Преглед на игри со дилер во живо Azur - Deposits

AzurResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус $500 + 20 бесплатни вртења
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Azur is not available in your country. Please try:
Deposits

Deposits

За да играат игри за вистински пари во казиното Azur, играчите треба прво да депонираат средства. Ова е едноставен процес каде играчите треба да се упатат до Касиерот и да го изберат делот Депозит. Тие ќе видат листа на достапни начини на плаќање, па играчот треба да го избере оној што најмногу му одговара и да ги следи едноставните упатства. Играчите кои ќе го направат својот прв депозит имаат право на многу дарежлив бонус за добредојде за да можат да го побараат и драстично да го подобрат своето салдо.

Azur Casino додаде многу различни начини на плаќање што играчите можат да ги користат за да играат некои од нивните омилени игри во казино во живо. Некои од тие методи ги вклучуваат следните:

 • AstroPay картичка
 • CASHlib
 • Директен банкарски трансфер
 • Интерак Е-Трансфер
 • Интерак онлајн
 • MasterCard
 • Неосурф
 • Нетлер
 • Paysafecard
 • Скрил
 • Виза

Натпревар со депозити

Играчите кои се приклучуваат на казиното Azur можат да бараат многу дарежлив бонус за добредојде. Мораме да признаеме дека Azur нуди исклучителен почеток, па играчите треба со сигурност да го искористат овој бонус. Сè што треба да направат играчите за да ја побараат оваа понуда е да се регистрираат за сметка, а во моментот кога ќе го направат својот прв депозит, тие можат да го побараат бонусот за добредојде во благајната. Ова е 100% бонус за депозит за натпревар до 500 долари, а згора на тоа играчите ќе добијат и 20 бесплатни вртења на слотот That's Rich.

За да го активираат бонусот, играчите треба да кликнат на купонот што им се дава на играчите при депонирање, а бесплатните вртења ќе се кредитираат автоматски. Условите за обложување за бонусот за добредојде се 40 пати повеќе од износот на бонусот.

Играњето игри со видео слот ќе придонесе 100% во барањата за обложување бонус. Играчите кои сакаат побрзо да го исчистат бонусот, треба да се концентрираат на играње видео слот игри. Другите игри придонесуваат во помал процент, па на играчите им се препорачува да ги поминат Условите и правилата на бонусот дури и пред да го прифатат. Максималните играчи на обложување се дозволени кога користат бонус е ограничен на 10 долари, а секое обложување над оваа сума може да резултира со откажување на бонусот и добивките. Играчите кои нема да ги исполнат условите за обложување во рок од 30 дена, ризикуваат да ги загубат своите бонуси и добивки. Бесплатните вртења треба да се обложат во рок од 7 дена.

За жал, бонусот за добредојде не е достапен за игри во казино во живо, а доколку ова се промени во иднина, играчите ќе бидат известени.

Лимит на депозит

Минималниот и максималниот износ што играчите можат да го депонираат зависи од начинот на плаќање што сакаат да го користат. За да ги пронајдат точните информации за лимитите на депозитите, тие можат да се упатат во Касиерката и да го отворат делот Депозит. До секој начин на плаќање, тие ќе ги најдат сите потребни информации. Во принцип, минималниот износ на депозит е 10 УСД, а максималниот износ е 1000 УСД, но тоа може да варира.

Депозит без банка

Играчите кои не сакаат да ја користат својата банкарска сметка за да депонираат средства на нивната сметка, можат да користат припејд картички. Во овој момент, ова се припејд картичките што се достапни во Азур Казино:

 • Неосурф
 • Cashlib
 • Paysafe картичка

Валута

Азур Казиното прифаќа неколку различни валути. Во овој момент, ова се достапните валути што играчите можат да ги користат за депонирање средства на нивните сметки:

 • евра
 • Австралиски долари
 • Сандиански долари
 • швајцарски франци
 • Новозеански долари
Азур казиното ги изненадува играчите со 50% бонус за повторно вчитување двапати секој месец
2023-08-22

Азур казиното ги изненадува играчите со 50% бонус за повторно вчитување двапати секој месец

Сопственост на Mountberg Limited и лансиран во 2017 година, Azur Casino е казино во живо со највисоко рангирање. Во него се сместени стотици возбудливи игри со дилери во живо од Evolution Gaming, BetGames и Pragmatic Play. Казиното нуди и неколку бонуси, при што овој преглед ја истражува промоцијата на месечниот бонус за посебни пофалби. Значи, за што е овој бонус за лојалност?

Откријте ги најдобрите 3 бонуси за добредојде во живо во казино за дебитни/кредитни картички
2023-08-02

Откријте ги најдобрите 3 бонуси за добредојде во живо во казино за дебитни/кредитни картички

Кредитните/дебитни картички како Visa, Maestro и Mastercard се вообичаени во казина во живо. Играчите можат безбедно да ги поврзат овие картички со нивната сметка на казино во живо и да обработуваат сигурни депозити и повлекувања. И погоди што? Плаќањата со Visa/Mastercard често се квалификуваат за бонуси за прв депозит. Прочитајте за да ги знаете најдобрите три казина за кредитни/дебитни картички со возбудливи промоции за прв депозит.