Azur Казино Во Живо Преглед - Account

AzurResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
Бонус100% до 500 €
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Azur
100% до 500 €
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Добијте го бонусот
Account

Account

За да играат во Азур Казино, играчите треба прво да создадат сметка. За да го направат тоа, сè што треба да направат е да се упатат на веб-страницата на официјалното казино и да кликнете на копчето Приклучи се сега и да го пополнат формуларот. Играчите треба да бидат внимателни кога ќе го пополнат формуларот и ќе ги внесат точните податоци затоа што подоцна треба да поминат низ процедурата за верификација.

Играчите треба да внесат точни информации кога креираат сметка. Играчите треба да создадат единствено корисничко име и лозинка и да ги задржат тие информации за нив. Лозинката треба да биде безбедна и да содржи минимум 8 знаци, вклучувајќи 1 број, 1 голема буква и 1 симбол. Играчите треба да ги прочитаат и прифатат Условите и правилата на крајот од процедурата за регистрација.

На играчите им е дозволено да имаат само една сметка по лице, домаќинство, IP адреса, адреса на е-пошта, телефонски број и начин на плаќање. Играчите кои создаваат повеќе сметки за да ги искористат предностите на бонусите и промоциите, ризикуваат да бидат суспендирани сите нивни сметки.

Процес на верификација

Од играчите се бара да ги потврдат своите сметки со испраќање копии од правни документи. За да се уверат дека нивните документи се прифатени, играчите треба да испратат документи кои ги исполнуваат следниве услови:

 • Документите треба да бидат во боја
 • Сите 4 агли на документот треба да бидат видливи
 • Добар квалитет на сликата

Играчите можат да испратат копии од еден од следниве документи за да го докажат својот идентитет:

 • Национална лична карта
 • Пасош
 • Возачка дозвола

За да испратат доказ за престој, играчите можат да испратат еден од следниве документи:

 • Сметка за комунални услуги
 • Потврда за кирија
 • Извод од банкарска сметка
 • Владини документи

Сите документи мора да бидат официјални и да содржат печат и потпис со лого за да се докаже нивната автентичност.

За да ги докажат своите средства за депозит, играчите треба да испратат еден од следниве документи:

 • За банкарски картички, играчите треба да испратат фотографија од картичката што се користи за да се направи депозит. Првите 6 и последните 4 броеви треба да бидат видливи, како и името на сопственикот и датумот на истекување. На задната страна на картичката, безбедносната шифра мора да биде скриена, но потписот треба да биде видлив.
 • За виртуелни картички, играчите треба да испратат слика од екранот на виртуелната картичка или банкарска картичка. Треба да бидат видливи презимето и името на сопственикот на картичката, како и последните 4 цифри од бројот на картичката.
 • За виртуелни паричници, играчите треба да испратат слика од екранот на сметката со името и адресата на е-пошта.

Играчите треба да ги прикажуваат само потребните информации од безбедносни причини.

Играчите треба да ги потврдат своите сметки. Откако ќе добијат е-пошта од тимот на KYC, треба да ги прикачат сите потребни документи.

Информациите за доставените документи мора да одговараат на информациите дадени од играчот при креирање на сметка. Во случај да има какви било промени, од играчите се бара да го известат казиното за да ги ажурираат нивните сметки.

Откако казиното ќе ги добие сите потребни документи, обично не треба повеќе од еден ден за да ги обработат документите.

1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот