Вести

August 13, 2021

Објава на платформата за спортски книги на Алфа филијали на казиното Gunsbet

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Алфа филијалите се веројатно една од најголемите придружни програми на Казино кои работат само со највисоко рангираните казино. Тие го започнаа своето патување од почетокот на 2021 година. И до денес, компанијата е позната по тоа што ги претставува некои од најдобрите онлајн казина таму.

Објава на платформата за спортски книги на Алфа филијали на казиното Gunsbet

И во средината на мај, тие ја отворија платформата за спортски книги за прв пат во казиното Gunsbet. Лансирањето на спортските книги беше голема одлука за компанијата, но плодна.

Филијалата на компанијата, Валерија Мухина, објасни дека секој сака да ги задржи сите опции и придобивки под еден покрив. И ова ги натера да продолжат со планот и да создадат совршен брак помеѓу спортската книга и казиното овде во Гансбет.

По понатамошна проверка, јасно е дека подружниците на Алфа планираат да лансираат нови брендови многу наскоро, покрај брендот, Roku, Savarona и Evospin објавени во 2021 година.

Казината Gunsbet работеа на познатата онлајн казино платформа именувана Softswiss. Reacher во Softswiss покажува дека корисниците понекогаш морале да се префрлаат помеѓу онлајн казина и спортско обложување. Ова ја направи ситуацијата комплицирана и полна со мака за играчите. И со лансирањето на платформата за спортски книги, играчот сега може да ужива во непреченото префрлување помеѓу спортското обложување и онлајн казино игрите.

За да им биде полесно искуството на играчите, тие сега можат да користат само една сметка за да управуваат со сите финансии на слотови за казино, спортски настани и игри во живо на сите платформи на ОС како што се IOS, Android и Windows.

Тие полека минуваат низ сите повратни информации што ги добиваат од клиентите. И со побарувачка, тие исто така планираат да го прошират решението за спортска книга и да го додадат на други постоечки или нови брендови во иднина.


Иднина во други региони

Како онлајн казината се многу популарни низ целиот свет, партнерите имаат за цел да понудат повеќе страници во различни делови на светот со мајчин јазик. Валерија Мухина исто така изјави дека главна приоритетна цел во моментов се шпанските и португалските региони. Тие исто така имаат голем интерес за Индија.

Иако пандемијата спречува многу настани во живо во моментов, тие планираат да им понудат на играчите уникатни настани и решенија за обложување.

И со опцијата за обложување за над 60 уникатни спортови и повеќе од 1200 маркетери, тие сигурно ќе видат огромен развој во блиска иднина.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести