Преглед на игри со дилер во живо Azur - Games

AzurResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус $500 + 20 бесплатни вртења
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Azur is not available in your country. Please try:
Games

Games

Игри во казиното Azur

Како ентузијаст на онлајн казино, ќе бидете воодушевени од разновидните игри достапни во казиното Azur. Без разлика дали сте љубител на класични игри на маса или претпочитате возбуда од слотови, ова казино има по нешто за секого.

Слот игри: плетеница на опции

Azur Casino може да се пофали со импресивна колекција на слот игри што ќе ве забавуваат со часови. Со популарните наслови како „Starburst“, „Gonzo's Quest“ и „Book of Dead“, нема недостиг од возбудливи опции за избор. Овие истакнати наслови се познати по нивната извонредна графика, волшебна приказна и великодушни исплати.

Игри на маса: класични омилени чекаат

Ако игрите на маса се повеќе во ваш стил, Azur Casino ве опфати. Можете да ја испробате вашата среќа во Блек Џек или да ги тестирате вашите стратегиски вештини во Рулет. Казиното нуди различни верзии на овие класици за да се грижи за различни преференции и ограничувања за обложување.

Уникатни и ексклузивни игри

Покрај заедничките омилени, Azur Casino нуди и неколку уникатни и ексклузивни игри кои нема да ги најдете на друго место. Искусете ја возбудата на Dragon Tiger или пробајте ја својата рака во Pai Gow - овие помалку познати скапоцени камења додаваат допир на возбуда во вашето искуство со игри.

Кориснички интерфејс за беспрекорно играње

Azur Casino се гордее со обезбедувањето на платформа за игри што е погодна за корисниците. Интерфејсот е интуитивен и лесен за навигација, обезбедувајќи беспрекорно искуство додека ја истражувате огромната палета на игри. Можете лесно да се префрлате помеѓу различни категории и да ги пронајдете вашите омилени игри без никаква мака.

Прогресивни џекпот и турнири

За оние кои бараат поголеми добивки, Azur Casino има прогресивни џекпот кои продолжуваат да растат додека некој не го постигне џекпотот. Внимавајте на овие профитабилни можности бидејќи тие можат да претворат дури и мал облог во сума што ќе го промени животот.

Дополнително, ако уживате да се натпреварувате со други играчи, Азур Казиното е домаќин на редовни турнири каде што можете да ги покажете своите вештини и да освоите возбудливи награди.

Добрите и лошите страни на разновидноста на игри на казиното Azur

Добрите страни:

 • Широк опсег на слот игри, вклучувајќи популарни наслови
 • Достапни се класични игри на маса како Блек Џек и Рулет
 • Уникатни и ексклузивни опции за игра за дополнителна возбуда
 • Кориснички интерфејс за беспрекорна навигација
 • Прогресивни џекпот со потенцијал за големи победи
 • Возбудливи турнири за учество

Конс:

 • Ограничени информации за понудени специфични варијации на играта

Како заклучок, Azur Casino нуди разновиден избор на игри кои се грижат за различни преференции. Со својот широк асортиман на слотови, класични игри на маса, уникатни понуди, кориснички интерфејс, прогресивни џекпот и возбудливи турнири, ова казино обезбедува пријатно искуство со игри за сите играчи.

Бакара

Baccarat е веројатно една од наједноставните игри што може да се најде во секое казино. Ова е една од оние игри каде играчите можат да седнат и да се релаксираат и да се надеваат дека среќата е на нивна страна. Сè што треба да направат играчите е да одлучат за облогот што сакаат да го стават и на кого сакаат да се обложуваат. Достапни се три различни облози во Бакара, облог на Банкер, залог на играчот и облог на нерешено. Облогот Банкер ќе победува почесто од кој било друг облог, па поради таа причина, овој облог обично доаѓа со провизија од 5%. Облогот нерешено, од друга страна, нуди највисока исплата, но шансите за победа на овој облог се многу помали, па на почетниците им се советува да го избегнуваат овој облог. Играчите можат да ги најдат сите правила за играње Baccarat на следниот линк.

Еве некои од популарните варијанти на Baccarat што играчите можат да ги најдат овде:

 • Бакара ВИП
 • Baccarat Нема комисија
 • Американски Baccarat Нулта комисија
 • 3D Бакара
 • Супер Бакара
 • Супер 6 бакара
 • Американски Бакара
 • Голема победа Baccarat
 • Мини Бакара
 • Блек Џек Бакара

Процеп

Слотовите се забавни и лесни за играње и нема посебни правила со кои играчот треба да се грижи. Ова е една од главните причини за нивната огромна популарност. Згора на тоа, слотовите нудат таква разновидност што не може да се најде во ниту една друга онлајн игра. Во минатото, овие игри беа многу едноставни, со 3 ролни и само 1 линија за плаќање, но во денешно време игрите се многу сложени и нудат повеќе можности за победа. Многу различни симболи активираат функции за подобрување на играта. Играчите можат да ги најдат сите правила во врска со играта на следниот линк.

Некои од најпопуларните игри со видео слот се прогресивни џекпот, главно затоа што нудат неверојатни добивки. Еве некои од најпопуларните прогресивни џекпот во казиното Azur:

 • Мега Мулах™
 • Major Millions Progressive™
 • Diamond Wild™
 • Super Lucky Reels™
 • Lucky Leprechaun™

Покер

Покерот е една од оние игри што бара од играчите да ги научат правилата пред да почнат да играат. Постојат различни рангирања што играчите треба да ги знаат за да победат во кругот. Правилата не се толку комплицирани, но ќе биде потребно многу време за да ги совладате. Играчите треба да бидат свесни за сè што се случува околу нив, не само на нивните раце. Сите правила за играње покер можете да ги најдете на следниот линк.

Покерот има многу различни варијанти, а повеќето од нив може да се најдат во казиното Azur. Еве некои од најпопуларните варијанти што може да се најдат овде:

 • Покер со ананас
 • Џокер покер
 • Покер со три карти
 • Тексас Холдем покер 3D
 • Делукс покер со три карти
 • Triple Edge покер
 • Оаза покер
 • Кариби покер
 • Руски покер
 • Oasis Poker Pro Series

Блек Џек

Блек Џек е возбудлива игра со едноставни правила во кои уживаат многу играчи. Зад оваа игра се крие софистицираност и затоа привлекува многу играчи. Играчите треба да стават облог за да го започнат кругот и првично ќе добијат две карти. За време на рундата, играчите имаат различни опции за подобрување на рацете како што се удирање, стоење, удвојување и разделување. Дилерот, пак, има само две опции да игра круг, да погоди и да стои, што е голема предност за играчот. На играчите им предлагаме да ги научат правилата на игра пред да одлучат да играат за вистински пари.

Блек Џек е многу популарна игра, па не е изненадување што има многу различни варијации на играта и добрата вест е што многу од нив се достапни во казиното Azur.

Еве некои од игрите што може да се најдат овде:

 • Избор на играчи на Блек Џек
 • 3D Блек Џек
 • 21 плус 3 Блек Џек
 • Бастер Блек Џек
 • Класичен Блек Џек
 • Блек Џек Повеќе рака ВИП
 • Блек Џек повеќе раце
 • Повеќерачен Блек Џек
 • Блек Џек Кралските парови
 • Блек Џек Класик ПП
 • Блек Џек Врховниот Мулти рака

Рулет

Рулет е игра која датира од 17 век и е популарна и денес. Сите облози се ставаат на распоредот на масата и кога играчот ќе се обложи, дилерот ќе ја фрли белата топка на тркалото на рулетот. Идејата на играта е да се предвиди бројот на кој ќе слета белата топка. Постојат различни верзии на играта, но најпопуларни се американскиот, европскиот и францускиот рулет. Европскиот рулет е една од најпопуларните верзии на сите нив бидејќи оваа варијанта работи во корист на играчот. Правилата на играта можеби на почетокот изгледаат комплицирани, но она на што играчите треба да се фокусираат се различните облози што можат да ги стават. За да прочитате повеќе за облозите и различните правила на рулет, играчите можат да ја следат оваа врска.

Рулетот е многу популарна игра и не е изненадување што има многу различни варијанти на играта. Некои од игрите со рулет што може да се најдат во казиното Azur ги вклучуваат следните:

 • Виртуелен рулет
 • Рулет со песна Ниско
 • Рулет со песна висока
 • Рулет со песна
 • Рулет Плус
 • Класичен француски рулет
 • Американски рулет 3D
 • Европски рулет
 • Американски рулет
 • Вип американски рулет
 • Змеј рулет
 • Виртуелен рулет за горење
Азур казиното ги изненадува играчите со 50% бонус за повторно вчитување двапати секој месец
2023-08-22

Азур казиното ги изненадува играчите со 50% бонус за повторно вчитување двапати секој месец

Сопственост на Mountberg Limited и лансиран во 2017 година, Azur Casino е казино во живо со највисоко рангирање. Во него се сместени стотици возбудливи игри со дилери во живо од Evolution Gaming, BetGames и Pragmatic Play. Казиното нуди и неколку бонуси, при што овој преглед ја истражува промоцијата на месечниот бонус за посебни пофалби. Значи, за што е овој бонус за лојалност?

Откријте ги најдобрите 3 бонуси за добредојде во живо во казино за дебитни/кредитни картички
2023-08-02

Откријте ги најдобрите 3 бонуси за добредојде во живо во казино за дебитни/кредитни картички

Кредитните/дебитни картички како Visa, Maestro и Mastercard се вообичаени во казина во живо. Играчите можат безбедно да ги поврзат овие картички со нивната сметка на казино во живо и да обработуваат сигурни депозити и повлекувања. И погоди што? Плаќањата со Visa/Mastercard често се квалификуваат за бонуси за прв депозит. Прочитајте за да ги знаете најдобрите три казина за кредитни/дебитни картички со возбудливи промоции за прв депозит.