casino нуди и сопствен софтвер и игри развиени во куќата. Овие ексклузивни наслови додаваат дополнителен слој на возбуда за играчите кои бараат нешто различно.

Кога станува збор за правичноста и случајноста на игрите, сите провајдери на софтвер во 21.com Casino користат генератори на случаен број (RNG) за да обезбедат фер исходи. Понатаму, овие даватели се редовно ревидирани од независни агенции за тестирање за да се гарантира правичност.

Иако можеби нема никакви иновативни софтверски карактеристики како VR или зголемена реалност во ова казино спомнати конкретно во списокот со нивните партнерства погоре; сепак тие обезбедуваат кориснички интерфејс што им олеснува на играчите да се движат низ огромниот избор на игри. Со достапни функции и категории за пребарување на филтри, наоѓањето на вашата омилена игра е лесно во 21.com Casino

Payments

Payments

Опции за плаќање на 21.com: Начини за депозит и повлекување

Кога станува збор за плаќањата на 21.com, ќе најдете широк спектар на опции кои одговараат на вашите потреби. Од традиционални методи како Visa и MasterCard до модерни алтернативи како Revolut и Trustly, казиното ве опфати. Еве што треба да знаете:

 • Методи за депозит: Можете да ја финансирате вашата сметка користејќи Visa, MasterCard, Revolut, Trustly, Interac, iDebit, instaDebit, Klarna, Neteller, Skrill, Payz или Venus Point. Овие опции нудат погодност и сигурност за депозити без проблеми.

 • Методи за повлекување: Кога е време да ги уплатите вашите добивки, можете да изберете од различни начини за повлекување, вклучително и Visa дебитна картичка. Казиното има за цел брзо да ги процесира повлекувањата за да можете да уживате во вашите средства без одлагање.

 • Брзина на трансакција: Депозитите обично се одразуваат на вашата сметка веднаш додека повлекувањата се обработуваат веднаш во разумна временска рамка.

 • Надоместоци: Бидете сигурни дека нема скриени провизии при депозити или повлекувања на 21.com. Вашите трансакции ќе бидат транспарентни и јасни.

 • Граници: Казиното поставува минимални и максимални лимити и за депозити и за повлекувања. Овие ограничувања обезбедуваат одговорно играње притоа прифаќајќи различни преференции на играчите.

 • Безбедност: 21.com дава приоритет на безбедноста на финансиските трансакции на своите играчи со спроведување на силни безбедносни мерки како што е технологијата за шифрирање. Вашите лични информации и средства се чуваат безбедни во текот на процесот на плаќање.

 • Специјални бонуси: Со избирање на специфични начини на плаќање како Trustly или Neteller, може да ги исполнувате условите за специјални бонуси или промоции понудени од казиното. Внимавајте на овие поволности!

 • Флексибилност на валутата: Без разлика дали сакате да играте со евра (EUR), Норвешка круна (NOK), канадски долари (CAD), јапонски јен (JPY), унгарски форинти (HUF) или која било друга поддржана валута, 21.com сместува различни валути до се грижиме за играчи од различни региони.

 • Услуга за клиенти: Ако имате какви било проблеми или прашања поврзани со плаќањето, пријателскиот и ефикасен тим за услуги на клиентите на 21.com е достапен да ви помогне. Тие се добро опремени за брзо решавање на вашите прашања и да ги обезбедат потребните насоки.

На 21.com, можете да очекувате беспрекорно искуство со плаќање со различни опции, безбедни трансакции и корисна поддршка. Уживајте во вашето патување со игри со мир на умот!

Deposits

21.com знае дека на играчите кои сакаат да имаат непречено и непроблематична играње искуство им требаат практични и доверливи методи за депонирање. Затоа 21.com нуди добро познати и сигурни опции за депозит што се прифатени во повеќето окрузи. На играчите им се достапни повеќе избори, вклучително и Klarna, Revolut, Skrill, MasterCard, Neteller , меѓу другите. Без разлика дали сте постоечки играч кој се враќа да игра или нов што се придружува за прв пат, можете да зависите од 21.com за брзо и безбедно ракување со вашите депозити.

