Преглед на игри со дилер во живо Azur - Promotions & Offers

AzurResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус за добредојде 100% до 500 евра + 20 бесплатни вртења
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Azur is not available in your country. Please try:
Promotions & Offers

Promotions & Offers

Azur: Откривање на врвните казино бонуси и промоции

Дали сте подготвени да се впуштите во возбудлива авантура во казино? Не гледајте подалеку од Azur, каде што ве чека ризница на бонуси и промоции! Без разлика дали сте новодојденец или искусен играч, Azur подготвува нешто посебно за секого.

Да почнеме со дебитантите. Веднаш штом ќе се вклучите во кавгата, Azur го исфрла црвениот тепих со неодолив бонус за добредојде. Подгответе се да го започнете вашето патување со игри со тресок! Но, тоа не е се – има и High-roller бонуси за оние кои сакаат да играат големи и VIP бонуси за нашите најценети играчи.

За лојална клиентела, Azur има уникатни промоции и настани во својот ракав. Од неделни бонуси до бонуси за повторно вчитување, секогаш се случува нешто возбудливо на секој чекор. И да не заборавиме на Cashback бонусите – затоа што веруваме во враќањето!

Зборувајќи за лојалност, посветените членови се одлично наградени во Azur. Нашата програма за лојалност нуди прекрасни награди што ќе го направат вашето искуство со игри уште повозбудливо. Заработете поени додека играте и отклучувајте ексклузивни поволности погодни за авторски права.

Сега, ајде да зборуваме за барањата за обложување - важен аспект што треба да се земе предвид кога барате бонуси. Во Azur, ние веруваме во транспарентност. Ќе ве прошетаме низ се за да нема изненадувања на патот.

Но, чекај, има уште! Ако ги запознаете вашите другари со Azur, ве чекаат поволности и двајцата! Споделувањето на крајот на краиштата е грижа.

Па што чекаш? Нурнете во светот на возбудата и наградите во Azur денес! Со нашите различни бонуси како роденденски бонус, бонус за депозит, бонус за бесплатни вртења, бонус за натпревар и повеќе - плус нашите примамливи промоции - гарантираме незаборавно искуство со играње приспособено само за вас. Не ја пропуштајте оваа златна можност!

[Име на провајдер] - Каде што секој облог е возбудлива авантура!

Играчите кои се приклучуваат на казиното Azur можат да бараат многу дарежлив бонус за добредојде. Мораме да признаеме дека Azur нуди исклучителен почеток, па играчите треба со сигурност да го искористат овој бонус. Сè што треба да направат играчите за да ја побараат оваа понуда е да се регистрираат за сметка, а во моментот кога ќе го направат својот прв депозит, тие можат да го побараат бонусот за добредојде во благајната. Ова е 100% бонус за депозит за натпревар до 500 долари, а згора на тоа играчите ќе добијат и 20 бесплатни вртења на слотот That's Rich.

За да го активираат бонусот, играчите треба да кликнат на купонот што им се дава на играчите при депонирање, а бесплатните вртења ќе се кредитираат автоматски. Условите за обложување за бонусот за добредојде се 40 пати повеќе од износот на бонусот.

Играњето игри со видео слот ќе придонесе 100% во барањата за обложување бонус. Играчите кои сакаат побрзо да го исчистат бонусот, треба да се концентрираат на играње видео слот игри. Другите игри придонесуваат во помал процент, па на играчите им се препорачува да ги поминат Условите и правилата на бонусот дури и пред да го прифатат. Максималните играчи на обложување се дозволени кога користат бонус е ограничен на 10 долари, а секое обложување над оваа сума може да резултира со откажување на бонусот и добивките. Играчите кои нема да ги исполнат условите за обложување во рок од 30 дена, ризикуваат да ги загубат своите бонуси и добивки. Бесплатните вртења треба да се обложат во рок од 7 дена.

За жал, бонусот за добредојде не е достапен за игри во казино во живо, а доколку ова се промени во иднина, играчите ќе бидат известени.

Наградата паѓа и победи

Pragmatic Play нуди награди во вредност до $500.000 за своите играчи. Играчите можат да освојуваат неделни и дневни награди на овој начин. Неделните награди ги постигнува најдобриот множител на облог, каде минималниот облог е 0,50 УСД и тие функционираат на следниов начин:

 • Првата позиција ќе освои $10.000
 • Втората позиција ќе освои $5.000
 • Третата позиција ќе освои $2.000
 • Позицијата 4-10 ќе освои $1.000
 • Позицијата од 11 до 20 ќе освои 500 долари
 • Позицијата од 21 до 50 ќе освои 200 долари
 • Позицијата од 51 до 100 ќе освои 100 долари
 • Позицијата од 101 до 150 ќе освои 50 долари
 • Позицијата од 251 до 450 ќе освои 20 долари
 • 451-та - 1500-тата позиција ќе освои 10 долари

Играчите можат да добијат дневни награди за секое вртење што го прават. Минималниот потребен облог е 0,50 УСД, а наградите функционираат на следниов начин:

 • 1 награда ќе донесе 1.000 долари
 • 2 награди ќе донесат 500 долари
 • 5 награди ќе донесат 100 долари
 • 12 награди ќе донесат 50 долари
 • 110 награди ќе донесат 20 долари
 • 370 награди ќе донесат 10 долари

Играчите кои живеат во Италија и Шведска се исклучени од оваа понуда.

