Преглед на игри со дилер во живо Bizzo

BizzoResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус за добредојде до 775 € + 250 бесплатни вртења
Добра ВИП програма
Многу бонуси
Добар дизајн
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Добра ВИП програма
Многу бонуси
Добар дизајн
Bizzo is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Ништо не ги започнува игрите побрзо од раната понуда за бонус. Како дополнителен поттик да започнете и да ја откриете разновидноста на понудените игри, повеќето онлајн казина обезбедуваат нови бонус игри за регистрација или натпревар за бонус за депозит. За жал, ова казино во живо не нуди бонуси за игри со дилери во живо. Се очекува во блиска иднина да ја разгледаат оваа опција.

Депозит бонусДепозит бонус
+1
+-1
Затвори
Games

Games

На ентузијастите на дилерите во живо ќе им се допадне големиот избор на игри во живо. Казиното соработуваше со индустриски лидери во софтвер. Игрите во живо нудат похуманизирано обложувачко искуство, при што сè се емитува во реално време од копнено студио.

Има високо обучени дилери и домаќини кои чекаат да ги поздрават играчите, како и функции за разговор за да ги одржуваат работите дружељубиви. Следниве жанрови се претставени во изборот на игри во живо:

 • Брзина Блек Џек
 • DreamCatcher
 • Има или нема договор
 • CrazyTime
 • Монопол во живо
 • Обложувајте се на броеви во живо

Software

Начинот на кој дизајнерскиот тим ги создал своите производи е она што ги издвојува изборите за провајдерите на игри на Bizzo Casino. Кога играчите ќе кликнат на паѓачкото поле до некои од истакнатите даватели на игри, им се обезбедува кутија што брзо им обезбедува јасен и целосен поглед на неверојатната низа достапни провајдери.

Уште подобро, коцкарите може директно да избираат игри врз основа на развивачот на игри од овој блок. Добавувачи на софтвер за овие возбудливи казино игри во живо се:

 • Еволуција
 • Апсолутно играње во живо
 • Голденрејс
 • Свинт
 • Luckystreak и многу други
Payments

Payments

Казиното нуди сигурни опции за депозит, така што играчите можат веднаш да пристапат до средствата на нивните сметки. Еве некои од методите достапни кога играчите влегуваат во банкарските избори за да депонираат средства на нивната сметка во казино. Овие опции за плаќање се:

 • Кредитна картичка
 • Дебитна картичка
 • Криптовалута
 • Неосурф
 • Луксон и многу други.

Минималниот депозит за повеќето начини е 15 долари, сепак, имајте на ум дека некој мора да депонира повеќе од 20 долари за да се квалификува за бонус. Минималниот депозит за криптовалути е 75 долари, сепак, максималната сума е многу поголема.

Deposits

Bizzo знае дека на играчите кои сакаат да имаат непречено и непроблематична играње искуство им требаат практични и доверливи методи за депонирање. Затоа Bizzo нуди добро познати и сигурни опции за депозит што се прифатени во повеќето окрузи. На играчите им се достапни повеќе избори, вклучително и MiFinity, Neteller, MasterCard, Visa, Jeton , меѓу другите. Без разлика дали сте постоечки играч кој се враќа да игра или нов што се придружува за прв пат, можете да зависите од Bizzo за брзо и безбедно ракување со вашите депозити.

VisaVisa
+2
+0
Затвори

Withdrawals

Bizzo им обезбедува на играчите сигурни и сигурни опции за повлекување за да можат брзо и безбедно да стигнат до нивните добивки. Вашата локација може да има влијание врз различните методи за повлекување. Повеќето повлекувања се вршат во рок од неколку работни дена. Само погрижете се да ги проверите одредбите и условите, бидејќи некои методи за повлекување може да подлежат на такси.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+145
+143
Затвори

Валути

Хонгконгшки долариHKD

Languages

Бидејќи Bizzo Casino се нуди во многу земји, нивната веб-страница треба да биде преведена на колку што е можно повеќе јазици. Поголемиот дел од игрите со дилер во живо се достапни на повеќе јазици. Играчите сега можат да пристапат до казиното на следниве јазици:

 • Англиски
 • унгарски
 • португалски
 • француски
 • шпански
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Bizzo . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Bizzo се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Лиценци

Security

Bizzo е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Во 2021 година беше лансиран Bizzo Casino. Деноноќно, тимот за поддршка е достапен преку разговор во живо. Доколку корисниците сакаат помош и не можат да ја најдат на извонредната страница или во ЧПП, тие ќе бидат пречекани со љубезна поддршка преку платформата за разговор во живо.

Игрите во живо нудат похуманизирано обложувачко искуство, при што сè се емитува во реално време од копнено студио. Има високо обучени дилери и домаќини кои чекаат да ги поздрават играчите, како и функции за разговор за да ги одржуваат работите дружељубиви.

Покрај разновидните игри, играчите можат да уживаат во игри со дилери во живо, безбедни опции за плаќање и одличен тим за грижа за клиентите. Bizzo Live Casino е корисничка платформа за онлајн игри преполна со одлични бонуси и бесконечна игра. Во казиното има илјадници најдобри онлајн казино игри, вклучително и игри со дилери во живо од сите видови.

Веб-страницата е визуелно привлечна и шарена. Сепак, за играчите кои првпат се занимаваат, навигацијата може да биде тешка, но со кликнување на игрите, казиното ќе ги одведе коцкарите до нивните омилени игри според нивните наслови или даватели на игри.

Зошто Плат во казино во живо

Bizzo Casino, покрај тоа што е законски лиценциран и регулиран, одржува безбедна и фер репутација само со партнерство со најреномираните и најпочитуваните брендови во индустријата. Казиното е изградено на цврста основа која е заштитена со заштитен ѕид и технологии за шифрирање.

Казиното има едноставен распоред и корисничко мени од страничната лента што ги води играчите низ центарот за игри. Ако претпочитаат да играат во движење, ќе им се допадне целосно развиеното мобилно казино, кое е достапно на сите паметни телефони со iOS и Android.

Кратки факти

Година на основање: 2021

Account

Регистрирањето за сметка со Bizzo отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Bizzo и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Со својата услуга за поддршка на клиентите 24/7, Bizzo Live Casino гарантира дека помошта е секогаш достапна.

 • Разговор во живо
 • Е-пошта
 • Најчесто поставувани прашања

Ако некој има потреба од помош, може да се обрати до специјалистите за поддршка преку разговор во живо или е-пошта. Услугата се нуди на различни јазици, а времето за одговор на е-пошта е одлично. Понатаму, казиното има корисна страница со ЧПП каде може да се откријат одговори на често поставуваните прашања.

Зошто вреди да се игра во казино во живо

Bizzo Live Casino апелира од самиот почеток и на страницата. Добредојдениот дизајн и едноставната употреба им овозможуваат на сите учесници да се приклучат во забавата.

Крипто-пријателското казино нуди многу алтернативи за плаќање за да ги задоволи сите потреби, а екипажот за поддршка е секогаш тука да помогне. Понатаму, страницата за мобилни казино е прекрасно дизајнирана, носејќи свет на уживање во казино директно на дланка на играчот. Единствениот недостаток е недостапноста на бонусите за игри со дилери во живо.

Генерално, Bizzo Live Casino е динамичен и возбудлив бизнис заснован на безбедност, безбедност и квалитет. Дајте им шут.

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Bizzo за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Bizzo често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Bizzo обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Bizzo во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на Bizzo . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките Bizzo се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

Валути

Валути

Процесите на плаќање се типични и лесно разбирливи. Кога играчот ќе се најави на својата сметка во Bizzo Live Casino, тој може брзо да го избере типот на валута во која сака да депонира од различни валути. Некои од поддржаните валути во ова казино во живо се:

 • американски долари
 • евра
 • австралиски долари
 • Криптовалута
About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher