Преглед на игри со дилер во живо GetSlots - Account

GetSlotsResponsible Gambling
CASINORANK
8.38/10
БонусБонус $500 + 100 бесплатни вртења
6000+ игри
ВИП програми
Крипто казина
Структура на висок бонус
Поддржано
Потврдено
Безбедно
6000+ игри
ВИП програми
Крипто казина
Структура на висок бонус
GetSlots is not available in your country. Please try:
Account

Account

За да играат во казиното GetSlots, играчите треба да се регистрираат за сметка. Ова е лесен процес и играчите ќе бидат завршени многу брзо. Сè што треба да направат е да кликнат на копчето за најавување и да го пополнат формуларот со сите потребни информации. Во првиот чекор, играчите треба да ја додадат својата е-пошта, земја и претпочитана валута. Во вториот чекор, играчите треба да го додадат своето име, датум на раѓање и пол. И во третиот и последен чекор, тие треба да го дадат својот телефонски број и адреса.

Многу е важно да се внесат точни информации кога некој се регистрира за сметка бидејќи подоцна играчите ќе мора да поминат низ процедурата за верификација. Во случај играчот да направи грешка при внесување лични податоци, тој треба да контактира со поддршката за корисници. Играчите треба да ги одржуваат своите сметки и да ги ажурираат нивните податоци.

На секој играч му е дозволено да има само една сметка во казиното GetSlots по домаќинство, телефонски број и систем за плаќање.

Играчите кои се обидуваат да отворат повеќе од една сметка за да ги искористат предностите на бонуси и промоции, ризикуваат да бидат суспендирани сите нивни сметки.

Играчите кои сакаат да создадат нова сметка треба да контактираат со Поддршка за корисници и старата сметка ќе ја затворат откако ќе отворат нова.

Кога се регистрира за сметка, играчот треба да избере корисничко име и лозинка кои ќе ги користи секогаш кога ќе сака да се логира. играчите треба да ги задржат своите детали за најавување за себе и да не ги споделуваат со некој друг.

Потврда на сметката

Потврдата на лична карта е законски услов за секое лиценцирано казино. Играчите ќе мора да испратат копии од правни документи за да докажат дека се тие што велат дека се.

GetSlots Casino е целосно регистрирано казино и поради таа причина, тие ќе ги поминат сите потребни проверки за да се уверат дека ги познаваат сите свои клиенти.

Постапката за идентификација се прави од многу различни причини, а една многу важна е да се намали ризикот од нелегални активности, како што е перење пари.

За жал, казината се совршена цел за криминалците и тие го гледаат како одличен начин за перење на нивните пари со депонирање, а потоа повлекување како „чиста готовина“. Поради оваа причина, казината треба да го потврдат идентитетот на секој клиент. И згора на тоа, за да се заштитат од овие видови на нелегални активности, секој депозит треба да се обложи барем еднаш пред клиентот да може да побара повлекување.

Друга многу честа измама е имитирањето, каде играчите можат незаконски да добијат податоци за кредитна картичка за да ги финансираат своите сметки. Ова е причината зошто верификацијата на сметката е многу важен дел, и за заштита на казината и играчите.

Секое казино има различни временски рамки кога бара документи за верификација, некои ќе ги побараат при регистрација, додека други пред да направат повлекување.

Играчите треба да достават документи за да го докажат своето име, возраст, адреса и сопственост на нивниот банкарски метод. Ова се некои од документите што можат да ги испратат:

За да го докажат својот идентитет, играчите можат да испратат копија од нивната национална лична карта, возачка дозвола или пасош. Играчите треба да се уверат дека скенираниот документ е видлив и играчите не треба да манипулираат со сликата или со какви било други податоци. И датумот на документот мора да биде сè уште валиден бидејќи истечен документ нема да биде прифатен.

За да ја докажат својата адреса, играчите треба да испратат копија од сметката за комунални услуги, телефонска сметка, извод од банка, извод од кредитна картичка или кој било друг официјален владин документ. Играчите треба да се погрижат да испратат скенирање на целиот документ. Документот не треба да биде постар од 3 месеци.

За да го докажат начинот на плаќање, играчите треба да испратат документ кој докажува дека тие се сопственик на банкарскиот начин што го користеле. Играчите кои користат кредитни или дебитни картички за депонирање, треба да ги покажат првите 6 и последните 4 цифри од нивната картичка. Името и датумот на истекување исто така треба да бидат видливи, но играчите можат да го сокријат 3-цифрениот CVC код кога ќе го скенираат задниот дел од нивната картичка. Картичката треба да биде потпишана и сите 4 агли треба да бидат видливи. Играчите кои користат Neteller или Skrill треба да направат скриншот од нивната сметка, која јасно ги покажува нивното име, е-пошта и бројот на сметката. Играчите кои користат банкарска сметка треба да го подигнат својот извод или да испратат скриншот од нивниот онлајн банкарски профил со прикажување на нивното име и детали за сметката.

Откако играчот ќе ги испрати сите потребни документи, треба да почека за е-пошта за потврда што обично ќе потрае неколку дена. На казиното му треба малку време за да ги обработи сите документи, но добрата вест е дека штом сметката е потврдена, играчот не мора повторно да ја потврди. Како и да е, казиното го задржува правото да бара дополнителни документи во секое време доколку сметаат дека тоа е неопходно.

Сè додека играчот ги испраќа потребните документи и докажува дека е полнолетен за коцкање и дека ги користи своите средства за коцкање, нема правни причини зошто нивните документи за верификација на казиното не треба да бидат прифатени.

Како и да е, секое казино е приватен бизнис, и ако решат дека не сакаат да примат клиент, тогаш човек не може ништо да направи во таква ситуација.

Како да се најавите

Кога играчот создава сметка во казиното GetSlots, тој треба да создаде единствено корисничко име и лозинка. Тие ќе мора да ги користат овие детали секогаш кога ќе сакаат да се логираат на нивната сметка. Предлагаме играчите секогаш да се одјавуваат од својата сметка кога ќе завршат со играњето, особено ако го делат својот компјутер со некого. Ова е уште еден слој на заштита што тие го додаваат на нивната сметка.

Како да отклучите сметка

Играчите кои постапуваат несоодветно или ги прекршуваат правилата ризикуваат да им бидат суспендирани сметките. Можеби има неколку причини зошто казиното може да блокира сметка и овде ќе ги разгледаме најчестите.

Премногу обиди за најавување – Често се случува играчите да ги заборават информациите за најавување и затоа се обидуваат да ги запомнат со внесување различни комбинации. GetSlots казиното ќе преземе мерки на претпазливост и ќе блокира таква сметка. Добрата вест е дека бидејќи овој проблем се однесува на човечкиот фактор, лесно може да се реши со контактирање на поддршката за корисници.

Процесот на верификација не успеа - На играчите кои нема да поминат низ процесот на верификација може да им биде блокирана сметката. Ова обично се случува кога играчот бара повлекување и гледајќи го тоа како прекршување на правилата, казиното ќе блокира таква сметка. Доколку е така, играчот треба да контактира со Поддршката за корисници и да се обиде да го реши проблемот со испраќање копии од правни документи и да помине низ процедурата за верификација. Ова драстично ќе го одложи нивното повлекување, па поради таа причина, ги советуваме играчите да ја потврдат својата сметка во моментот кога ќе ја создадат.

Прекршување на условите – играчите се обврзани да ги прочитаат условите на казиното за да избегнат да ги прекршат. Секој играч кој ги прекршува условите и условите на казиното ризикува да му биде блокирана сметката и да се одземат неговите добивки.

Извршена измама - Играчите треба да разберат дека нивните сметки се надгледуваат и ако се открие дека вршат измама, ќе им биде блокирана сметката. Во повеќето случаи, играчите се обидуваат да ги злоупотребат бонусите и промоциите и да обезбедат лажни информации.

Играчи кои имаат неколку сметки - играчите смеат да имаат само една сметка, а секој што се обидува да отвори повеќе сметки ги прекршува условите.

Малолетно коцкање – за да се приклучат на казино, играчите треба да бидат полнолетни за да се коцкаат. Од таа причина, казиното поминува низ строга процедура за верификација за да ги спречи малолетниците да креираат сметки.

Како да отклучите казино сметка?

Играчите кои сфаќаат дека нивната сметка е блокирана може да контактираат со Поддршката за корисници и тие ќе им помогнат да си ја вратат сметката. Во повеќето случаи, играчите не се ни свесни за грешките што ги прават, и наскоро ќе ги вратат сметките и ќе работат. Во секој случај, ако играчот ги прекрши условите и условите на казиното, нема да може да ја врати својата сметка.

Најдоброто нешто што треба да направите прво е да не паничите, и да контактирате со поддршката за корисници и тие ќе направат истражување и ќе видат зошто сметката е блокирана и што треба да направи играчот за да ја отклучи.

Како да затворите сметка

Сосема е нормално играчот да ја прекине својата сметка во казиното GetSlots, без разлика која е нивната причина.

Одлуката за затворање сметка целосно зависи од играчот, но како и да е, ние предлагаме секој играч да контактира со Поддршката за корисници и на тој начин ќе може да донесе поинформирана одлука. Имено, доколку некој играч трајно затвори сметка нема да може повторно да ја отвори во иднина. Од таа причина, казиното GetSlots нуди различни опции за играчите да изберат и да ја најдат онаа што најмногу им одговара.

Можеби има многу причини зошто некое лице би сакало да ја затвори својата сметка, а ние ќе ги разгледаме најчестите:

Промени во правилата и условите на казиното – кога казиното ги менува условите и правилата, играчите не мора да ги прифатат. Ова е во повеќето случаи кога има промени во условите за бонус. Во секој случај, ако промените му наштетат на играчот, тие можат да размислат за затворање на нивната сметка во казино. Казиното понекогаш може да ги зголеми барањата за обложување на бонус и да го скрати времетраењето на бонусот. Уште повеќе, тие може да исклучат повеќе игри од вообичаено или да исклучат методи за депонирање за бонуси. Ако ова е причината, тогаш играчот има целосно право да ја затвори својата сметка.

Услугата за клиенти не успеа да помогне - за жал, поддршката за корисници во некои казина можеби нема да биде толку корисна на крајот на краиштата, а играчот губи интерес за брендот. За среќа, секој агент за клиенти во казиното GetSlots е обучен професионалец и тие ќе го надминат својот пат за да му помогнат на секој клиент во неговото време на потреба.

Зависност од коцкање - некои играчи развиваат нездрава навика за коцкање. Тие веруваат дека коцкањето може да стане извор на приход само затоа што удираат големи неколку пати. Она што го забораваат е дека победата како и губењето е само дел од искуството во казиното. Никој не може да гарантира дека секој облог ќе се претвори во победа. Кога работите одат надолу, добро е да размислите да ја затворите сметката и да се фокусирате на други важни работи во животот.

Привремено суспендирај ја сметката на казиното

Играчите кои сакаат да се одморат од коцкањето може да размислат за затворање на нивните сметки на одреден период. Играчите можат да ја контактираат поддршката за корисници и да видат каков софтвер за одговорно коцкање нудат.

Играчите можат да изберат да се самоисклучат од коцкање за 1 час до 1 година. Пред да ја затворите сметката, добро е да направите повлекување на добивките доколку ги има.