VisaVisa
+7
+5
Затвори

Withdrawals

21.com им обезбедува на играчите сигурни и сигурни опции за повлекување за да можат брзо и безбедно да стигнат до нивните добивки. Вашата локација може да има влијание врз различните методи за повлекување. Повеќето повлекувања се вршат во рок од неколку работни дена. Само погрижете се да ги проверите одредбите и условите, бидејќи некои методи за повлекување може да подлежат на такси.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+89
+87
Затвори

Languages

Прекрасното казино 21.com Live Casino е достапно за играчите на различни јазици. Играчите на секој регион имаат пристап до казино во живо на нивниот јазик. Копчето во горниот десен агол на екранот може да се користи за промена на јазикот на платформата доколку корисникот не е мајчин англиски јазик. Некои од поддржаните јазици се:

 • Англиски
 • фински
 • норвешки
 • јапонски
 • германски
ГерманскиDE
+4
+2
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај 21.com . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, 21.com се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Security

21.com е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

За да се обезбеди ултимативно искуство Казино Во Живо , од клучно значење е да изберете провајдер со докажано искуство на извонредност. 21.com е име на кое можете да се потпрете со висок рејтинг и долгогодишна репутација во индустријата. Во овој преглед, ќе се нурнеме во врвните карактеристики на овој популарен провајдер за да ви дадеме длабински поглед на она што го издвојува од конкуренцијата. Од неговиот импресивен избор на игри до лесни и сигурни методи за депонирање и непобедливи бонуси. Ќе истражиме сè што треба да знаете за да одлучиме дали овој давател на казино е вистинскиот за вас.

Кратки факти

Година на основање: 2018

Account

Регистрирањето за сметка со 21.com отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди 21.com и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

21.com Преглед за поддршка на корисници: Пријател на потреба

Дали барате доверливо онлајн казино со врвна поддршка за клиентите? Не гледајте подалеку од 21.com! Како искусен ентузијаст на онлајн казино, ја ставив на тест нивната поддршка за корисници и еве што најдов:

Разговор во живо: брз и практичен

Една од истакнатите карактеристики на 21.com е нивната поддршка за разговор во живо. Тоа е како да имате пријателски асистент на дофат на раката! Секогаш кога имав прашање или наидов на проблем, разговорот во живо беше мојата опција. Најдобриот дел? Тие обично реагираат за неколку минути! Нивниот тим е информиран, трпелив и секогаш подготвен да помогне. Не е ни чудо зошто оваа функција е толку популарна меѓу корисниците.

Поддршка за е-пошта: длабинска, но одзема време

Ако претпочитате подетален одговор или имате сложени прашања, достапна е поддршка за е-пошта. Иако може да потрае до еден ден за да добиете одговор, бидете сигурни дека тие темелно ќе ги решат вашите грижи. Тимот кој стои зад нивната поддршка за е-пошта е добро опремен со знаење и експертиза.

Повеќејазична поддршка: Угостителство за вашите потреби

Без разлика дали зборувате англиски или течно зборувате норвешки, фински, јапонски, германски, француски или унгарски - 21.com ве опфати! Нивната повеќејазична поддршка гарантира дека јазичните бариери никогаш не се проблем.

Како заклучок, 21.com се истакнува во обезбедувањето одговорна и ефикасна поддршка на клиентите преку нивната функција за разговор во живо. Додека нивната поддршка за е-пошта може да потрае малку подолго за да одговори, тие го надоместуваат тоа со сеопфатни одговори. Затоа, продолжи и нурни во светот на онлајн игрите на 21.com - знаејќи дека помошта е само еден клик оддалечена!

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со 21.com за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. 21.com често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. 21.com обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на 21.com во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на 21.com . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките 21.com се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher