Преглед на игри со дилер во живо Azur - Bonuses

AzurResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус $500 + 20 бесплатни вртења
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Azur is not available in your country. Please try:
Bonuses

Bonuses

Бонусите се одличен начин за привлекување нови играчи, а казиното Азур си ја заврши работата како што треба. Тие нудат многу различни бонуси кои ќе ги задржат играчите на работ на нивното седење.

Играчите кои креираат сметка во казиното Azur имаат право на многу дарежлив бонус за добредојде. Сè што треба да направат играчите е да создадат нова сметка и да го направат својот прв депозит.

Ова е 100% бонус за депозит за натпревар до 500 долари, а згора на тоа играчите ќе добијат и 20 бесплатни вртења на слотот That's Rich.

За да го активираат бонусот, играчите треба да кликнат на купонот што им се дава на играчите при депонирање, а бесплатните вртења ќе се кредитираат автоматски. Условите за обложување за бонусот за добредојде се 40 пати повеќе од износот на бонусот.

Играњето игри со видео слот ќе придонесе 100% во барањата за обложување бонус. Играчите кои сакаат побрзо да го исчистат бонусот, треба да се концентрираат на играње видео слот игри. Другите игри придонесуваат во помал процент, па на играчите им се препорачува да ги поминат Условите и правилата на бонусот дури и пред да го прифатат. Максималните играчи на обложување се дозволени кога користат бонус е ограничен на 10 долари, а секое обложување над оваа сума може да резултира со откажување на бонусот и добивките. Играчите кои нема да ги исполнат условите за обложување во рок од 30 дена, ризикуваат да ги загубат своите бонуси и добивки. Бесплатните вртења треба да се обложат во рок од 7 дена.

За жал, бонусот за добредојде не е достапен за игри во казино во живо, а доколку ова се промени во иднина, играчите ќе бидат известени.

Како да повлечете бонус

Пред играчите да можат да ги повлечат своите добивки, тие треба да ги исполнат барањата за обложување на бонусот. Секој бонус доаѓа со свои услови, така што играчите треба да бидат многу внимателни и целосно да ги разберат условите за бонусот дури и пред да го прифатат.

Играчите можат да го користат бонусот на играта што ја сакаат. Тие можат да изберат да играат игри со видео слот или казино игри во живо, без разлика што сакаат.

Како и да е, играчите треба да бидат внимателни, бидејќи не сите игри ќе придонесат за исполнување на барањата за обложување на ист начин. Онлајн видео слот игрите ќе придонесат 100% во исполнувањето на барањата за обложување. Ова значи дека ако играчот направи облог од 5 долари, тогаш 5 долари ќе одат за барањата за обложување. Видео покер игрите ќе одат 20% за исполнување на барањата за обложување. Ова значи дека ако играчот направи облог од $5, тогаш $1 ќе оди за барањата за обложување. Игрите на маса и игрите во казино во живо ќе придонесат 5% за исполнување на барањата за обложување. Ова значи дека ако играчот направи облог од 5 долари, тогаш ќе се додадат 0,25 долари за исполнување на условите за обложување.

Многу е важно играчите да не надминуваат облог од 10 долари по рунда или рака, бидејќи ова е максималниот дозволен облог додека играат со бонус средства. Максималниот облог се однесува само на салдото на бонус, а не на готовинското салдо.

Бонус за лојалност

Играчите кои ги исполнуваат сите критериуми за да станат ВИП членови во Азур Казино, потоа еден од специјалните агенти Ана, Агате, Џулиен и Алиса ќе контактира со нив и ќе ги покани да се приклучат на кругот на привилегирани играчи. Сè што играчите треба да направат за да ја заслужат поканата е да бидат лојални на казиното. Тие треба редовно да се логираат на нивната сметка и да играат со вистински пари.

ВИП клубот нуди искуство кое е уникатно и навистина ги исполнува нечии очекувања. Со постојани подобрувања, на играчите постојано им се нудат нови предности. Тие ќе добијат персонализирани подароци и ексклузивни бонуси внимателно креирани за секој играч поединечно.

ВИП играчите имаат право на неделен поврат на готовина од 10%, што е одличен додаток. ВИП кешбек се кредитираат во бонус пари и треба да се обложи само еднаш. Максималниот износ што играчите можат да го добијат е ограничен на 500 долари. Кешбекот се кредитира секој понеделник и важи 30 дена.

Бонус со висок ролери

Играчите кои можат да направат целосен депозит од 200 долари, целосно ќе го искористат бонусот за добредојде. На овој начин играчите стануваат еден од високите ролери на Азур Казино и ќе можат да ги искористат предностите од дополнителни 50% до 500 долари. Играчите ќе добијат 20 бесплатни вртења што можат да ги користат на видео слот играта Spina Colada. Уште повеќе, овие бесплатни вртења имаат зголемена вредност и секој од нив вреди 0,50 долари.

Азур казиното ги изненадува играчите со 50% бонус за повторно вчитување двапати секој месец
2023-08-22

Азур казиното ги изненадува играчите со 50% бонус за повторно вчитување двапати секој месец

Сопственост на Mountberg Limited и лансиран во 2017 година, Azur Casino е казино во живо со највисоко рангирање. Во него се сместени стотици возбудливи игри со дилери во живо од Evolution Gaming, BetGames и Pragmatic Play. Казиното нуди и неколку бонуси, при што овој преглед ја истражува промоцијата на месечниот бонус за посебни пофалби. Значи, за што е овој бонус за лојалност?

Откријте ги најдобрите 3 бонуси за добредојде во живо во казино за дебитни/кредитни картички
2023-08-02

Откријте ги најдобрите 3 бонуси за добредојде во живо во казино за дебитни/кредитни картички

Кредитните/дебитни картички како Visa, Maestro и Mastercard се вообичаени во казина во живо. Играчите можат безбедно да ги поврзат овие картички со нивната сметка на казино во живо и да обработуваат сигурни депозити и повлекувања. И погоди што? Плаќањата со Visa/Mastercard често се квалификуваат за бонуси за прв депозит. Прочитајте за да ги знаете најдобрите три казина за кредитни/дебитни картички со возбудливи промоции за прв депозит.