Рангирање на најдобрите Cryptologic (WagerLogic) казина во живо

Cryptologic е еден од најстарите провајдери на казино софтвер. Тие првично беа со седиште во Канада, но оттогаш се преселија во Ирска. WagerLogic е подружница на Cryptologic. Нивната цел беше да се справат со лиценцирањето. Сепак, тие оттогаш се продадени. Софтверот најчесто се користи за водење на слот игри.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)