22BET Казино Во Живо Преглед - Deposits

22BETResponsible Gambling
CASINORANK
8.7/10
БонусБонус за добредојде до $600
Широк опсег на плаќања
12000+ слотови
Достапно спортско обложување
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Широк опсег на плаќања
12000+ слотови
Достапно спортско обложување
22BET is not available in your country. Please try:
Deposits

Deposits

Трансакцискиот сектор е многу важен во секое онлајн казино. Играчите сакаат да прават депозити брзо, лесно и со најголемо чувство на сигурност во процесот.

На крајот на краиштата, единственото нешто што ниту едно онлајн казино не сака да го збрка е безбедноста на трансакциите меѓу играчите.

Има многу методи на депонирање од кои играчите ќе можат да избираат во казиното 22Bet, а некои од нив ќе им овозможат и на обложувачите да прават повлекувања. Бројот на опции понекогаш може да биде збунувачки, но тоа е добра главоболка. Играчите нема да останат долго на страницата на онлајн казиното ако има само неколку начини на плаќање на располагање.

Секој начин на депонирање во казиното 22Bet е безбеден на свој начин, но некои од нив не се толку брзи како другите. На крајот на денот, сè се сведува на тоа што преферираат самите играчи. Некои ќе користат е-паричници, некои само ќе користат кредитна картичка. Не е навистина важно што користат, она што е важно е да имаат опции.

На сајтот на 22Bet Casino стои дека не прифаќаат депозити од трети лица. Секој депозит мора да се направи од банкарска сметка, Visa/MasterCard, е-паричници, како што се Skrill, Neteller или друг паричник регистриран на името на играчот.

Исто така, на сите трансакции е додаден безбедносен слој и ако страницата забележи дека играчот прекршил какви било услови, тогаш сите добивки ќе му бидат одземени на играчот. Играчите исто така не можат да префрлаат пари меѓу себе.

Како да направите депозит во казиното 22Bet

Како да направите депозит во казиното 22Bet

Процесот на депонирање во казиното 22Bet е многу едноставен, а играчите треба само да следат неколку едноставни чекори за да го завршат процесот.

 1. Првиот и логичен чекор е да се отвори веб-страницата на 22Bet и да се создаде сметка (за која процесот е исто така многу јасен);
 2. По креирањето на сметката, следниот чекор би бил да се потврди, што е клучен чекор, бидејќи онлајн казиното создаде водич за верификација, каде што обложувачите можат да го проверат процесот при потврдување на сметката;
 3. Откако ќе се логираат, играчите сега треба да продолжат со правење на првиот депозит. Само кликнете на зеленото копче „Депозит“, кое е на врвот на страницата;
 4. Откако ќе кликнете на него, на екранот ќе се отвори друго јазиче кое ги прашува играчите дали ќе го прифатат бонусот за добредојде, што е многу корисно во 22Bet;
 5. Сега, ќе се појави прозорецот за депозит, така што играчите треба да ги изберат нивните претпочитани начини на плаќање, а еден важен чекор е да го штиклирате полето „Платежни системи во регионот“, за да можат да изберат оној што е достапен во нивната земја;
 6. Откако ќе се избере начинот на плаќање, тие треба да внесат некои детали за него. На пример, ако играчот избере Visa картичка, треба да ја внесе сумата за депонирање, е-поштата, а потоа и некои детали за картичката;
 7. Откако сето ова ќе се заврши, обложувачите треба да се согласат со Политиката за приватност и да кликнат на копчето „Плати“, а депозитот сега е завршен.

Едно нешто што сите играчи треба да го имаат на ум при изборот на начин на плаќање за депонирање е дали таа опција е подобна за одредени бонуси и промоции. Многу онлајн казина не прифаќаат одредени начини на плаќање за бонусот за добредојде. Секогаш се препорачува играчите да ги проверат одредбите и условите пред да одлучат да користат начин на плаќање.

Прифатени начини на плаќање

Прифатени начини на плаќање

Списокот на начини на плаќање е голем во казиното 22Bet, така што обложувачите ќе имаат можност да изберат нешто според нивните преференции и достапните опции во нивната земја. Целосната листа на опции за плаќање во казиното 22Bet е:

 • Виза
 • MasterCard
 • Банкарски жичен трансфер
 • Алтернатива за Visa/MasterCard
 • Скрил
 • Нетлер
 • Skrill 1 Допрете
 • Е-Плати
 • Pay4Fun
 • Совршени пари
 • Цртичка
 • Биткоин
 • Лајткоин
 • Монеро
 • Телеплата
 • WebMoney
 • Амиго

Што се однесува до минималниот депозит што играчите можат да го направат, тој изнесува 1$ и нема ограничување за максималното повлекување. Времето на чекање за депозитот е моментално за сите начини на плаќање, освен за депозити направени со банкарски трансфери, за кои може да бидат потребни 1-3 дена за да се завршат. Нема такси поврзани со кој било од начините на депозит.

Играчите се мудро да го проверат бонусот што доаѓа со вложувањето на нивниот прв депозит и, како што е споменато погоре, сите новорегистрирани играчи имаат право да бараат бонус за добредојде откако ќе го завршат процесот на пријавување.