22BET - Bonuses

Age Limit
22BET
22BET is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling CommissionCuracao

Bonuses

Бонусите и тековните промоции се многу ефикасен начин за привлекување нови играчи на страницата, како и за обезбедување дека веќе постоечките ќе останат лојални.

Различни видови бонуси ќе им овозможат на играчите или да играат игри бесплатно, без да вложат никаков депозит или можат да добијат нешто дополнително од казиното за парите што штотуку ги обложиле или да ги стават на нивната сметка по регистрирањето.

Индустријата за онлајн казино во живо е огромна, така што, нормално, казината ќе се борат да привлечат што повеќе играчи на нивните сајтови, а како резултат на тоа, бројот и квалитетот на бонусите се зголемуваат секој ден. 22Bet не е исклучок од ова, бидејќи тие имаат прилично привлечни бонуси за новодојденците на нивната страница, како и тековни промоции кои ќе ги задржат обложувачите ангажирани.

Играчите треба да имаат на ум дека сите бонуси имаат одредени услови и услови и треба внимателно да ги прелистат пред да одлучат да го побараат бонусот. Не вреди да се бара секој бонус, па обложувачите треба да бидат сигурни дека тврделе нешто што знаат како функционира. Ајде детално да ги погледнеме сите бонуси во казиното кои моментално се достапни на 22Bet.

22Bet казино бонус без депозит

Првиот бонус за депозит во казино, или бонусот за добредојде во 22Bet е првиот чекор од патувањето за игри на новорегистрираните играчи. Само играчите кои штотуку се пријавиле на страницата можат да го побараат овој бонус и може да се искористи само еднаш.

За да се квалификувате за бонусот, треба да ги направат обложувачите неколку едноставни чекори.

 1. Прво, треба да се регистрираат на 22Bet, а тоа е многу едноставен процес и трае само една минута. Играчите ќе треба да ги пополнат сите потребни информации кога ќе го направат тоа.
 2. Откако ќе завршат со процесот на регистрација, тие можат да се упатат директно во делот за депонирање, каде што треба да направат прв депозит од најмалку 1 долар. Откако ќе го стори тоа, казиното ќе одговара на тој депозит и ќе се кредитира на сметката на играчот по уплатата.

Процесот е многу едноставен, но, како што беше споменато погоре, сите бонуси имаат услови, а бонусите за добредојде имаат најмногу од нив, така што добар преглед на нив е од витално значење за секој играч пред да го побара.

Правила и услови за бонус за прв депозит во казино

 • Првото нешто што играчите треба да го имаат на ум кога го бараат овој бонус е тоа што може да се користи само еднаш по нов клиент, така што нема да добијат втора шанса да го побараат овој пакет за добредојде. Минималниот износ што треба да се депонира за овој бонус е 1 УСД, а максималната изнесува 8100 УСД.
 • По уплатата на првиот депозит, бонусот автоматски ќе се кредитира на сметката на играчот, освен ако тие не го изберат полето „Не сакам никакви бонуси“. Кога станува збор за повлекување на парите, играчите ќе можат да го сторат тоа доколку претходно го откупиле бонусот.

Условот за обложување за бонусот е 50 пати поголем од износот на бонусот доколку бонусот се кредитира на бонусната сметка на играчот. Кога има активен бонус на располагање, сите облози што се обложуваат во Игрите во 22Bet ќе се бројат двапати. Ова значи дека ако обложувачот направи облог од 5 долари, тогаш 10 долари ќе се сметаат за обложени. Блек Џек е исклучок од ова, бидејќи облозите на таа игра нема да се бројат двапати.

Одредени игри не го вклучуваат овој бонус, а тоа се:

 • PF коцки
 • PF рулет
 • Среќно тркало
 • Greyhound трки
 • PF Pokerlight
 • PF CS: ОДИ
 • Круна и сидро
 • Дерби трки
 • Рулет
 • Мајмуни
 • Топки 49
 • Африкански рулет

Најдобро е да проверат кои игри се достапни на работната површина и мобилни верзии, бидејќи таа листа постојано се менува.

Влогот нема да се удвои во игрите на 22Bet кога ќе се пресмета придонесот кон условот за обложување. Вредноста на влогот се брои само еднаш во игрите Climb to Victory. Кога обложувачите обложуваат бонус за казино, износот не смее да биде поголем од 5 долари.

Играчите не можат да одложат или одложат какви било бонус игри, вклучително и бесплатни вртења со 22 обет или бонус круг, кога нема повеќе барања за обложување или да вложуваат депозити кога се достапни бесплатни вртења во избраната игра. Ако се случи такво сценарио, ќе се добијат добивките на играчот. Бонусот за добредојде важи 7 дена.

Друга важна информација што коцкарите треба да ја знаат е дека бонусите ќе бидат оневозможени за секоја сметка на криптовалути. Откако ќе се обложи бонусот, преостанатите пари од бонус ќе бидат префрлени на сметката на играчот и тие нема да го надминат износот на бонусот.

Играчите треба да се погрижат да го искористат бонусот во валидно време, бидејќи бонусот заедно со добивките ќе биде отстранет откако ќе истече. Играчите не можат да го комбинираат овој бонус со која било друга специјална понуда или промоција.

Доколку има некоја сомнителна активност од играчот, во смисла на злоупотреба на бонусот, 22Bet може во секое време да примени посебни барања за обложување на тие играчи и тие можат да го откажат бонусот без да дадат никакво објаснување за таквото дејство. Откажувањето на бонусот може да дојде во секое време без најава, но пред износот да се обложи или повлече од играчот.

Се смета дека играчот го обложил бонусот ако состојбата на сметката што останува на неговата сметка е помала од минималниот износ или ако е исполнето условот за обложување. Повлекувањата, како што споменавме, не се достапни додека играчот не ги исполни условите за обложување.

Така, како што споменавме погоре, бонусот му се доделува на играчот откако ќе го направи првиот депозит на нивната сметка. Ако играчот се обиде да ги повлече средствата пред да се обложи бонусот, тој ќе биде задржан.

Играчите нема да можат да го користат бонусот повеќе пати, бидејќи тој е достапен само еднаш по адреса или споделена IP адреса. Доколку операторот забележи каква било злоупотреба на бонусот, тоа автоматски ќе доведе до откажување на истиот и сите добивки направени од него, или во екстремни случаи, операторот може дури и да ја затвори сметката.

Повремено, од играчот ќе биде побарано да обезбеди одредени документи за лична идентификација, за да се потврди нивниот идентитет, а тоа е дел од процесот KYC. Уште еднаш, ако играчот одбие да ги обезбеди овие документи, 22Bet ќе го откаже бонусот и ќе ги изгуби сите добивки од бонус. Дел од процесот на идентификација е правото на 22Bet да побара од клиентот да му испрати фотографија со лична карта или дури и да ги повика на телефон за да го потврди идентитетот.

Што се однесува до безбедноста и мерките што ги презема 22Bet, тие имаат право да ја затворат сметката на кој било играч доколку забележат дека се случува некоја измама или активност за перење пари. 22Bet исто така има право да ги промени условите на понудата за бонус, дури може да ја откаже без претходна најава.

Неделен бонус за трка

Привлекувањето нови играчи на страницата е една работа, но веројатно најтешкиот дел за секое казино во живо е да се погрижи тие играчи да останат лојални на брендот. Еден добар начин да го направите тоа е да им понудите различни бонуси и промоции на дневна, неделна или месечна основа, во зависност од стратегијата на казиното.

22Bet нуди неделен бонус на своите играчи, и тој се нарекува „Неделен бонус за трка". Трае од понеделник до недела, така што важи цела недела и е достапен за сите играчи на 22Bet казино. Тврдејќи дека е многу едноставно, коцкарите само треба да кликнат на картичката "Земи дел" на страницата со понуда , и тие се добро да одат.

Играчите ќе добијат поени за ставање облози во слот игри. Сите игри на маса и игри со дилер во живо не се вклучени во оваа промоција. Што се однесува до вредноста на бодовите, таа оди на следниов начин: $1 е еднаков на 100 поени во трката.

Секоја трка има 50 интерни, а играчите кои ќе добијат најмногу поени во времето во кое бонусот е валиден ќе го добијат натпреварот, а наградите ќе бидат распределени како што вели таблата на водачи на крајот од периодот на бонус. Сите награди што ги добиваат играчите се парични награди и тие ќе бидат кредитирани на нивните сметки во текот на следниот ден по завршувањето на периодот на бонус.

Одредби и услови на бонус за неделна трка

Може да има некои случаи во кои има грешка во плаќањата за играчите, а 22Bet ги има сите права да ги откаже тие добивки или да менува какви било услови на бонусот во секое време. Добивките од овој бонус не треба да ги откупуваат играчите.

По повод двајца играчи кои имаат ист број на поени и се способни да го заземат првото место во трката, играчот кој прв ги освоил поени ќе ја добие наградата на крајот од натпреварот. Исто така, доколку има каква било злоупотреба на промоција или манипулација од каков било вид, 22Bet ќе им одбие учество на таквите играчи во натпреварот.

Неделната трка може да се бара само од една сметка, а секој играч кој ќе се обиде да влезе во натпреварот користејќи различни сметки ќе му биде забранет влезот. Играчите треба да имаат предвид дека игрите вклучени во Неделната трка не се поправени, 22Bet има право да ја промени листата во секое време, без претходно известување. Истото важи и за правилата на Неделната трка, бидејќи компанијата ги има сите права да ги промени правилата, па дури и да ја откаже промоцијата во секое време без претходна најава.

Бесплатни вртења

Се чини дека бесплатните вртења се омилени меѓу играчите ширум светот, а 22Bet се грижи секојдневно да им ги нуди на играчите. Тие сигурно ќе ги забавуваат играчите, а со 22Bet ќе имаат задоволство да ги користат секој ден, откако ќе исполнат одредени услови. Бесплатните вртења на 22bet варираат секој ден во неделата.

 • Во понеделник, од 03.00 до 07.00 часот, корисниците на 22Bet ќе имаат можност да добијат 25 бесплатни вртења во играта на денот, а тоа е Боговите на Викинзите: Тор и Локи. За да ги активираат овие бесплатни вртења, обложувачите треба да стават облози во избраната игра за вкупен износ од 70 долари и тие веднаш ќе ги исполнуваат условите за бесплатните вртења.
 • Во вторник, промоцијата започнува во 06.00 часот и трае до 10.00 часот, а за тоа време играчите можат да добијат 30 Бесплатни вртења во играта на денот, а тоа е Wild Warriors. Условот потребен за активирање на бесплатните вртења е обложувачите да добијат 200 долари добивка во Wild Warriors.
 • Во среда, играта на денот е Wild Burning Wins: 5 Lines, а промоцијата важи од 09.00 до 13.00 часот. Играчите кои ќе освојат вкупна сума од 300 долари во играта на денот ќе добијат 40 бесплатни вртења.
 • Во четврток играчите ќе добиваат бесплатни вртења од 12.00 до 16.00 часот, а играта на денот е Buffalo Power: Hold and Win. Играчите ќе можат да бараат 40 бесплатни вртења штом нивните вкупни влогови во играта на денот достигнат најмалку 150 долари.
 • Петочна игра на денот е Затруено јаболко, а акцијата важи од 12.00 до 16.00 часот. На петочниот бонус на 22bet, играчите ќе добијат 40 бесплатни вртења во играта на денот доколку вкупниот износ на нивните добивки е најмалку 300 долари.
 • Бесплатните вртења за викенд започнуваат во сабота од 16.00 до 20.00 часот, а играта на денот е Mancala Quest. Играчите ќе имаат право да бараат 50 бесплатни вртења во играта на денот, а за да го направат тоа треба да имаат вкупни влогови во Потрагата Манкала што надминуваат 200 долари.

Неделната промоција на бесплатни вртења завршува во недела кога играчите ќе можат да побараат 75 бесплатни вртења во играта на денот, што е Џокер се проширува: 5 линии. Овие бесплатни вртења ќе им бидат достапни на играчите штом нивните добивки во играта на денот достигнат 600 долари.

Правила и услови за бесплатни вртења

Условите и условите на промоциите за бесплатни вртења не се толку долги и комплицирани како што се понекогаш со други бонуси, како што е пакетот за добредојде. Сепак, играчите треба да се погрижат да ги проверат сите детали за бесплатните вртења пред да ги користат.

Секој ден тие ќе имаат право да бараат одреден број бесплатни вртења во Играта на денот, што е различно. Постојат одредени барања за активирање споменати погоре, и тие варираат од ден на ден. Има и период на важност на бесплатните вртења, бидејќи тие се достапни само за некои делови од денот.

Облозите направени со вистински пари ќе бидат земени предвид и нема барања за обложување за какви било добивки направени од дневните бесплатни вртења. Важно е да се напомене дека играчите треба да го завршат целиот процес на регистрација, бидејќи профилите кои не ја потврдуваат нивната сметка или имаат неважечка адреса за е-пошта или телефонски број нема да бидат земени предвид, што значи дека бесплатните вртења нема да бидат достапни за таквите клиенти.

Има само еден бонус што може да се искористи во секое време, а бонусите за депозит не се кумулативни. За сите останати ќе важат општите услови.

22 Bet бонус поени

Бидејќи 22Bet е и спортска книшка и онлајн казино во живо, оваа промоција важи за корисниците на двете услуги, под различни услови. Што се однесува до онлајн казиното, играчите ќе добијат 1 22Bet поен за секои 10 долари што ги обложуваат во повеќето казино игри.

За да го проверат салдото на поени, играчите треба само да одат на нивната сметка, да кликнете на табулаторот „Продавете“ и таму ќе ги имаат сите информации зачувани. Тие исто така имаат можност да ги разменат 22Bet поени во продавницата 22Bet за бесплатни облози, бесплатни вртења или какви било други награди.

Одредби и услови за бонус поени на 22Bet

Сите играчи на 22Bet ќе добиваат поени само со играње казино игри со вистински пари. Како што споменавме погоре, обложувачите ќе добијат 1 поен за секои 10 долари што ги трошат играјќи казино игри во 22Bet. Важно е да се напомене дека ТВ игрите и 22GAMES не се вклучени во оваа промоција.

Играчите исто така имаат можност да ги заменат поени 22Bet за бесплатни вртења, но цената на пакетот со бесплатни вртења не е секогаш иста, таа ќе варира, во зависност од слотот и износот на влогот на играчот. Само еднаш дневно овие поени ќе им се доделуваат на играчите, а тие не можат да се заменат за вистински пари.

Оваа промоција има за цел да ги награди најлојалните играчи на страницата, па затоа важи само за активни клиенти. Како што е случајот со другите бонуси и промоции, 22Bet има право да ја промени или прекине оваа промоција во секое време, без претходно известување.

Бонус за роденден

Овој бонус е добар допир на 22Bet и сите играчи имаат право на ова, под одредени услови и услови. Самиот бонус е многу едноставен, играчите ќе добијат роденденски подарок од 500 бонус поени во продавницата 22Bet и од таму ќе можат да изберат кој било подарок што ќе посакаат.

Бонусот се добива на сметката на играчот на нивниот роденден автоматски. Ќе биде испратена е-пошта или известување до играчот што ќе го потврди роденденскиот бонус.

Правила и услови Роденденски бонус

Играчите треба да се согласат да добиваат е-пошта од 22Bet за да можат да го добијат овој бонус. Друг услов е нивниот телефонски број, како и адресата на е-пошта да бидат активирани, а профилот да биде целосно пополнет, да не недостасуваат информации.

Играчите ќе имаат можност да изберат дали сакаат да бидат дел од оваа промоција. Друг важен услов е да не смее да има никакви ограничувања на сметката на играчот, а роденденскиот бонус е достапен само да го бараат активните клиенти – 22Bet одредува дали играчот е активен или не.

Total score8.7
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (39)
Јапонски
Австро-германски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Ирски
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Македонски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Холандски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (12)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни спинови
Бонус без депозит
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
Депозит бонус
Кешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (68)
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Венецуелски боливари
Гански цеди
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Замбиски квачи
Израелски нови шекели
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Казахстански тенгес
Камбоџански ријал
Канадски долари
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Кувајски динари
Марокански дирхами
Мозамбиски метикали
Нигериски наири
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руандски франци
Руски рубли
Сингапурски долари
Српски динари
Судански фунти
Судиски ријали
Танзански шилинзи
Тајландски бах
Туниски динари
Турски лири
Узбекистан сом
Украински гривни
Унгарски форинти
Уругвајски пезоси
Хонг Конг долари
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (163)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Гренада
Грузија
Данска
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Иран
Ирска
Исланд
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Маршалските Острови
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Португалија
Руанда
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Франција
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (73)
CS:GO
Dota 2
Dragon TigerDream Catcher
FIFA
First Person Baccarat
Greyhounds
Injustice 2
League of Legends
Live Cow Cow BaccaratLive Fashion Punto BancoLive Oracle BlackjackLive Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mortal Kombat
Pai GowPunto Banco
Rocket League
Street Fighter
Tekken
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Гребки
Зимски спортови
Казино Холдем
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лакрос
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик Бо
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (74)
ATM Online
Alfa Bank
Alfa Click
Apple Pay
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Bitcoin
Bitcoin Cash
Boku
Boleto
Bradesco
CEP Bank
Credit CardsCrypto
Dankort
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Ethereum
Euroset
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
Google Pay
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
Multibanco
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
PAGOFACIL
Pago efectivo
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Sberbank Online
Siru Mobile
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Trustly
UnionPay
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay
ePay.bg
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (50)
1x2Gaming
BGAMING
Belatra
Betdigital
Betsoft
Big Time Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Casino Technology
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Gameplay Interactive
Gamevy
HabaneroInbet Games
Iron Dog Studios
Join Games
Lightning Box
Microgaming
Mr. Slotty
Multislot
NetEnt
NextGen Gaming
Noble Gaming
Nolimit City
OMI Gaming
Oryx Gaming
PariPlay
Platipus Gaming
Play'n GOPlayPearlsPlaysonPragmatic Play
Quickspin
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Rival
Side City Studios
Spigo
Spinomenal
Thunderkick
Tom Horn Gaming
TopTrend
Wazdan
Xplosive
ZEUS PLAY