22BET Live Casino Преглед - Withdrawals

Age Limit
22BET
22BET is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling CommissionCuracao

Withdrawals

Брзината на повлекување е еден од најважните фактори кои ќе одредат дали играчите ќе останат лојални на брендот или не. Секако помага ако онлајн казиното во живо има достапен голем список на начини на плаќање, па обложувачите можат да изберат нешто според нивните преференции.

Сите опции за плаќање што ги има интегрирано 22Bet Casino се безбедни и сигурни, така што обложувачите нема да мора да се грижат за безбедноста на нивните трансакции и информациите за нивната картичка. Некои начини на плаќање се побрзи од другите, но постапката за повлекување средства е многу едноставна, без разлика која опција за плаќање е избрана.

Како да направите повлекување во казиното 22Bet

Играчите треба само да следат неколку едноставни чекори за да го завршат процесот на повлекување, а тој процес е универзален на сите уреди што ги користат обложувачите, без разлика дали се работи за апликацијата, телефоните со оперативен систем iOS или Android и така натаму.

Играчите треба само да ги следат следните неколку чекори, а барањето за повлекување ќе биде завршено:

  1. Играчите треба да одат во делот за корисници, да го бараат табулаторот „Повлекување средства“ и да го изберат достапниот систем за плаќање за да се појави.
  2. Потоа, тие треба да изберат еден од начините на плаќање, да ги внесат сите податоци што се потребни и да чекаат за одобрување.
  3. Откако ова ќе се заврши и се надеваме дека нема проблеми со внесените информации, средствата треба да се добијат многу брзо, повторно, во зависност од начинот на плаќање што играчот го избрал.

Прифатени методи за повлекување

Казиното 22Bet нема никаков недостаток на разновидност на опциите за плаќање, па играчите можат да изберат од листата на најсигурни што ги користеле за своите депозити, вклучувајќи:

Оваа листа варира во зависност од локацијата на играчот, бидејќи некои земји имаат многу опции, а други може да бидат ограничени на десетици од нив.

Она што обложувачите треба да го знаат е дека повлекувањата може да се направат од начинот на плаќање што го избрале за нивните депозити, така што треба однапред да размислат кога станува збор за трансакциите, тие не сакаат да избираат начин на депозит и потоа да најдат дека не можат да подигнат пари користејќи ги.

Што се однесува до времето на повлекување, казиното 22Bet нуди брзи трансакции, но начинот на плаќање е најважниот фактор за одредување на брзината. Времето за повлекување зависи само од системот за плаќање во процесот.

Некои од најбрзите кога станува збор за процесот на повлекување, бидејќи парите треба да пристигнат на сметката на играчот во рок од 15 минути се е-паричниците, како што се:

  • PayPal
  • Нетлер
  • Доверливо

Биткоинот е познат и по брзото време на повлекување, а банкарските трансфери се познати по тоа што се малку побавни од другите. Играчите можеби ќе треба да чекаат до 7 дена за да ги добијат своите добивки доколку изберат банкарски трансфер за нивните повлекувања.

Ограничување за повлекување на 22 Bet

Дополнително, не е поставено ограничување за повлекување 22bet за тоа колку играчите можат да повлечат, бидејќи тие ограничувања на повлекувањата се поставени од самите начини на плаќање. Играчите можат да ги проверат и нивните барања за повлекување со одење во делот „Повлекување средства“ на страницата.

Нема такси поставени од страна на 22Bet Casino за повлекувања, и уште еднаш, доколку играчите наидат на какви било такси или наплатуваат за време на процесот на повлекување, тоа е затоа што системот за плаќање го наметнал тоа. Што се однесува до процесот на верификација, нема потреба играчите сами да се верифицираат освен ако тимот за поддршка на 22Bet Casino не побара од нив да го сторат тоа. Така, играчите можат дури и да повлечат мали суми на пари без да бидат прашани за каква било верификација во процесот.

Total score8.7
Добрите
+ Широк опсег на плаќања
+ 12000+ слотови
+ Достапно спортско обложување

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (39)
Јапонски
Австро-германски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Ирски
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Македонски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Холандски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (12)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни спинови
Бонус без депозит
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
Депозит бонус
Кешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (68)
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Венецуелски боливари
Гански цеди
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Замбиски квачи
Израелски нови шекели
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Казахстански тенгес
Камбоџански ријал
Канадски долари
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Кувајски динари
Марокански дирхами
Мозамбиски метикали
Нигериски наири
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руандски франци
Руски рубли
Сингапурски долари
Српски динари
Судански фунти
Судиски ријали
Танзански шилинзи
Тајландски бах
Туниски динари
Турски лири
Узбекистан сом
Украински гривни
Унгарски форинти
Уругвајски пезоси
Хонг Конг долари
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (163)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Гренада
Грузија
Данска
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Иран
Ирска
Исланд
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Маршалските Острови
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Португалија
Руанда
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Франција
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (73)
CS:GO
Dota 2
Dragon TigerDream Catcher
FIFA
First Person Baccarat
Greyhounds
Injustice 2
League of Legends
Live Cow Cow BaccaratLive Fashion Punto BancoLive Oracle BlackjackLive Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mortal Kombat
Pai GowPunto Banco
Rocket League
Street Fighter
Tekken
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Гребки
Зимски спортови
Казино Холдем
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лакрос
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик Бо
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (74)
ATM Online
Alfa Bank
Alfa Click
Apple Pay
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Bitcoin
Bitcoin Cash
Boku
Boleto
Bradesco
CEP Bank
Credit CardsCrypto
Dankort
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Ethereum
Euroset
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
Google Pay
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
Multibanco
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
PAGOFACIL
Pago efectivo
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Sberbank Online
Siru Mobile
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Trustly
UnionPay
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay
ePay.bg
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (50)
1x2Gaming
BGAMING
Belatra
Betdigital
Betsoft
Big Time Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Casino Technology
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Gameplay Interactive
Gamevy
HabaneroInbet Games
Iron Dog Studios
Join Games
Lightning Box
Microgaming
Mr. Slotty
Multislot
NetEnt
NextGen Gaming
Noble Gaming
Nolimit City
OMI Gaming
Oryx Gaming
PariPlay
Platipus Gaming
Play'n GOPlayPearlsPlaysonPragmatic Play
Quickspin
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Rival
Side City Studios
Spigo
Spinomenal
Thunderkick
Tom Horn Gaming
TopTrend
Wazdan
Xplosive
ZEUS PLAY