Преглед на игри со дилер во живо Azur - Live Casino

AzurResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус за добредојде 100% до 500 евра + 20 бесплатни вртења
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Azur is not available in your country. Please try:
Live Casino

Live Casino

Казиното во живо нуди возбудливо онлајн искуство со дилерите во живо. Игрите се прикажуваат преку видео врска во живо во реално време. Игрите може да се емитуваат од казина или студио. Интеракцијата со дилерот во живо ги прави играчите да се чувствуваат како да се на казиното.

Казино игрите во живо се толку популарни бидејќи им овозможуваат на играчите да комуницираат со дилерите во живо на ист начин како што играат во копнено казино. Уште повеќе, играчите можат да ја користат функцијата за разговор за да комуницираат и со други играчи.

Предности и недостатоци на казино во живо

Некои играчи велат дека ништо не се споредува со вистинското искуство на вистински дилер и чувството да се игра во вистинско казино. Една од најдобрите предности што ги нудат игрите во казино во живо е фактот што е секогаш достапна. Играчите можат да уживаат во нивните омилени игри со дилер во живо. На овој начин, играчите можат да ја доживеат автентичната возбуда на коцкањето од удобноста на нивните домови.

Еден од најочигледните недостатоци на игрите со дилер во живо е тоа што понекогаш бавното поврзување може да го попречи искуството во казиното.

Како да се однесувате во казино во живо

Играњето казино игри во живо им нуди на играчите да ја искусат возбудата на вистинско копнено казино од удобноста на нивниот дом. Играчите можат да уживаат во играта додека жив дилер или крупие е таму пред нив и се занимава со картите или го врти тркалото.

Голема улога, во искуството во казино во живо, е играњето во собата за разговор. Ова е местото каде што играчите можат да комуницираат со другите играчи на масата. Тие исто така можат да комуницираат со дилерот во живо во врска со играта што ја играат. Дилерите во живо се лицето на казиното и тие треба да се погрижат да се почитуваат сите правила и прописи.

Кога играат казино игри во живо, играчите треба да ги знаат правилата на играта. Нема ништо поиритирачко од играње на маса со некој кој нема поим за тоа што се случува. Со постојано застој, двоумење и поставување едноставни прашања, тие едноставно ја прават играта кошмар за другите играчи.

Играчите, кои се подготвени да седнат на маса, можат да почнат да ја играат својата омилена игра. Многу е важно да се знае нивниот буџет и колку можат да си дозволат да изгубат. Кога играте во казино во живо, постојат јасни минимални и максимални облози кои се дефинирани за секоја маса. Играчите кои не се сигурни која игра да ја играат, тогаш треба да започнат од табелите со пониски влогови и да одат нагоре до повисоките влогови.

Како да се игра во казино во живо

Казино игрите во живо се многу слични на варијантата што не е во живо кога станува збор за правилата и играта. Единствената разлика е во тоа што игрите со дилери во живо нудат повозбудливо искуство и играчите можат да уживаат во многу игри на маса.

Има неколку работи на кои играчите треба да обрнат внимание кога првпат ќе почнат да играат во казино во живо:

 • Избор на казино – играчите треба да го изберат вистинското казино за играње. Многу е важно да го пронајдете вистинското казино кое ги има сите потребни лиценци за работа како што ги има Казиното Азур.
 • Најдете ја вистинската игра - Азур казиното има многу различни игри да понуди. Уште повеќе, тие имаат различни варијанти на нивните омилени игри.
 • Знајте го процентот на исплата - играчите треба да го одредат процентот на исплата на игрите со дилер во живо. Процентот на исплата ја покажува вкупната сума на пари што играчот може да ја добие од игрите во живо.
 • Научете ги основните стратегии - кога одлучуваат да играат казино игри во живо, играчите треба да ја научат основната стратегија на играта што сакаат да ја играат. Ова ќе им помогне да ги подобрат своите шанси за победа.

Блек Џек во живо

Live Blackjack е интересна игра што играчите можат да ја најдат во делот Live Casino во Azur. Блек Џек е интересна игра со едноставни правила кои играчите можат да ги научат за кратко време. Целта на играта е да се добие рака со вкупно 21 за да се победи рундата. Постојат неколку различни начини на кои играчите можат да победат, а тоа е кога имаат природна рака, ако нивната рака е повисока од раката на дилерот или ако дилерот пропадне. Играчите имаат неколку различни опции за подобрување на нивните раце како удирање, стоење, разделување парови или удвојување. Играчите треба да ги научат правилата на играта пред да одлучат да играат за вистински пари. На овој начин тие драстично ќе ги подобрат своите шанси за победа. Сите правила за играње Блек Џек може да се најдат на следниот линк.

Еве некои од најпопуларните игри со блек џек во живо што може да се најдат во казиното Azur:

 • Блек Џек платина ВИП
 • Блек Џек Fortune ВИП
 • Блек Џек Гранд ВИП
 • Блек Џек Дијамант ВИП
 • Бесплатен залог Блек Џек
 • Блек Џек Вип Р
 • Блек Џек ВИП З
 • Блек Џек VIP Q
 • Брзина ВИП Блек Џек А
 • Брзина ВИП Блек Џек Б

Рулет во живо

Рулетот во живо се игра со вртење на мала топка на тркало со 37 или 38 слотови, во зависност од варијантата. Кога тркалото ќе престане да се врти, топката ќе падне во еден од отворите и тоа ќе го покаже победничкиот број. Идејата на играта е да се предвиди бројот на кој ќе слета белата топка. Различни облози може да се стават кога играат рулет, а играчите треба да обрнат внимание на овие облози. Некои облози нудат подобри шанси за победа, но исплатата не е толку импресивна, додека има облози кои нудат подобри исплати, но шансите за победа се многу помали. Играчите треба да поминат извесно време на учење на различните правила на играта бидејќи на тој начин драстично ќе ги подобрат своите шанси за победа. Сите правила можете да ги најдете на следниот линк.

Постојат многу различни варијанти на рулет во живо и добрата вест е што повеќето од нив се достапни овде во казиното Azur. Еве некои од најпопуларните игри со рулет во живо што играчите можат да ги најдат овде:

 • ВИП рулет
 • Автоматски рулет
 • Автоматски рулет ВИП
 • Турски рулет
 • Рулет En Vivo
 • Дански рулет
 • Свенск рулет
 • Салон Prive рулет
 • Deutsches Roulette
 • Арапски рулет

Бакара во живо

Учењето како да се игра Live Baccarat онлајн е многу лесно. Сè што треба да направат играчите е да одлучат за износот што сакаат да го обложат и каков облог да стават, а останатото го прави Дилерот во живо. Ова ја прави играта да биде една од најрелаксирачките казино игри бидејќи играчот не може многу да направи, па може да седат и да се релаксираат. Главната цел на играта е да се предвиди која рака ќе има вредност 8 или 9, раката на банкарот или раката на играчот. Значи, тоа значи дека играчот не мора да се обложува на својата рака, туку може да се обложи и на раката на Банкарот. Постои и трета опција, облог на нерешено. Овој облог нуди најдобра исплата, но шансите двете раце да завршат нерешено се многу мали. Значи, играчите кои се почетници треба да го избегнуваат овој облог додека не ги научат основните правила на играта. Сите правила во врска со Live Baccarat можете да ги најдете на следниот линк.

Еве некои од варијантите Live Baccarat што може да се најдат во казиното Azur:

 • Стискање на бакара
 • Бакара А
 • Бакара Б
 • Speed Baccarat E
 • Speed Baccarat C
 • Speed Baccarat D
 • Speed Baccarat F
 • Салон Prive Baccarat 1
 • Молња Бакара
 • Златен богатство Baccarat
 • Салон Prive Baccarat
 • Speed Baccarat A
 • Speed Baccarat B
Азур казиното ги изненадува играчите со 50% бонус за повторно вчитување двапати секој месец
2023-08-22

Азур казиното ги изненадува играчите со 50% бонус за повторно вчитување двапати секој месец

Сопственост на Mountberg Limited и лансиран во 2017 година, Azur Casino е казино во живо со највисоко рангирање. Во него се сместени стотици возбудливи игри со дилери во живо од Evolution Gaming, BetGames и Pragmatic Play. Казиното нуди и неколку бонуси, при што овој преглед ја истражува промоцијата на месечниот бонус за посебни пофалби. Значи, за што е овој бонус за лојалност?

Откријте ги најдобрите 3 бонуси за добредојде во живо во казино за дебитни/кредитни картички
2023-08-02

Откријте ги најдобрите 3 бонуси за добредојде во живо во казино за дебитни/кредитни картички

Кредитните/дебитни картички како Visa, Maestro и Mastercard се вообичаени во казина во живо. Играчите можат безбедно да ги поврзат овие картички со нивната сметка на казино во живо и да обработуваат сигурни депозити и повлекувања. И погоди што? Плаќањата со Visa/Mastercard често се квалификуваат за бонуси за прв депозит. Прочитајте за да ги знаете најдобрите три казина за кредитни/дебитни картички со возбудливи промоции за прв депозит.