Преглед на игри со дилер во живо Azur - Account

AzurResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус $500 + 20 бесплатни вртења
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Azur is not available in your country. Please try:
Account

Account

Палестински територии, Камбоџа, Малезија, Того, Индонезија, Украина, Ел Салвадор, Нов Зеланд, Оман, Финска, Саудиска Арабија, Турција, Гватемала, Индија, Замбија, Бахреин, Боцвана, Мјанмар, Доминиканска република, Сејшелистан, Единеја Доропурк ,Тајван, Гана, Таџикистан, Папуа Нова Гвинеја, Монголија, Бермуди, Швајцарија, Кирибати, Еритреја, Мали, Гвинеја, Костарика, Кувајт, Палау, Исланд, Гренада, Мароко, Аруба, Јемен, Пакаравала, Виетнам, Алжир, Сиера Леоне, Лесото, Перу, Катар, Албанија, Уругвај, Брунеи, Гвајана, Мозамбик, Белорусија, Намибија, Сенегал, Португалија, Руанда, Либан, Никарагва, Макао, Панама, Словенија, Калонија, Бахам ББ Централноафриканска Република, Питкерн Острови, Британска територија на Индискиот Океан, Кокос [Килинг] Острови, Аргентина, Малта, Ангвила, Тонга, Македонија, Мадагаскар, Островот Ман, Самоа, Нигер, Зеленортските Острови, Јамајка, Тринидад и Тобаго, Екваторијална Гвинеја, Божиќниот остров, Буркина Фасо, Ниуе, Уганда, Литјуан, Брегот на Слоновата Коска, Соломонски Острови, Гамбија, Киргистан, Ангола, Хаити, Казахстан, Малави, Барбадос, Фиџи, Науру, Србија, Непал, Лаос, Луксембург, Гренланд, Венецуела, Габон, Сирија, Лан Острови, Норвешка, Норвешка, Тајланд, Кенија, Белизе, островот Норфолк, островот Буве, Либија, Грузија, Коморите, Гвинеја-Бисао, Хондурас, Британските Девствени Острови, Холандските Антили, Либерија, Обединетите Арапски Емирати, Бутан, Јордан, Доминика, Нигерија, Нигерија, Тобабим, ,Кајмански Острови, Мавританија, Хонг Конг, Ирска, Јужен Судан, Лихтенштајн, Андора, Куба, Јапонија, Сомалија, Монсерат, Русија, Унгарија, Колумбија, Конго, Чад, Џибути, Сан Марино, Узбекистан, Австрија, Кореа, Кореа ,Филипини, Канада, Јужна Кореја, Кукови Острови, Танзанија, Камерун, Босна и Херцеговина, Египет, Суринам, Боливија, Судан, Јужна Африка, Свазиленд, Мексико, Гибралтар, Хрватска, Тунис, Малдиви, Хрватски, Ерменија, Маурициус, Нов Зеланд, Сингапур, Бангладеш, Кина

Играчите треба да внесат точни информации кога креираат сметка. Играчите треба да создадат единствено корисничко име и лозинка и да ги задржат тие информации за нив. Лозинката треба да биде безбедна и да содржи минимум 8 знаци, вклучувајќи 1 број, 1 голема буква и 1 симбол. Играчите треба да ги прочитаат и прифатат Условите и правилата на крајот од процедурата за регистрација.

На играчите им е дозволено да имаат само една сметка по лице, домаќинство, IP адреса, адреса на е-пошта, телефонски број и начин на плаќање. Играчите кои создаваат повеќе сметки за да ги искористат предностите на бонусите и промоциите, ризикуваат да бидат суспендирани сите нивни сметки.

Процес на верификација

Од играчите се бара да ги потврдат своите сметки со испраќање копии од правни документи. За да се уверат дека нивните документи се прифатени, играчите треба да испратат документи кои ги исполнуваат следниве услови:

 • Документите треба да бидат во боја
 • Сите 4 агли на документот треба да бидат видливи
 • Добар квалитет на сликата

Играчите можат да испратат копии од еден од следниве документи за да го докажат својот идентитет:

 • Национална лична карта
 • Пасош
 • Возачка дозвола

За да испратат доказ за престој, играчите можат да испратат еден од следниве документи:

 • Сметка за комунални услуги
 • Потврда за кирија
 • Извод од банкарска сметка
 • Владини документи

Сите документи мора да бидат официјални и да содржат печат и потпис со лого за да се докаже нивната автентичност.

За да ги докажат своите средства за депозит, играчите треба да испратат еден од следниве документи:

 • За банкарски картички, играчите треба да испратат фотографија од картичката што се користи за да се направи депозит. Првите 6 и последните 4 броеви треба да бидат видливи, како и името на сопственикот и датумот на истекување. На задната страна на картичката, безбедносната шифра мора да биде скриена, но потписот треба да биде видлив.
 • За виртуелни картички, играчите треба да испратат слика од екранот на виртуелната картичка или банкарска картичка. Треба да бидат видливи презимето и името на сопственикот на картичката, како и последните 4 цифри од бројот на картичката.
 • За виртуелни паричници, играчите треба да испратат слика од екранот на сметката со името и адресата на е-пошта.

Играчите треба да ги прикажуваат само потребните информации од безбедносни причини.

Играчите треба да ги потврдат своите сметки. Откако ќе добијат е-пошта од тимот на KYC, треба да ги прикачат сите потребни документи.

Информациите за доставените документи мора да одговараат на информациите дадени од играчот при креирање на сметка. Во случај да има какви било промени, од играчите се бара да го известат казиното за да ги ажурираат нивните сметки.

Откако казиното ќе ги добие сите потребни документи, обично не треба повеќе од еден ден за да ги обработат документите.

Азур казиното ги изненадува играчите со 50% бонус за повторно вчитување двапати секој месец
2023-08-22

Азур казиното ги изненадува играчите со 50% бонус за повторно вчитување двапати секој месец

Сопственост на Mountberg Limited и лансиран во 2017 година, Azur Casino е казино во живо со највисоко рангирање. Во него се сместени стотици возбудливи игри со дилери во живо од Evolution Gaming, BetGames и Pragmatic Play. Казиното нуди и неколку бонуси, при што овој преглед ја истражува промоцијата на месечниот бонус за посебни пофалби. Значи, за што е овој бонус за лојалност?

Откријте ги најдобрите 3 бонуси за добредојде во живо во казино за дебитни/кредитни картички
2023-08-02

Откријте ги најдобрите 3 бонуси за добредојде во живо во казино за дебитни/кредитни картички

Кредитните/дебитни картички како Visa, Maestro и Mastercard се вообичаени во казина во живо. Играчите можат безбедно да ги поврзат овие картички со нивната сметка на казино во живо и да обработуваат сигурни депозити и повлекувања. И погоди што? Плаќањата со Visa/Mastercard често се квалификуваат за бонуси за прв депозит. Прочитајте за да ги знаете најдобрите три казина за кредитни/дебитни картички со возбудливи промоции за прв депозит.