Преглед на игри со дилер во живо 22BET - Languages

22BETResponsible Gambling
CASINORANK
8.7/10
БонусБонус $300
Широк опсег на плаќања
12000+ слотови
Достапно спортско обложување
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Широк опсег на плаќања
12000+ слотови
Достапно спортско обложување
22BET is not available in your country. Please try:
Languages

Languages

Меѓународен онлајн казина во живо треба да имаат повеќе јазици на располагање, бидејќи тие ќе привлечат играчи од различни места на земјата.

Многу напори се вложуваат за да се направи страницата компатибилна со секој јазик од кој има играчи на страницата и судејќи според листата на јазици што ја има 22Bet Casino, дефинитивно е сериозен бренд со многу клиенти од целиот свет.

Списокот на јазици достапни на 22Bet Casino може да се види во горниот десен агол на веб-страницата, а играчите веднаш ќе забележат дека списокот е доста голем. Некои од јазиците кои најчесто ги користат играчите се:

 • Англиски
 • германски
 • шпански
 • француски
 • италијански

Значи, главните јазици и оние кои најчесто се зборуваат меѓу луѓето ширум светот се присутни, но листата не застанува тука. Покрај овие 5 јазици, играчите можат да ги најдат и користат следниве:

 • арапски
 • албански
 • Бадини
 • азербејџански
 • португалски (бразилски)
 • босански
 • канадски англиски
 • австралиски англиски
 • кинески
 • чешки
 • фински
 • грузиски
 • грчки
 • израелски
 • индиски
 • хрватски
 • унгарски
 • ерменски
 • индонезиски
 • индиски
 • ирачки
 • јапонски
 • корејски
 • Казахстански
 • македонски
 • монголски
 • малезиски
 • Мексикански
 • норвешки
 • Новозеландски англиски
 • полски
 • португалски
 • романски
 • руски
 • словачки
 • тајландски
 • турски
 • украински
 • американски
 • виетнамски

Списокот на јазици е доста импресивен, така што играчите од секој агол на земјата можат слободно да се регистрираат на 22Bet Casino и сигурно ќе се чувствуваат како дома, страницата на секој јазик е иста, и нема функции што недостасуваат, не без разлика каков јазик ќе избере обложувачот.