Преглед на игри со дилер во живо Azur - Withdrawals

AzurResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус $500 + 20 бесплатни вртења
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Azur is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Играчите можат да користат различни начини на плаќање за да направат повлекување на нивните добивки. Она што играчите треба да го имаат на ум пред да можат да ги повлечат своите добивки е да ја потврдат својата сметка. Играчите кои нема да ја потврдат својата сметка нема да можат да ги повлечат своите добивки.

Повлекувањето на добивките во казиното Azur е многу едноставен процес. Сè што треба да направат играчите е да се упатат до Касиерот и да го изберат делот Повлекување. Изберете го начинот на плаќање што сакаат да го користат и внесете ја сумата што сакаат да ја повлечат. Играчите треба да го користат истиот метод за повлекување како оној што го користеа за депонирање.

Различни методи за повлекување се достапни во казиното Azur и некои од нив го вклучуваат следново:

 • Банкарски жичен трансфер
 • Директен банкарски трансфер
 • MasterCard
 • Нетлер
 • Paysafecard
 • Скрил
 • Виза

Времето на повлекување ќе зависи од начинот на плаќање што играчот ќе избере да го користи. Е-Паричниците нудат најбрзо повлекување кое во повеќето случаи е моментално и нема да потрае повеќе од 24 часа. Кредитните и дебитните картички нудат повлекувања кои траат помеѓу 3 и 5 работни дена. Банкарските трансфери нудат повлекувања кои траат помеѓу 5 и 7 работни дена.

Бонус за повлекување

Азур Казиното нуди различни бонуси за своите играчи. За да ги започнете работите на десната нога, играчите можат да бараат бонус за добредојде што драстично ќе ја подобри нивната рамнотежа и ќе ја продолжи нивната игра. Постојат и други промоции достапни во казиното, некои од нив се за игри во казино во живо, други се за онлајн казино игри. Како и да е, секој бонус доаѓа со посебни услови и услови што играчите треба целосно да ги разберат пред да прифатат понуда. Една од главните работи на кои играчите треба да обрнат е дека секој бонус доаѓа со барања за обложување што играчите треба да ги исполнат пред да можат да ги повлечат своите добивки.

Валута

Азур Казиното нуди различни валути кои играчите можат да ги користат за да ги повлечат своите добивки. Во овој момент, ова се достапните валути:

 • евра
 • Австралиски долари
 • Сандиански долари
 • швајцарски франци
 • Новозеански долари
Азур казиното ги изненадува играчите со 50% бонус за повторно вчитување двапати секој месец
2023-08-22

Азур казиното ги изненадува играчите со 50% бонус за повторно вчитување двапати секој месец

Сопственост на Mountberg Limited и лансиран во 2017 година, Azur Casino е казино во живо со највисоко рангирање. Во него се сместени стотици возбудливи игри со дилери во живо од Evolution Gaming, BetGames и Pragmatic Play. Казиното нуди и неколку бонуси, при што овој преглед ја истражува промоцијата на месечниот бонус за посебни пофалби. Значи, за што е овој бонус за лојалност?

Откријте ги најдобрите 3 бонуси за добредојде во живо во казино за дебитни/кредитни картички
2023-08-02

Откријте ги најдобрите 3 бонуси за добредојде во живо во казино за дебитни/кредитни картички

Кредитните/дебитни картички како Visa, Maestro и Mastercard се вообичаени во казина во живо. Играчите можат безбедно да ги поврзат овие картички со нивната сметка на казино во живо и да обработуваат сигурни депозити и повлекувања. И погоди што? Плаќањата со Visa/Mastercard често се квалификуваат за бонуси за прв депозит. Прочитајте за да ги знаете најдобрите три казина за кредитни/дебитни картички со возбудливи промоции за прв депозит.