Преглед на игри со дилер во живо GratoWin - Bonuses

GratoWinResponsible Gambling
CASINORANK
8.2/10
БонусБонус $3.000 + 50 бесплатни вртења при регистрација
Поддржано
Потврдено
Безбедно
GratoWin is not available in your country. Please try:
Bonuses

Bonuses

Гратовин е свесен дека најдобриот начин за привлекување нови играчи е да понуди а дарежлив бонус за добредојде. И, мораме да кажеме дека добро си ја завршија работата. Тие нудат бонус за добредојде што ќе го подобри балансот на играчот и згора на тоа, тие нудат бонус без депозит што ќе им овозможи на играчите да го истражуваат казиното без да депонираат никакви средства.

Секој играч кој ќе создаде сметка во казиното Gratowin веднаш ќе добие бонус без депозит од 7 долари. Ова е одлична можност да започнете да играте во казиното без да морате да ги трошите нивните средства. Откако ќе го обложат бонусот без депозит и ќе го направат својот прв депозит, казиното ќе се совпадне со таа сума до 200 долари. Бонусот за добредојде е одлична шанса за играчите да почнат да истражуваат што нуди казиното. Уште повеќе, тие можат да ја продолжат својата игра и да испробаат повеќе игри благодарение на средствата за бонуси.

Откако ќе завршат со обложување на бонусот за прв депозит, има многу други бонуси што можат да ги разгледаат. Некои од тие бонуси се доделуваат на редовна основа, други се случајни бонуси. На играчите им предлагаме одвреме-навреме да се упатуваат на страницата со промоции за да не пропуштат ништо.

Понеделник Cashback до 20% - секој понеделник, играчите можат да бараат бонус за враќање на готовина до 20%. За да се квалификуваат за оваа понуда, тие треба да направат барем еден успешен депозит во текот на промотивниот период. Бонусот за враќање на готовина се пресметува како процент од вкупниот депониран износ за време на промотивниот период. Облозите направени со бесплатни кругови не се вбројуваат во вкупните облози, а бонусот ќе варира во зависност од нивото на ВИП на играчот. Минималниот износ за враќање на готовина е $1, а бонусот за враќање на готовина се пресметува за секое ниво на ВИП на следниов начин:

 • Играчите на ниво на бронза ќе добијат 5% кешбек.
 • Играчите на ниво на сребро ќе добијат 8% поврат на готовина.
 • Играчите на златно ниво ќе добијат 12% поврат на готовина.
 • Играчите на ниво на платина ќе добијат 15% поврат на готовина.
 • Играчите на ниво на дијамант ќе добијат 20% поврат на готовина.

Петочна забава до 50 долари – Оваа промоција е достапна секоја недела помеѓу недела 00:01 часот (UTC) и четврток 23:59 часот (UTC), а - должноста се доделува секој петок по завршувањето на секој промотивен период. Бонусот ќе варира, во зависност од нивото на ВИП на играчот на следниов начин:

 • Играчите на бронзено ниво ќе мора да направат минимален депозит од 100 долари, а треба да имаат 10 долари во нивното вистинско салдо за да добијат бонус од 10 долари.
 • Играчите на ниво на сребро ќе треба да направат минимум депозит од 150 УСД и треба да имаат 20 долари во нивното вистинско салдо за да добијат бонус од 20 долари.
 • Играчите на златно ниво ќе мора да направат минимален депозит од 200 долари, а треба да имаат 30 долари во нивното вистинско салдо за да добијат бонус од 30 долари.
 • Играчите на ниво на платина ќе мора да направат минимум депозит од 250 долари и треба да имаат 40 долари во нивното вистинско салдо за да добијат бонус од 40 долари.
 • Играчите на ниво на дијамант ќе мора да направат минимум депозит од 300 долари и треба да имаат 50 долари во нивното вистинско салдо за да добијат бонус од 50 долари.

Одредби и услови за ВИП поени

Во моментот кога играчот ќе се приклучи на семејството Гратовин, тој ќе почне да заработува ВИП-поени со секој облог со вистински пари што ќе го направи.

Со текот на времето, играчите ќе акумулираат поени, а добрата вест е што нема ограничување на бројот на поени што ќе ги добијат. Откако ќе имаат доволно, тие можат да ги откупат од делот за благајна и да ги искористат тие средства за да се обложуваат на која било игра што ја сакаат. За секој играч кој ќе се обложи од 10 долари, тој ќе добие 1 ВИП поен.

Бонус Услови и правила

Играчите треба да ги обложуваат бонусите и добивките пред да можат да направат повлекување. Секој бонус доаѓа со различни услови и услови, па на играчите им се препорачува внимателно да го прочитаат пред да побараат понуда.

Бонусот за добредојде во казиното Gratowin доаѓа со 50 пати повеќе од барањата за обложување. На пример, ако играчот добие бонус од 10 долари, со барањата за обложување 50 пати ќе мора да го обложи бонусот од 500 долари пред да може да се повлече.

Друга важна работа е што скоро сите бонуси доаѓаат со рок на траење. Играчите треба да ги исполнат барањата за обложување во таа временска рамка или на друг начин, нивните средства ќе бидат поништени.

Играчите можат да го бараат секој бонус еднаш, освен ако тоа не е тековна промоција. Најпрво се обложува готовинското салдо, а штом тие средства ќе завршат, играчите ќе играат со нивното салдо на бонус. Играчите ќе заработат поени само кога ќе играат со нивното готовинско салдо.

За играчите кои бараат бонус без депозит од 7 долари, на бонус за прв депозит е задолжително за нив. Максималниот износ што можат да го повлечат од бонусот без депозит е ограничен на 200 долари.

Gratowin го задржува правото да ја промени или суспендира секоја промоција во кое било дадено време. Не треба да се каже дека играчите треба да користат валидни информации кога креираат сметка во казиното Gratowin бидејќи ќе мора да поминат низ процедура за верификација пред да можат да направат повлекување на нивните добивки.

Програма за лојалност

Во моментот кога играчот ќе се приклучи на казиното Gratowin, тој автоматски ќе биде запишан во Програмата за лојалност. За секој играч кој ќе се обложи од 10 долари, тој ќе добие 1 ВИП поен. Не треба да се каже дека колку повеќе играчот обложува, толку повеќе поени ќе добие и ќе се искачи на ВИП скалата. Добрата вест е што вредноста на ВИП-поените ќе се зголемува според нивото на ВИП.

Откако ќе собере доволно количество поени, секој играч ќе биде контактиран од неговиот Менаџер на сметка кој ќе ги покани да се приклучат на соодветниот ВИП клуб. Играчите можат повторно и повторно да ги откупат своите достапни ВИП поени во замена за пари од бонус.

 • Првото ВИП ниво се вика Влез, а играчите треба да соберат 100 ВИП поени за да останат на ова ниво и ќе добијат награда од 2 долари.
 • Второто ВИП ниво се вика Бронза, а играчите треба да соберат 400 ВИП поени за да останат на ова ниво и ќе добијат награда од 10 долари.
 • Третото ВИП ниво се вика Сребрена, а играчите треба да соберат 1500 ВИП поени за да останат на ова ниво и ќе добијат награда од 50 долари.
 • Четвртото ВИП ниво се вика Злато, а играчите треба да соберат 4000 ВИП поени за да останат на ова ниво и ќе добијат награда од 200 долари.
 • Петтото ВИП ниво се вика Платинум, а играчите треба да соберат 9000 ВИП поени за да останат на ова ниво и ќе добијат награда од 600 долари.
 • Шестото ВИП ниво се нарекува Дијаманти, а играчите треба да соберат 20000 ВИП поени за да останат на ова ниво и ќе добијат награда од 2.500 долари.

Секое ниво носи нови придобивки за играчите, така што тие ќе се чувствуваат вознемирени да се искачат на ВИП скалата што е можно поскоро, а тие ги вклучуваат следните:

 • Играчите автоматски се запишуваат на влезното ниво и можат да откупат 100 поени за 2 долари.
 • Играчите треба да соберат 400 поени за бронзеното ниво и можат да откупат 1.500 поени за 50 долари. На ова ниво, играчите ќе добијат 25% повеќе за своите поени отколку новите играчи. За понеделничкиот бонус за враќање на готовина, играчите на ниво на Бронзе ќе добијат 5%. За бонус за повторно вчитување во петок, тие ќе добијат бесплатен бонус од 10 долари ако направат минимален депозит од најмалку 100 УСД помеѓу недела и четврток.
 • Играчите треба да соберат 2.000 поени за Сребреното ниво и можат да откупат 1.500 поени за 50 долари. На ова ниво, играчите ќе добијат 33% повеќе за своите поени од играчите во Бронзе. Играчите ќе добијат посветен менаџер на сметки на ова ниво. За понеделничкиот бонус за враќање на готовина, играчите на ниво на Сребрена ќе добијат 8%. За бонус за повторно вчитување во петок, тие ќе добијат бесплатен бонус од 20 долари ако направат минимален депозит од најмалку 150 УСД помеѓу недела и четврток.
 • Играчите треба да соберат 7.500 поени за златното ниво и можат да откупат 4.000 поени за 200 долари. На ова ниво, играчите ќе добијат 50% повеќе за своите поени од играчите на Сребрена. Играчите ќе добијат посветен менаџер на сметки на ова ниво. За понеделничкиот бонус за враќање на готовина, играчите на ниво на злато ќе добијат 12%. За бонус за повторно вчитување во петок, тие ќе добијат бесплатен бонус од 30 долари ако направат минимален депозит од најмалку 200 УСД помеѓу недела и четврток.
 • Играчите треба да соберат 20.000 поени за ниво на платина и можат да откупат 9.000 поени за 600 долари. На ова ниво, играчите ќе добијат 33% повеќе за своите поени од играчите на Gold. Играчите ќе добијат посветен менаџер на сметки на ова ниво. За понеделничкиот бонус за враќање на готовина, играчите на ниво на Платинум ќе добијат 15%. За бонус за повторно вчитување во петок, тие ќе добијат бесплатен бонус од 40 долари ако направат минимален депозит од најмалку 250 УСД помеѓу недела и четврток.
 • Играчите треба да соберат 50.000 поени за Diamond Level, а можат да откупат 20.000 поени за 2.500 долари. На ова ниво, играчите ќе добијат 87% повеќе за своите поени од играчите на Платинум. Играчите ќе добијат посветен менаџер на сметки на ова ниво. За понеделничкиот бонус за враќање на готовина, играчите на ниво на Diamond ќе добијат 20%. За бонус за повторно вчитување во петок, тие ќе добијат бесплатен бонус од 50 долари ако направат минимален депозит од најмалку 300 УСД помеѓу недела и четврток.
Играјте ги вашите омилени казино игри во живо на GratoWin за да добиете до 20% Cashback
2023-10-17

Играјте ги вашите омилени казино игри во живо на GratoWin за да добиете до 20% Cashback

GratoWin е едно од најдобрите казина со дилери во живо на кои можете да се придружите. Овде, ќе најдете стотици казино игри во живо од Pragmatic Play, Evolution и други развивачи на софтвер за играње со само 0,01 €. Ова казино исто така знае дека загубите се неизбежни и болни. Како такви, играчите можат да бараат неделен Cashback до 20% промоција на нивните нето загуби. Па, како функционира овој бонус?