Преглед на игри со дилер во живо Blizz Casino

Blizz CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус БТК 1
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Blizz Casino is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Бонусите и промоциите се витални маркетинг стратегии кои ги користат онлајн казината за да привлечат нови играчи или да ги задржат постојните. Играчите на казино во живо се многу различни! Тие често играат во казино кое нуди експанзивни лоби за казино во живо со професионални крупиери. Blizz Casino нуди профитабилни бонуси и редовни промоции. За жал, игрите со дилерите во живо не придонесуваат за нивните барања за обложување. Достапните бонуси ги фаворизираат само ентузијастите на слотовите.

Сепак, Blizz Casino нуди врвна програма за лојалност и ВИП само за покана. Лојалните играчи и високите ролки се клучните цели за ова водечко искуство на пазарот. Главните карактеристики вклучуваат личен менаџер на ВИП сметка, ВИП награди, персонализирани бонуси и ВИП поддршка за корисници.

Бонус за враќање на готовинаБонус за враќање на готовина
+10
+8
Затвори
Games

Games

Blizz Casino нуди импресивен избор на игри со дилери во живо од студиа за игри со највисоко рангирање. Во моментот на пишување на овој преглед на казино во живо, имаше над 650 игри со дилери во живо во лобито на казиното во живо. Тие вклучуваат живи варијации на блек џек, бакара, рулет, покер, специјални игри и емисии на игри. Општо земено, делот за казино во живо нуди одлични опции за играчите кои бараат извонредно искуство во казино во живо.

Блек Џек во живо

Блек Џек во живо е многу популарен меѓу искусни играчи во Blizz Casino. Играчите можат да го предизвикаат вистинскиот крупие во возбудлива игра каде што победникот мора да има посилна рака што не надминува 21. Постојат опции со високи ролери за играчите кои многу се обложуваат. Популарни избори за блек џек во живо се:

 • Молња Блек Џек
 • Салон Prive Блек Џек
 • Ројал Блек Џек
 • Еден Блек Џек
 • ВИП Блек Џек Предавање

Рулет во живо

Рулетот во живо нуди возбудливо искуство со игри и стана многу популарен во онлајн казината. Има едноставна игра, а неговите резултати се чисто засновани на среќа. Играчите треба да погодат каде ќе слета топката кога ќе застане тркалото на рулетот. Некои од популарните игри со рулет во живо вклучуваат:

 • Xxxtreme Молња рулет
 • Американски рулет
 • Брзински рулет
 • Рулет од прво лице
 • Автоматски рулет Scarab

Бакара во живо

Колку добро би се снашле против дилерот ако треба да се обложите само на нерешено, банкар или играч? Baccarat позајмува слична игра со класичните варијации на baccarat врз основа на алгоритмот RNG. Blizz Casino нуди бројни опции за сместување и на буџетски играчи и на високи ролери. Тие вклучуваат:

 • Златен богатство Baccarat
 • Брзина Бакара
 • Високо ролери Baccarat
 • Златен Бакара
 • Vivo Baccarat

Други игри во живо

Освен блек џек, рулет и бакара, Blizz Casino нуди маси со високи ролери и други егзотични игри како покер, Сик Бо, Крапс, Змеј тигар и Игри шоу. Иако тие се домаќини од дилери од реалниот живот, тие нудат уникатна игра со различни опции за обложување. Други игри во Blizz Casino вклучуваат:

 • 2 Рака Казино Hold'Em
 • Молња коцки
 • Змеј тигар
 • Супер Сик Бо
 • Монопол Биг Балер

Software

Ако сте ѕиркале низ делот за казино во живо на Blizz Casino, ќе забележите дека повеќето игри се напојувани од Evolution Live. Не сте во заблуда! Evolution Live е клучниот снабдувач на казино игри во живо во ова казино. Заедно со другите највисоко рангирани студиа за игри со дилер во живо, тие изградија елегантен дел за казино во живо во Blizz Casino.

Нудат висококвалитетни преноси во реално време со реални крупиери како нивни домаќини. Играчите можат да ги ангажираат шармантните и пријателски расположени крупиери преку функциите за страничен разговор. Други студиа за игри во живо казино Blizz вклучуваат:

 • Прагматично играјте во живо
 • Езуги во живо
 • Playtech
 • Vivo Gaming
 • Азија игри
Payments

Payments

Како крипто-пријателски казино, Blizz поддржува бројни децентрализирани начини на плаќање, плаќања со картички и е-паричници. Минималниот депозит е 0,0001BTC што се преведува на околу 2,04 долари од моментот на пишување. Крипто светот е нестабилен; играчите можат да се одлучат за криптовалути поврзани со долар за да избегнат неизвесности. Популарните валути вклучуваат:

 • Visa/MasterCard
 • Плаќам
 • Биткоин
 • Етереум
 • Тетер

Deposits

Blizz Casino знае дека на играчите кои сакаат да имаат непречено и непроблематична играње искуство им требаат практични и доверливи методи за депонирање. Затоа Blizz Casino нуди добро познати и сигурни опции за депозит што се прифатени во повеќето окрузи. На играчите им се достапни повеќе избори, вклучително и MasterCard, Visa , меѓу другите. Без разлика дали сте постоечки играч кој се враќа да игра или нов што се придружува за прв пат, можете да зависите од Blizz Casino за брзо и безбедно ракување со вашите депозити.

Withdrawals

Blizz Casino им обезбедува на играчите сигурни и сигурни опции за повлекување за да можат брзо и безбедно да стигнат до нивните добивки. Вашата локација може да има влијание врз различните методи за повлекување. Повеќето повлекувања се вршат во рок од неколку работни дена. Само погрижете се да ги проверите одредбите и условите, бидејќи некои методи за повлекување може да подлежат на такси.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+178
+176
Затвори

Валути

Американски долариUSD

Languages

Blizz Casino е повеќејазична платформа која се фокусира на глобалните пазари за коцкање. Поддржува бројни јазици кои најчесто се зборуваат меѓу неговите играчи. Модерен е меѓу играчите во Европа и Канада. Префрлањето помеѓу поддржаните јазици во Blizz Casino е лесно со користење на иконата за знаме во горниот десен агол. Популарните јазици вклучуваат:

 • германски
 • француски
 • италијански
 • португалски
 • јапонски
+4
+2
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Blizz Casino . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Blizz Casino се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Лиценци

Security

Blizz Casino е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Blizz Casino е ново крипто-казино основано во 2022 година. Тоа е во сопственост и управувано од Meta Bliss Group BV, компанија лиценцирана и регулирана од органот за игри на Курасао. Се гордее со повеќејазична платформа со огромна колекција на казино игри од реномирани софтверски провајдери во индустријата. Тој е член на организацијата BeGambleAware, нуди алатки за исклучување и спонзорира сесии за терапија за зависност од коцкање. Blizz Casino е нов учесник во просторот за игри, лансиран во 2022 година. Целта е да го изгради ултимативниот дом за крипто коцкарите и да биде дел од идниот простор за игри. Има привлечна темно сина тема со знак Bitcoin како дел од логото на казиното. Blizz Casino започна како чисто казино за криптовалути, но неодамна додаде плаќања со картички и е-паричници. Тој е во сопственост и управуван од Мета Блис Груп БВ, компанија која е инкорпорирана во Курасао.

Од своето основање, Blizz Casino е брзорастечка платформа која нуди огромна колекција на казино игри со забележително казино лоби во живо. Овој преглед на Blizz Casino ќе се фокусира на казиното во живо и на сите функции достапни за ентузијастите на дилерите во живо.

Зошто да играте казино во живо во казиното Blizz

Blizz Casino нуди огромен избор на игри со дилери во живо од студиа за игри со врвна стапка. Тие вклучуваат блек џек, рулет, бакара, покер и игри. Делот за благајна е дом на бројни начини на плаќање со криптовалути.

Blizz Casino ја разбира различноста на своите играчи; затоа живите табели се достапни на повеќе јазици. Evolution Live воспостави доминација во делот за казино во живо, при што се видливи таквите како Pragmatic Play Live и Ezugi live. Blizz Casino е лиценциран и регулиран според законите на Курасао. Играчите уживаат во легитимно онлајн казино кое нуди безбедна и сигурна средина за игри. И на крај, Blizz Casino има одговорен дизајн кој работи беспрекорно со различни мобилни прелистувачи.

Кратки факти

Година на основање: 2022

Account

Регистрирањето за сметка со Blizz Casino отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Blizz Casino и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Blizz Casino нуди извонредни услуги за поддршка на клиентите преку бројни канали. Разговорот во живо е полесна и побрза опција за играчите кои бараат инстантна помош. Ако не сте задоволни со повратните информации од агентите на делот во живо, играчите можат да направат дополнителни прашања преку е-пошта (support@blizzcasino.io) или телефонирајте.

Зошто вреди да се игра Blizz Casino Live Casino?

Blizz Casino е нова платформа за крипто-коцкање лансирана во 2022 година. Тоа е замисла на Meta Bliss Group BV. Тој е лиценциран и регулиран според законите на Курасао. Blizz Casino нуди широк спектар на казино игри од преку 80 провајдери на софтвер. Нашиот онлајн преглед откри над 650 наслови на дилери во живо од врвни студиа за игри како што се Pragmatic Play live, Evolution Live, Asia Gaming и Ezugi Live. Постојат бројни варијации во живо на блек џек, бакара, рулет, видео покер, игра на зарове, Sic Bo и игри. Blizz казиното ги сместува и буџетските играчи и високите ролери.

Иако игрите во казино во живо не придонесуваат за барањата за обложување, лојалните играчи и високите ролери се поканети на профитабилна програма за лојалност и ВИП. Технолошките познавачи можат да користат популарни криптовалути кога играат во Blizz Casino. И на крај, играчите имаат пристап до навремени и сигурни услуги за поддршка на клиентите.

Коцкањето предизвикува зависност; коцкајте одговорно.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Blizz Casino за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Blizz Casino често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Blizz Casino обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Blizz Casino во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на Blizz Casino . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките Blizz Casino се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher