22BET Live Casino Преглед - Deposits

Age Limit
22BET
22BET is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling CommissionCuracao

Deposits

Трансакцискиот сектор е многу важен во секое онлајн казино. Играчите сакаат да прават депозити брзо, лесно и со најголемо чувство на сигурност во процесот.

На крајот на краиштата, единственото нешто што ниту едно онлајн казино не сака да го збрка е безбедноста на трансакциите меѓу играчите.

Има многу методи на депонирање од кои играчите ќе можат да избираат во казиното 22Bet, а некои од нив ќе им овозможат и на обложувачите да прават повлекувања. Бројот на опции понекогаш може да биде збунувачки, но тоа е добра главоболка. Играчите нема да останат долго на страницата на онлајн казиното ако има само неколку начини на плаќање на располагање.

Секој начин на депонирање во казиното 22Bet е безбеден на свој начин, но некои од нив не се толку брзи како другите. На крајот на денот, сè се сведува на тоа што преферираат самите играчи. Некои ќе користат е-паричници, некои само ќе користат кредитна картичка. Не е навистина важно што користат, она што е важно е да имаат опции.

На сајтот на 22Bet Casino стои дека не прифаќаат депозити од трети лица. Секој депозит мора да се направи од банкарска сметка, Visa/MasterCard, е-паричници, како што се Skrill, Neteller или друг паричник регистриран на името на играчот.

Исто така, на сите трансакции е додаден безбедносен слој и ако страницата забележи дека играчот прекршил какви било услови, тогаш сите добивки ќе му бидат одземени на играчот. Играчите исто така не можат да префрлаат пари меѓу себе.

Како да направите депозит во казиното 22Bet

Процесот на депонирање во казиното 22Bet е многу едноставен, а играчите треба само да следат неколку едноставни чекори за да го завршат процесот.

 1. Првиот и логичен чекор е да се отвори веб-страницата на 22Bet и да се создаде сметка (за која процесот е исто така многу јасен);
 2. По креирањето на сметката, следниот чекор би бил да се потврди, што е клучен чекор, бидејќи онлајн казиното создаде водич за верификација, каде што обложувачите можат да го проверат процесот при потврдување на сметката;
 3. Откако ќе се логираат, играчите сега треба да продолжат со правење на првиот депозит. Само кликнете на зеленото копче „Депозит“, кое е на врвот на страницата;
 4. Откако ќе кликнете на него, на екранот ќе се отвори друго јазиче кое ги прашува играчите дали ќе го прифатат бонусот за добредојде, што е многу корисно во 22Bet;
 5. Сега, ќе се појави прозорецот за депозит, така што играчите треба да ги изберат нивните претпочитани начини на плаќање, а еден важен чекор е да го штиклирате полето „Платежни системи во регионот“, за да можат да изберат оној што е достапен во нивната земја;
 6. Откако ќе се избере начинот на плаќање, тие треба да внесат некои детали за него. На пример, ако играчот избере Visa картичка, треба да ја внесе сумата за депонирање, е-поштата, а потоа и некои детали за картичката;
 7. Откако сето ова ќе се заврши, обложувачите треба да се согласат со Политиката за приватност и да кликнат на копчето „Плати“, а депозитот сега е завршен.

Едно нешто што сите играчи треба да го имаат на ум при изборот на начин на плаќање за депонирање е дали таа опција е подобна за одредени бонуси и промоции. Многу онлајн казина не прифаќаат одредени начини на плаќање за бонусот за добредојде. Секогаш се препорачува играчите да ги проверат одредбите и условите пред да одлучат да користат начин на плаќање.

Прифатени начини на плаќање

Списокот на начини на плаќање е голем во казиното 22Bet, така што обложувачите ќе имаат можност да изберат нешто според нивните преференции и достапните опции во нивната земја. Целосната листа на опции за плаќање во казиното 22Bet е:

 • Виза
 • MasterCard
 • Банкарски жичен трансфер
 • Алтернатива за Visa/MasterCard
 • Скрил
 • Нетлер
 • Skrill 1 Допрете
 • Е-Плати
 • Pay4Fun
 • Совршени пари
 • Цртичка
 • Биткоин
 • Лајткоин
 • Монеро
 • Телеплата
 • WebMoney
 • Амиго

Што се однесува до минималниот депозит што играчите можат да го направат, тој изнесува 1$ и нема ограничување за максималното повлекување. Времето на чекање за депозитот е моментално за сите начини на плаќање, освен за депозити направени со банкарски трансфери, за кои може да бидат потребни 1-3 дена за да се завршат. Нема такси поврзани со кој било од начините на депозит.

Играчите се мудро да го проверат бонусот што доаѓа со вложувањето на нивниот прв депозит и, како што е споменато погоре, сите новорегистрирани играчи имаат право да бараат бонус за добредојде откако ќе го завршат процесот на пријавување.

Total score8.7
Добрите
+ Широк опсег на плаќања
+ 12000+ слотови
+ Достапно спортско обложување

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (39)
Јапонски
Австро-германски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Ирски
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Македонски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Холандски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (12)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни спинови
Бонус без депозит
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
Депозит бонус
Кешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (68)
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Венецуелски боливари
Гански цеди
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Замбиски квачи
Израелски нови шекели
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Казахстански тенгес
Камбоџански ријал
Канадски долари
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Кувајски динари
Марокански дирхами
Мозамбиски метикали
Нигериски наири
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руандски франци
Руски рубли
Сингапурски долари
Српски динари
Судански фунти
Судиски ријали
Танзански шилинзи
Тајландски бах
Туниски динари
Турски лири
Узбекистан сом
Украински гривни
Унгарски форинти
Уругвајски пезоси
Хонг Конг долари
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (163)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Гренада
Грузија
Данска
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Иран
Ирска
Исланд
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Маршалските Острови
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Португалија
Руанда
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Франција
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (73)
CS:GO
Dota 2
Dragon TigerDream Catcher
FIFA
First Person Baccarat
Greyhounds
Injustice 2
League of Legends
Live Cow Cow BaccaratLive Fashion Punto BancoLive Oracle BlackjackLive Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mortal Kombat
Pai GowPunto Banco
Rocket League
Street Fighter
Tekken
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Гребки
Зимски спортови
Казино Холдем
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лакрос
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик Бо
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (74)
ATM Online
Alfa Bank
Alfa Click
Apple Pay
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Bitcoin
Bitcoin Cash
Boku
Boleto
Bradesco
CEP Bank
Credit CardsCrypto
Dankort
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Ethereum
Euroset
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
Google Pay
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
Multibanco
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
PAGOFACIL
Pago efectivo
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Sberbank Online
Siru Mobile
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Trustly
UnionPay
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay
ePay.bg
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (50)
1x2Gaming
BGAMING
Belatra
Betdigital
Betsoft
Big Time Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Casino Technology
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Gameplay Interactive
Gamevy
HabaneroInbet Games
Iron Dog Studios
Join Games
Lightning Box
Microgaming
Mr. Slotty
Multislot
NetEnt
NextGen Gaming
Noble Gaming
Nolimit City
OMI Gaming
Oryx Gaming
PariPlay
Platipus Gaming
Play'n GOPlayPearlsPlaysonPragmatic Play
Quickspin
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Rival
Side City Studios
Spigo
Spinomenal
Thunderkick
Tom Horn Gaming
TopTrend
Wazdan
Xplosive
ZEUS PLAY