Месечни бонуси

Секој месец, играчите можат да добијат 2 бонуси. Имено, тие ќе добијат бонус од 50% на првите два депозити во денот до 200 долари. Играчите ќе ги најдат подобните денови на веб-локацијата, па мора одвреме-навреме да се најавуваат на нивната сметка.

За да ја активирате оваа понуда, играчите треба да кликнат на купонот што се прикажува кога депонираат. Условите за обложување за оваа понуда се 40 пати. Максималниот облог што играчот може да го направи додека игра со бонус средства е 10 долари, а бонусот важи 30 дена.

Среќен час

Секој петок, играчите можат да искористат бонус од 40%. Бонусот е достапен од 17 часот до 23:59 часот, што е среќен час во траење од 7 часа. Ова е одличен начин да го започнете викендот мора да признаеме.

За да се квалификуваат за оваа промоција, играчите треба да вложуваат депозит секој петок помеѓу 17 часот и 23:59 часот.

Барањата за обложување за бонусот се 40 пати, а максималниот дозволен облог додека играте со бонус средства е ограничен на 10 долари.

Фестивал на вртења

Играчите можат да добиваат бесплатни вртења секој понеделник на Greedy Wolf. Оваа понуда е достапна во понеделник од 10 часот, а бесплатните вртења се наградуваат на следниот начин:

 • Играчите кои депонираат од 15 до 49,99 долари ќе добијат 10 бесплатни вртења со вредност од 0,20 долари.
 • Играчите кои депонираат од 50 до 99,99 долари ќе добијат 25 бесплатни вртења со вредност од 0,20 долари.
 • Играчите кои депонираат од $100 до $199,99 ќе добијат 55 бесплатни вртења со вредност од $0,20.
 • Играчите кои ќе депонираат од $200 до $499,99 ќе добијат 20 супер вртења со вредност од $1.
 • Играчите кои ќе депонираат $500 ќе добијат 50 супер вртења со вредност од $1.

Бесплатните вртења важат 7 дена, а добивките може да се повлечат само доколку се обложиле барем еднаш.

Среда Среќен час

Azur Casino им овозможува на играчите да ги умножуваат своите добивки секоја среда. Имено, играчите можат да ги зграпчат своите раце за неограничени бонуси до 30% на сите нивни депозити направени помеѓу 16 и 22 часот секоја среда. ВИП членовите ќе добијат бонус од 35%. Условите за обложување за овој бонус се 40 пати.

Максималниот облог што играчите можат да го направат е ограничен на 10 долари, а играчите имаат 30 дена да ги исполнат барањата за обложување.

Викенд во Кроазет

За време на викендот, играчите можат да бараат 4 различни бонуси кои ќе го подобрат нивниот биланс до 600 долари.

Секоја сабота, играчите ќе добиваат бонус од 30% до 150 долари на нивниот прв депозит во денот. На нивниот втор депозит во денот, играчите ќе добијат 30% до 150 долари.

Секоја недела, играчите ќе добиваат 30% до 150 долари на нивниот прв депозит во денот. На нивниот втор депозит во денот, играчите ќе добијат бонус од 30% до 150 долари.

ВИП играчите ќе добијат трет бонус од 30% до 150 долари во сабота и недела.

Барањата за обложување за овој бонус се 40 пати, а максималниот облог што играчите можат да го направат додека играат со бонус средства е 10 долари.

VIP Cashback

ВИП членовите ќе добиваат поврат на готовина од 10% секој понеделник. Казиното Azur е веројатно едно од ретките казина кои нудат неделен кешбек, а ова е уште еден плус што работи во корист на казиното.

ВИП кешбек се пресметува од понеделник до недела и се доделува во бонус пари. Друга одлична работа е што бонусот треба да се обложи само еднаш.

ВИП кешбек се кредитира неделно и максималниот износ е ограничен на 500 долари и важи 30 дена.

Азур казиното ги изненадува играчите со 50% бонус за повторно вчитување двапати секој месец
2023-08-22

Азур казиното ги изненадува играчите со 50% бонус за повторно вчитување двапати секој месец

Сопственост на Mountberg Limited и лансиран во 2017 година, Azur Casino е казино во живо со највисоко рангирање. Во него се сместени стотици возбудливи игри со дилери во живо од Evolution Gaming, BetGames и Pragmatic Play. Казиното нуди и неколку бонуси, при што овој преглед ја истражува промоцијата на месечниот бонус за посебни пофалби. Значи, за што е овој бонус за лојалност?

Откријте ги најдобрите 3 бонуси за добредојде во живо во казино за дебитни/кредитни картички
2023-08-02

Откријте ги најдобрите 3 бонуси за добредојде во живо во казино за дебитни/кредитни картички

Кредитните/дебитни картички како Visa, Maestro и Mastercard се вообичаени во казина во живо. Играчите можат безбедно да ги поврзат овие картички со нивната сметка на казино во живо и да обработуваат сигурни депозити и повлекувања. И погоди што? Плаќањата со Visa/Mastercard често се квалификуваат за бонуси за прв депозит. Прочитајте за да ги знаете најдобрите три казина за кредитни/дебитни картички со возбудливи промоции за прв депозит.