Преглед на игри со дилер во живо Azur - Payments

AzurResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус $500 + 20 бесплатни вртења
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Azur is not available in your country. Please try:
Payments

Payments

Опции за плаќање во Azur: депозити и повлекувања

Кога станува збор за правење депозити и повлекувања во Azur, ќе најдете широк спектар на опции кои одговараат на вашите преференции. Еве што треба да знаете:

Популарни методи:

 • банкарски трансфер

 • Кредитни картички (Visa, MasterCard)

 • Директен банкарски трансфер

 • Ојтлер

 • Флексепин

 • ИДЕАЛНИ

 • instaDebit

 • Интерак

 • Маестро

 • Многу подобро

 • Неосурф

 • Нетлер

 • Paysafe картичка

 • Скрил

  Брзина на трансакција: Депозитите обично се обработуваат веднаш, што ви овозможува да започнете да играте веднаш. Времето на повлекување може да варира во зависност од избраниот метод, но Azur се стреми да ги обработи што е можно побрзо.

  Надоместоци: Azur не наплаќа никакви такси за депозити или повлекувања. Сепак, секогаш е добра идеја да проверите кај вашиот давател на плаќања за потенцијалните трошоци што може да ги применат.

  Ограничувања: Минималниот износ на депозит е вообичаено 10 €, додека максималната граница може да варира во зависност од избраниот метод. За повлекувања, може да има одредени ограничувања кои зависат од статусот на вашиот играч и избраниот начин на повлекување.

  Безбедносни мерки: Azur дава приоритет на безбедноста на вашите трансакции со имплементирање на напредна технологија за шифрирање и следење на строги индустриски стандарди. Вашите финансиски информации се чуваат безбедни и доверливи во секое време.

  Специјални бонуси: Некои начини на плаќање може да понудат специјални бонуси или промоции кога се користат за депозити. Внимавајте на овие поволности!

  Флексибилност на валута: Azur поддржува различни валути, вклучувајќи EUR, CAD, NZD, NOK, PLN, RUB. Ова им овозможува на играчите од различни земји да уживаат во нивните омилени игри без да се грижат за надоместоците за конверзија на валута.

  Ефикасност на услуги на клиентите: Ако имате какви било прашања или грижи во врска со плаќањата во казиното Azur, нивниот тим за услуги на клиентите е достапен 24/7 за да ви помогне. Тие се посветени на обезбедување ефикасна и пријателска поддршка, осигурувајќи дека вашите прашања поврзани со плаќањето се решени навремено.

Без разлика дали претпочитате традиционални методи како банкарски трансфери или практичноста на е-паричниците, Azur нуди разновиден опсег на опции за плаќање за да ги задоволи вашите потреби. Уживајте во беспрекорните трансакции и фокусирајте се на она што е најважно - играње и освојување!

Банкарските методи може да се разликуваат за одредени земји. Значи, начин на плаќање може да биде достапен во казиното, но не е достапен за некои играчи кои живеат во одредена земја. Најдоброто нешто што играчите можат да го направат овде е да се упатат кон Касиерот и кога ќе кликнат на делот Депозит или повлекување, ќе видат целосна листа на начини на плаќање што се дозволени за нивната земја.

Максималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 2.500 долари во рок од 7 дена.

Правила за наплата

За да направат повлекување на добивките во казиното Azur, играчите треба да ја потврдат својата сметка пред да можат да побараат повлекување.

Минималниот дозволен износ за повлекување ќе се разликува, во зависност од начинот на плаќање што го користат. Во повеќето случаи, минималната граница за повлекување е 50 долари.

Депозитот мора да се обложи барем еднаш пред да може да се побара повлекување, освен ако депозитот не е поврзан со бонус, и во тој случај, ќе има одредени барања за обложување што играчот треба да ги исполни.

Играчите треба да ги повлечат своите добивки користејќи го истиот начин на плаќање што го користеле за депонирање средства на прво место. Ако начинот на плаќање не е дозволен за повлекување, во тој случај, на играчите им е дозволено да изберат друг начин.

Максималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 2.500 долари за период од 7 дена.

Барањата за повлекување може да бидат откажани во секое време од страна на играчот, се додека не се обработени.

Времето за обработка на барањата за повлекување обично не е повеќе од 2 работни дена.

Азур казиното ги изненадува играчите со 50% бонус за повторно вчитување двапати секој месец
2023-08-22

Азур казиното ги изненадува играчите со 50% бонус за повторно вчитување двапати секој месец

Сопственост на Mountberg Limited и лансиран во 2017 година, Azur Casino е казино во живо со највисоко рангирање. Во него се сместени стотици возбудливи игри со дилери во живо од Evolution Gaming, BetGames и Pragmatic Play. Казиното нуди и неколку бонуси, при што овој преглед ја истражува промоцијата на месечниот бонус за посебни пофалби. Значи, за што е овој бонус за лојалност?

Откријте ги најдобрите 3 бонуси за добредојде во живо во казино за дебитни/кредитни картички
2023-08-02

Откријте ги најдобрите 3 бонуси за добредојде во живо во казино за дебитни/кредитни картички

Кредитните/дебитни картички како Visa, Maestro и Mastercard се вообичаени во казина во живо. Играчите можат безбедно да ги поврзат овие картички со нивната сметка на казино во живо и да обработуваат сигурни депозити и повлекувања. И погоди што? Плаќањата со Visa/Mastercard често се квалификуваат за бонуси за прв депозит. Прочитајте за да ги знаете најдобрите три казина за кредитни/дебитни картички со возбудливи промоции за прв депозит.