Преглед на игри со дилер во живо 22BET - Withdrawals

22BETResponsible Gambling
CASINORANK
8.7/10
БонусБонус $300
Широк опсег на плаќања
12000+ слотови
Достапно спортско обложување
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Широк опсег на плаќања
12000+ слотови
Достапно спортско обложување
22BET is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Брзината на повлекување е еден од најважните фактори кои ќе одредат дали играчите ќе останат лојални на брендот или не. Секако помага ако онлајн казиното во живо има достапен голем список на начини на плаќање, па обложувачите можат да изберат нешто според нивните преференции.

Сите опции за плаќање што ги има интегрирано 22Bet Casino се безбедни и сигурни, така што обложувачите нема да мора да се грижат за безбедноста на нивните трансакции и информациите за нивната картичка. Некои начини на плаќање се побрзи од другите, но постапката за повлекување средства е многу едноставна, без разлика која опција за плаќање е избрана.

Како да направите повлекување во казиното 22Bet

Како да направите повлекување во казиното 22Bet

Играчите треба само да следат неколку едноставни чекори за да го завршат процесот на повлекување, а тој процес е универзален на сите уреди што ги користат обложувачите, без разлика дали се работи за апликацијата, телефоните со оперативен систем iOS или Android и така натаму.

Играчите треба само да ги следат следните неколку чекори, а барањето за повлекување ќе биде завршено:

 1. Играчите треба да одат во делот за корисници, да го бараат табулаторот „Повлекување средства“ и да го изберат достапниот систем за плаќање за да се појави.
 2. Потоа, тие треба да изберат еден од начините на плаќање, да ги внесат сите податоци што се потребни и да чекаат за одобрување.
 3. Откако ова ќе се заврши и се надеваме дека нема проблеми со внесените информации, средствата треба да се добијат многу брзо, повторно, во зависност од начинот на плаќање што играчот го избрал.
Прифатени методи за повлекување

Прифатени методи за повлекување

Казиното 22Bet нема никаков недостаток на разновидност на опциите за плаќање, па играчите можат да изберат од листата на најсигурни што ги користеле за своите депозити, вклучувајќи:

 • Виза
 • MasterCard
 • Нетлер Скрил
 • PayPal
 • Paysafecard
 • Биткоин

Оваа листа варира во зависност од локацијата на играчот, бидејќи некои земји имаат многу опции, а други може да бидат ограничени на десетици од нив.

Она што обложувачите треба да го знаат е дека повлекувањата може да се направат од начинот на плаќање што го избрале за нивните депозити, така што треба однапред да размислат кога станува збор за трансакциите, тие не сакаат да избираат начин на депозит и потоа да најдат дека не можат да подигнат пари користејќи ги.

Што се однесува до времето на повлекување, казиното 22Bet нуди брзи трансакции, но начинот на плаќање е најважниот фактор за одредување на брзината. Времето за повлекување зависи само од системот за плаќање во процесот.

Некои од најбрзите кога станува збор за процесот на повлекување, бидејќи парите треба да пристигнат на сметката на играчот во рок од 15 минути се е-паричниците, како што се:

 • PayPal
 • Нетлер
 • Доверливо

Биткоинот е познат и по брзото време на повлекување, а банкарските трансфери се познати по тоа што се малку побавни од другите. Играчите можеби ќе треба да чекаат до 7 дена за да ги добијат своите добивки доколку изберат банкарски трансфер за нивните повлекувања.

Ограничување за повлекување на 22 Bet

Дополнително, не е поставено ограничување за повлекување 22bet за тоа колку играчите можат да повлечат, бидејќи тие ограничувања на повлекувањата се поставени од самите начини на плаќање. Играчите можат да ги проверат и нивните барања за повлекување со одење во делот „Повлекување средства“ на страницата.

Нема такси поставени од страна на 22Bet Casino за повлекувања, и уште еднаш, доколку играчите наидат на какви било такси или наплатуваат за време на процесот на повлекување, тоа е затоа што системот за плаќање го наметнал тоа. Што се однесува до процесот на верификација, нема потреба играчите сами да се верифицираат освен ако тимот за поддршка на 22Bet Casino не побара од нив да го сторат тоа. Така, играчите можат дури и да повлечат мали суми на пари без да бидат прашани за каква било верификација во процесот.