22BET - Support

Age Limit
22BET
22BET is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling CommissionCuracao

Support

Да се има добар и одговорен тим за поддршка на клиентите е од фундаментално значење за секое казино во живо. На крајот на краиштата, го одржува целокупниот имиџ на дотичниот оператор.

Од перспектива на играчите, важно е да имате добар тим за поддршка, бидејќи тие ќе сакаат брзи одговори на нивните прашања и решенија за секој проблем со кој би можеле да се сретнат додека играат на страницата.

22Bet има високо ниво на безбедност вградено во нивниот систем, така што можноста да наидете на секаков вид на проблем за кој би била потребна голема помош од нивните агенти за поддршка е многу мала, но тоа не гарантира дека можеби нема да има некои пропусти и недостатоци кои се појавуваат повремено. . Така, во случај на проблем на страницата, клиентите на 22Bet Казино можат да се чувствуваат опуштено, бидејќи ќе имаат цел тим посветен да го средат проблемот и да се погрижат нивното искуство со игри да продолжи беспрекорно.

Кога има проблеми во казиното во живо, може да има некои проблеми со безбедноста на страницата, па играчите треба да бидат опуштени знаејќи дека ќе се погрижи за тоа. Казиното 22Bet ги известува своите играчи доколку има некаква грешка на страницата или каков било друг проблем, а нивниот тим се грижи за тоа многу брзо.

Казиното 22Bet докажа дека е повеќе од способно да испорача секаков вид на помош на клиентите преку достапните канали за комуникација. Тие имаат пристап без мака во доставувањето решенија за секаков вид проблем на страницата и тоа е најголемиот комплимент што можат да го добијат.

Играчите ќе имаат можност директно да разговараат со претставник на тимот за поддршка и тие ќе ги слушаат нивните грижи. Без оглед на загриженоста, можеби ќе треба малку време за тимот да го обработи и да се грижи за тоа, но тоа време е минимално.

Делот за поддршка во казиното 22Bet функционира како авенија каде што обложувачите можат да ги подигнат своите грижи и прашања, да ги споделат своите повратни информации, па дури и да дознаат повеќе за услугите што ги нуди казиното. Не се работи само за инсталирање канал за комуникација и негово поставување на страницата, 22Bet Casino се погрижува тие канали да функционираат беспрекорно, а играчите можат да бидат сигурни дека одговорот на нивното прашање ќе го добијат навремено.

Што се однесува до средствата за контакт што обложувачите можат да ги користат за да стапат во контакт со тимот за поддршка на клиентите во казиното 22Bet, тие ги имаат на располагање следните опции:

  • Оставање порака на страницата – откако ќе отидат во делот „Контакт“ на дното на страницата, играчите ќе видат дека имаат можност да ги остават своите информации за контакт заедно со порака што би сакале да ја испратат до тимот. Јасно е наведено на страницата дека сите предлози или проблеми се разгледуваат и подредуваат за помалку од 24 часа
  • Контакт со е-пошта - има неколку адреси за е-пошта што играчите можат да ги користат за да стапат во контакт, во зависност од тоа каков тип на проблем имаат. Ова е важно, бидејќи не постои една општа адреса за е-пошта што играчите ќе мора да ја користат. Имањето повеќе одделенија помага да се подредат прашањата, па релевантниот тим ќе одговори на релевантните прашања.
  1. Ако играчот сака да контактира со службата за корисници, тие треба да користат support-en@22bet.com;
  2. За одделот за безбедност треба да контактираат security@22bet.com;
  3. За какви било прашања за политиката за приватност, адресата на е-пошта е Policy@22bet.com;
  4. За какви било коментари и поплаки, играчите можат да стапат во контакт преку жалби@22bet.com;
  5. И, за какви било прашања за плаќање, адресата на е-пошта е processing@22bet.com.
  • Преку телефон - понекогаш барањето може да биде итно, а играчите ќе треба да разговараат директно со претставник за услуги на клиентите, а 22Bet има активна линија ако некој сака да разговара со агент за поддршка: +357 99 816806. Тимот е многу пријателски , одговора и има минимално време на чекање за секое барање што може да го има обложувачот.
Total score8.7
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (39)
Јапонски
Австро-германски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Ирски
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Македонски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Холандски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (12)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни спинови
Бонус без депозит
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
Депозит бонус
Кешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (68)
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Венецуелски боливари
Гански цеди
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Замбиски квачи
Израелски нови шекели
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Казахстански тенгес
Камбоџански ријал
Канадски долари
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Кувајски динари
Марокански дирхами
Мозамбиски метикали
Нигериски наири
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руандски франци
Руски рубли
Сингапурски долари
Српски динари
Судански фунти
Судиски ријали
Танзански шилинзи
Тајландски бах
Туниски динари
Турски лири
Узбекистан сом
Украински гривни
Унгарски форинти
Уругвајски пезоси
Хонг Конг долари
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (163)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Гренада
Грузија
Данска
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Иран
Ирска
Исланд
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Маршалските Острови
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Португалија
Руанда
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Франција
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (73)
CS:GO
Dota 2
Dragon TigerDream Catcher
FIFA
First Person Baccarat
Greyhounds
Injustice 2
League of Legends
Live Cow Cow BaccaratLive Fashion Punto BancoLive Oracle BlackjackLive Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mortal Kombat
Pai GowPunto Banco
Rocket League
Street Fighter
Tekken
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Гребки
Зимски спортови
Казино Холдем
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лакрос
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик Бо
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (74)
ATM Online
Alfa Bank
Alfa Click
Apple Pay
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Bitcoin
Bitcoin Cash
Boku
Boleto
Bradesco
CEP Bank
Credit CardsCrypto
Dankort
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Ethereum
Euroset
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
Google Pay
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
Multibanco
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
PAGOFACIL
Pago efectivo
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Sberbank Online
Siru Mobile
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Trustly
UnionPay
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay
ePay.bg
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (50)
1x2Gaming
BGAMING
Belatra
Betdigital
Betsoft
Big Time Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Casino Technology
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Gameplay Interactive
Gamevy
HabaneroInbet Games
Iron Dog Studios
Join Games
Lightning Box
Microgaming
Mr. Slotty
Multislot
NetEnt
NextGen Gaming
Noble Gaming
Nolimit City
OMI Gaming
Oryx Gaming
PariPlay
Platipus Gaming
Play'n GOPlayPearlsPlaysonPragmatic Play
Quickspin
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Rival
Side City Studios
Spigo
Spinomenal
Thunderkick
Tom Horn Gaming
TopTrend
Wazdan
Xplosive
ZEUS PLAY