Arlequin Casino Live Casino Преглед - Bonuses

Age Limit
Arlequin Casino
Arlequin Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Bonuses

Казиното Арлекин ги прифаќа сите играчи и великодушно ги наградува. Казиното е свесно дека најдобриот начин да се привлечат нови играчи е да им понуди бонуси што тие едноставно не можат да ги одбијат. Секој играч ќе добие бонус за добредојде, а подоцна, кога ќе стане редовен, ќе има можност побарајте различни бонуси за повторно вчитување исто така.

Играчите кои ќе создадат сметка во казиното Арлекин и ќе го направат својот прв депозит имаат право на бонус за добредојде. Ова е 100% бонус за депозит за совпаѓање до $300 и 10 бесплатни вртења на карневалот на Арлекин. Играчите имаат можност да ја побараат понудата за 100% бесплатни вртења каде што ќе добијат 150 бесплатни вртења само на карневалот Арлекин.

Овој бонус доаѓа со барања за обложување 50 пати, а добивките од овој бонус може да се повлечат откако бонусот ќе се исчисти. Максималниот износ на облог додека играте со бонус пари е 5 долари.

Обложување бонус

Онлајн казина нудат бонуси како начин за привлекување играчи, но тие го прават тоа на таков начин што во исто време го штитат нивниот бизнис. Ова доаѓа преку барањата за обложување, што значи дека играчот треба да ги ризикува парите што ги добил од казиното одреден број пати.

Секогаш кога некој играч ќе одлучи да се приклучи на казиното Арлекин, ќе го чека бонус. Играчите треба да запомнат дека бонусот за добредојде е достапен само за играчи кои ќе се регистрираат за нова сметка и ќе го направат својот прв депозит.

Бонусите во казината обично доаѓаат во три форми, вклучувајќи го следново:

  • Бонус за добредојде – ова е најатрактивниот бонус што едно казино може да го понуди. Во некои случаи, бонусите за добредојде може да го удвојат или дури тројно депозитот на играчот.
  • Бонус без депозит – овој вид бонус е уште еден многу атрактивен бонус за играчите. Овој бонус дава шанса да заработите без воопшто да трошите пари.
  • Препорачај бонус за пријател – ова е уште еден одличен бонус што веројатно го прави казиното посреќно. Секој играч кој упатува пријател кој прави депозит ќе добие бонус.

Она што играчите треба да го запомнат кога прифаќаат бонус е дека не сите игри ќе придонесат за исполнување на барањата за обложување на ист начин. Онлајн видео слотови ќе придонесат 100% за исполнување на барањата за обложување, додека игрите во живо во казино ќе придонесат само 10% за исполнување на барањата за обложување.

Откако играчот ќе ги исполни условите за обложување, тој може да ги повлече своите добивки.

Исто така, има некои други важни работи што играчите треба да ги имаат на ум кога играат со бонус средства:

  • Сите бонуси имаат максимален износ што играчите можат да го повлечат. Играчите кои ќе го надминат лимитот, ќе направат повлекување и надминатата сума ќе биде конфискувана.
  • Сите бонуси доаѓаат со временско ограничување во кое играчите треба да ги исполнат условите за обложување во спротивно ќе ги загубат своите средства.
  • Кога играте со бонус средства, играчите треба да го почитуваат максималниот лимит за обложување.
  • Многу е важно да ги прочитате Условите и правилата за бонусот дури и пред да го прифатат.
Total score7.8
Добрите
+ Брзи плаќања
+ Единствена ВИП програма
+ Најдобри студиа за игри

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2021
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Француски
БонусиБонуси (11)
High Roller бонусReload бонусБез обложувачки бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
ВИП бонус
Депозит бонус
Кешбек бонусНеделен бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (4)
Американски долари
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (25)
Јапонија
Барбадос
Белизе
Брегот на Слоновата Коска
Канада
Катар
Коста Рика
Лихтенштајн
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малта
Маршалските Острови
Мороко
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Обединети Арапски Емирати
Оман
Папуа Нова Гвинеја
Тунис
Финска
Франција
Црна Гора
Швајцарија
ИгриИгри (18)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (19)
AstroPay
AstroPay Card
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Cashlib
Credit CardsDebit Card
Interac
MaestroMasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe CardSkrillVisa
Visa Debit
Visa Electron
Wire Transfer
iDebit
СофтверСофтвер (41)
1x2Gaming
2 By 2 Gaming
Betsoft
Booming Games
EGT Interactive
Elk Studios
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
EzugiFazi InteractiveFelt Gaming
Fugaso
GameArt
Ganapati
Habanero
Iron Dog Studios
Kiron
Leap Gaming
MicrogamingNetEnt
Nolimit City
Play'n GOPlaysonPragmatic PlayPush GamingQuickfire
Quickspin
Red Tiger Gaming
ReelPlay
Relax Gaming
SmartSoft Gaming
Spadegaming
Spinmatic
Spinomenal
SwinttThunderkick
Tom Horn Enterprise
Triple Profits Games (TPG)
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet