Преглед на игри со дилер во живо Futocasi

FutocasiResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус 42.000 јени + 100 бесплатни вртења
Брзи и сигурни депозити и исплати
Достапни се ВИП програми и програми за лојалност
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзи и сигурни депозити и исплати
Достапни се ВИП програми и програми за лојалност
Futocasi is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

По креирањето на сметка на Futocasi, играчите можат да се логираат и да ги искористат многуте бонуси и промоции што ги нуди Казиното. Во казиното во живо, постои стапка на придонес од 0% за примање бонуси. Футокаси исто така има бонуси за добредојде, бесплатни вртења, готовина, бонус во продавницата за лојалност и можност да заработите супер поени.

Депозит бонусДепозит бонус
+1
+-1
Затвори
Games

Games

Играчите можат да изберат од разновиден избор на забавни и забавни игри со дилери во живо. Тие вклучуваат Live Roulette, Live Blackjack, 2 Hand Casino Hold'Em, Royal Casino и Football Live Studio. Други популарни игри во казиното во живо се Caribbean Stud Poker, Craps Live, Mega Ball и Dragon Tiger Live.

Software

Казиното во живо на Futocasi е дом на игри од некои од најдобрите развивачи на софтвер за казино. Еволуција игри, на пример, обезбедува игри како Live Immersive Roulette и Monopoly Live. Од LuckyStreak доаѓаат игри како Live Blackjack 7 и Oracle 360 Roulette. Во понуда се и игрите создадени од Visionary iGaming и Authentic Gaming.

Payments

Payments

За да обезбеди удобно искуство со игрите, Futocasi нуди сигурни и модерни начини на плаќање и за депозити и за повлекувања. За да се увериме дека играчите можат безбедно и лесно да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки, постојат добро познати опции како Payz, Skrill, MuchBetter, Klarna, MasterCard , меѓу другите. Ако барате доверлив провајдер со силна репутација за сигурни начини на плаќање, Futocasi е вашиот врвен избор.

Deposits

Постојат неколку опции за плаќање или депозит во Футокаси за погодност на играчите. Кредитни картички како Visa, JCB, и Mastercard, како и електронските системи за плаќање вклучувајќи ecoPayz, Venus Point и MuchBetter се поддржани методи за депонирање. Исто така, виртуелните валути или криптовалутите како што се Биткоин, Лајткоин и Етереум се прифатени од Казиното.

Withdrawals

Futocasi поддржува голем број методи за повлекување, но генерално кажано, начинот на плаќање што го користи играчот е исто така и начинот на кој тој или таа ќе изврши повлекување. Минималните и максималните износи за повлекување се 1.200 јени и 2.500.000 јени соодветно. Времето на обработка на плаќањата може да се движи од 24 часа до 7 дена.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+136
+134
Затвори

Languages

Од главната страница на веб-локацијата и менито до условите за користење и ЧПП, сè е напишано на јапонски. Ова не е изненадување бидејќи играчите во Јапонија се целниот пазар на Futocasi. Навигацијата на страницата, играњето игри и добивањето поддршка е затоа лесно, практично и без проблеми, бидејќи сè е на нивниот мајчин јазик.

ЈапонскиJA
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Futocasi . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Futocasi се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Лиценци

Security

Futocasi е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Во сопственост на Starfish Media NV, Futocasi започна во 2020 година и работи под лиценца издадена од властите во Курасао. Ова дигитално казино е наменето за играчи во Јапонија и може да се пофали со разновиден избор на традиционални и иновативни игри. Има привлечна Казино во живо дел кој, како и остатокот од страницата, е лесен за користење и лесен за навигација.

Futocasi

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Регистрирањето за сметка со Futocasi отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Futocasi и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Futocasi се гордее со флексибилноста, ентузијазмот и одговорноста на својот тим за поддршка на клиентите. До нив може да се дојде преку е-пошта во секое време, 24 часа на ден, 7 дена во неделата. Веб-страницата исто така има а Разговор во живо скокачки прозорец, кој играчите можат да го користат за да побараат помош или да дадат повратни информации. Достапно е од 16 часот до полноќ, по јапонско време, од понеделник до недела.

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Futocasi за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Futocasi често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Futocasi обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Futocasi во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на Futocasi . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките Futocasi се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

Mobile

Mobile

Покрај казиното во живо, Футокаси ги нуди и вообичаените игри на маса популарни меѓу играчите. Казиното и неговите игри се компатибилни со десктоп компјутери. Тие се исто така погодни за мобилни телефони и не бараат преземање на која било апликација - тие можат да се репродуцираат на мобилната мрежа користејќи уреди со Android, Apple и Windows.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher