Преглед на игри со дилер во живо Arlequin Casino - Promotions & Offers

Arlequin CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
7.8/10
БонусБонус $300 + 10 бесплатни вртења
Брзи плаќања
Единствена ВИП програма
Најдобри студиа за игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзи плаќања
Единствена ВИП програма
Најдобри студиа за игри
Arlequin Casino is not available in your country. Please try:
Promotions & Offers

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на Arlequin Casino . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките Arlequin Casino се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

Како што рековме претходно, има многу тековни промоции во казиното Arlequin од кои играчите можат да ги искористат. Некои од нив ги вклучуваат следните:

Награди секој ден: 500.000 УСД секој месец

Играчите кои играат на 42 слота со минимален облог од 0,50 долари до 29-ти јуни ќе имаат право на дел од наградата од 500.000 долари.

Играчите исто така имаат право на 1.500 неделни награди кои функционираат на следниов начин:

 • Првата награда е 10.000 американски долари
 • Втората награда е 5.000 американски долари
 • Третата награда е 2.000 американски долари
 • 4-та - 10-та награда е 1.000 американски долари
 • 11-та до 20-тата награда е 500 американски долари
 • 21-та - 50-та награда е 200 американски долари
 • 51-та - 100-та награда е 100 долари
 • 101-та - 250-та награда е 50 долари
 • 251-та - 450-та награда е 20 долари
 • 451-та - 1500-та награда е 10 долари

А кога станува збор за 500 дневни инстант награди, тие работат на следниот начин:

 • 1 играч ќе добие награда во вредност од $1.000
 • 2 играчи ќе добијат награда во вредност од 500 долари
 • 5 играчи ќе добијат награда во вредност од 100 долари
 • 12 играчи ќе добијат награда во вредност од 50 долари
 • 110 играчи ќе добијат награда во вредност од 20 долари
 • 370 играчи ќе добијат награда во вредност од 10 долари

Оваа промоција е достапна за игрите Pragmatic Play, а игрите што го имаат логото „Drops & Wins“ се оние кои учествуваат во промоцијата.

Оваа промоција не е достапна за играчи кои живеат во Шведска и Италија. Минималниот облог што играчите треба да го стават е 0,50 долари.

Понуда за добредојде

Играчите кои ќе создадат сметка во казиното Арлекин и ќе го направат својот прв депозит се подобни за тоа бонус за добредојде. Ова е 100% бонус за депозит за натпревар до 300 УСД и 10 бесплатни вртења на карневалот Арлекин. Играчите имаат можност да ја побараат понудата за 100% бесплатни вртења каде што ќе добијат 150 бесплатни вртења само на карневалот Арлекин.

Овој бонус доаѓа со барања за обложување 50 пати, а добивките од овој бонус може да се повлечат веднаш штом бонусот ќе се исчисти. Максималниот износ на облог додека играте со бонус пари е 5 долари.

Среќен час

Секој петок, играчите ќе добиваат 25% неограничен бонус доколку депонираат од 17:00 до 23:59 во петок. Условите за обложување за оваа понуда се 50 пати и играчите треба да ги исполнат пред да можат да ги повлечат своите добивки. Максималниот облог што играчите можат да го обложуваат кога играат со бонус пари е 5 долари.

Марди Грас

Секој вторник играчите можат да ги зграпчат своите раце за возбудливи бонуси. Играчите кои депонираат во вторник, можат да бараат бонус од 30% на следните 2 депозити. Барањата за обложување за овој бонус се 50 пати и максималниот облог што играчите можат да го направат додека играат со бонус средства е ограничен на 5 долари.

Недела со гондола

Секоја недела, играчите можат да бараат два бонуси, класична гондола и ВИП гондола.

Класичната гондола ќе донесе бонус од 15% на секој депозит, а ВИП гондолата ќе донесе бонус од 20% на секој депозит.

Оваа понуда може да се бара во недела од 13 до 22 часот, а условите за обложување за овој бонус се 50 пати.

Венеција Jousting

Играчите имаат можност да се натпреваруваат во сите игри со видео слот за да освојат до 250 долари, од петок во 14 часот до понеделник во 11:59 часот.

Играчите можат да освојат поени со извршување на следните дејства:

 • Кога играчите ќе победат во 3 кола, ќе добијат 2 поени.
 • Кога играчите ќе стават облози од 10 долари, тие ќе добијат 10 поени.
 • Кога играчите ќе победат 3 кола по ред, ќе добијат 20 поени.
 • Кога играчите ќе добијат 25 пати повеќе од нивниот облог во едно коло, тие ќе добијат 50 поени.
 • Кога играчите ќе добијат 50 пати повеќе од нивниот облог во едно коло, тие ќе добијат 100 поени.
 • Кога играчите ќе победат 100 пати повеќе од нивниот облог во едно коло, тие ќе добијат 200 поени.

Кога играчите ќе се искачат на таблата на водачи, тие ќе добијат една од наградите понудени од домаќинот:

 • Првата позиција ќе освои 250 долари
 • Втората позиција ќе освои 150 долари
 • Третата позиција ќе освои 100 долари
 • 4-та до 5-та позиција ќе освои 50 долари
 • 6-та до 10-тата позиција ќе освои 25 долари
 • 11-та до 15-тата позиција ќе освои 50 бесплатни вртења на Кралското семејство

Играчите треба да се одлучат во кампањата за да се квалификуваат за понудата. Овој турнир е во живо помеѓу петок во 14:00 часот по средноевропско време и понеделник во 23:59 часот по средноевропско време на сите слотови. Минималниот облог за учество во оваа промоција е 0,10 УСД. Секој играч ќе добие единствен матичен број и тој ќе биде означен за секој играч на таблата на водачи. Во случај, два или повеќе играчи да имаат идентичен резултат, играчот што ќе го постигне првиот ќе ја добие повисоката позиција на таблата на водачи. Добивките од бесплатните вртења се исплаќаат како готовина и се ослободени од барања за обложување.