HoGaming казина и игри во живо | Преглед и оцена 2024

Додека HoGaming е еден од оние мали провајдери на софтвер за казино во живо во казино индустријата, компанијата има потенцијал да процвета во една од најголемите. Веќе брендот склучи договори со некои од најдобрите казина во живо на интернет. Јасно е дека ова е добар знак бидејќи партнерствата се еден од најдобрите начини за оценување на успехот на кој било провајдер. И историјата вели дека HoGaming е еден од пионерите кога станува збор за казино игри во живо. Оттука, титулите на компанијата се вредни за играчи кои сакаат креативен и автентичен пристап кон коцкањето во казино. Иако нејзината библиотека со игри можеби не е воодушевувачка, таа има се што е потребно за да му се допадне на секој играч.

За HoGamingHoGaming StudiosНајпопуларните игри на HoGaming
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

За HoGaming

Основана во 2006 година, HoGaming е еден од врвни даватели на софтвер за казино во живо кои го издржаа тестот на времето. Покрај тоа, корените на брендот датираат уште повеќе од 4 децении. Таа е во сопственост на семејството Хо, едно од најистакнатите семејства во Макао, познати по нивните активности во казина од тули и малтер. Со вакво огромно искуство во казино индустријата, компанијата одлучи да го прошири своето освојување во светот на интернетот.

Првично, HoGaming се фокусираше на едноставни, готови казино во живо решенија и софтвер кој работи на блиц. Ова се покажа како атракција за онлајн казина во живо кои го таргетираа пазарот во Азија. Со само неколку провајдери на дилери во живо кои можеа да ги нудат овие услуги во тоа време, HoGaming немаше голема конкуренција, па така компанијата успеа во бизнисот. Игрите во живо станаа инстант хит кон крајот на 2000-тите, бидејќи играчите сега можеа да уживаат во автентичната казино атмосфера без заостанувања или грешки. Од 2022 година, HoGaming е познат по тоа што нуди игри на маса во живо, вклучувајќи:

  • Блек Џек
  • Бакара
  • Рулет
  • Сик Бо
  • Змеј тигар

HoGaming е лиценциран од владата на Островот, што значи дека производите на давателот ги поминале безбедносните стандарди за играчите. Брендот соработува со реномирани веб-казина за да се погрижи играчите да не паднат во рацете на измамници.

Поддржани јазици

HoGaming игрите во живо се достапни на англиски, виетнамски, кинески и индонезиски. Поддржани се и јапонски и шпански јазици. Не треба да се заборави дека Азија е главниот пазар на брендот, така што фактот што домашните азиски дилери во живо се истакнати во казината HoGaming не е изненадување.

Уникатни карактеристики на HoGaming

Внимавајќи на технолошкиот напредок, сопствениците на HoGaming знаеја, од самиот збор, дека мобилните игри брзо ќе растат, и тие беа подготвени за тоа. За да биде во тек со трендовите за мобилни игри, компанијата ја лансираше својата мобилна платформа во живо во 2015 година и ги објави верзии на играта HTML5 следната година за да го зајакне пристапот меѓу каналите. Ова значеше дека играчите лесно ќе уживаат во акција во живо на мобилните уреди со Android и iOS.

Оние кои го следат HoGaming од неговото влегување во просторот за дигитални игри, разбираат до каде стигнала компанијата во однос на работата со камерата. Првично, брендот беше силно критикуван за неговиот неквалитетен стриминг. За да го реши овој проблем, компанијата направи доста подобрувања, а лансирањето на своето Гранд студио беше можеби најзначајно. Во моментов, компанијата го курира својот десктоп и мобилен софтвер. И додека компанијата не објавува нов наслов почесто, сите нејзини наслови ги исполнуваат индустриските стандарди.

HoGaming Studios

Покрај тоа што нуди фантастични игри на маса во живо, брендот е познат по своето културно влијание. Тој е еден од првите добавувачи на казино во живо што ја вклучи културата на азиските игри во своите производи и се обврза на азискиот пазар. Оттука, нејзините главни канцеларии се наоѓаат на Филипините.

Компанијата има големо студио таму, со повеќе подсекции за подобра интеграција. И со оглед на тоа што филипинската влада не е толку строга кон развивачите на казино игри кои се насочени кон странските пазари, главните на компанијата казино студио во живо е безбеден од затворање врз основа на незаконски операции.

Естонското студио

Покрај своето студио на Филипините, HoGaming отвори а студио во Естонија во 2012 година. Ова беше висока нарачка, при што европскиот пазар сега стана цел. За да ја олесни работата, брендот влезе во партнерство со канадски провајдер познат како Chartwell, а двете компании ќе тргнат на патување за заеднички да ги тестираат водите на стариот континент.

Коцката се исплатеше, и затоа играчите можат лесно да најдат казино HoGaming со дилери во живо кои течно зборуваат англиски. Со рулет, бакара и блек џек масите што сега се достапни за луѓето во Европа, може со сигурност да се тврди дека брендот е успешен во Европа.

Дилери на студио

Една од причините зошто HoGaming е почитуван бренд е нејзината дилери на казино во живо. Бидејќи компанијата инвестираше многу во Макао, мнозинството, ако не и сите нејзини дилери, се обучени од искусни ветерани во земјата. Така, дилерите добиваат еден од најдобрите тренинзи, кој брзо доаѓа до израз веднаш кога играчот се приклучува на масата за дилери во живо на HoGaming. Од смисла за хумор и професионализам до учтивост и сè помеѓу, дилерите на HoGaming ги имаат сите добри особини и атрибути. Дефинитивно, тие знаат како да ги исполнат тие моменти на тишина помеѓу вртењата, рацете или вртењата, во зависност од играта што ја игра.

Најпопуларните игри на HoGaming

Како што беше споменато претходно во овој преглед, HoGaming првенствено се фокусира на игри со азиска тематика. Да, компанијата умно ја идентификуваше сопствената ниша се побегна со неа. И бидејќи фирмата сериозно ја сфаќа естетиката, секоја нејзина игра има привлечен изглед.

Сепак, тоа не значи дека компанијата направила компромиси со другите карактеристики на игрите. Играчите можат да уживаат во игрите во режим за преземање или инстант. Мора да се признае, брендот не е ни блиску до Evolution Gaming или дури ни NetEnt, но има доволно табели за да го задоволи секој играч. Блек Џек, рулет и бакара, без сомнение, се најпопуларните титули.

Рулет на HoGaming

HoGaming's рулет во живо табелите содржат многу аналитички податоци и повеќе агли на камерата. Постојат два интерфејси (еден режим и мултипликатор) и два режими на преглед, вклучувајќи Turbo и Classic. Достапна е и функцијата за зумирање, а играчите имаат пет различни опсези на обложување за да изберат.

Baccarat на HoGaming

Играчите можат да изберат од која било од достапните 10 бакара маси. Седум од нив се класични маси, додека останатите се маси Гранд Студио. На живо бакара игрите имаат три режими на гледање, кои вклучуваат Turbo, Grand и Classic; па играчите избираат што им се допаѓа. Како и рулетот, игрите со бакара на HoGaming имаат пет опсези за обложување, а функцијата за зумирање, исто така, го најде својот пат во доводот за видео.

Блек Џек на HoGaming

HoGaming's блек џек масата има седум седишта и два режими на поглед: Grand и Classic. Меѓутоа, ако сите маси се зафатени, играчите можат да ја искористат таканаречената функција Bet Behind, која им овозможува да ставаат облози без да заземаат место на масата.

Други игри на HoGaming

За играчите кои ја сакаат иконската атмосфера на Макао, Sic Bo во живо на HoGaming е фантастичен избор. Програмерот додаде многу аналитички прегледи на играта, дозволувајќи им на играчите постојано да гледаат ладни и топли броеви, како и историја на неодамнешни резултати. Друга популарна игра развиена од HoGaming е Dragon Tiger. Таа е сакана поради неговата динамичност и добро обучени дилери, а освен поради недостатокот на уредност, играта е пријатна.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е HoGaming?

HoGaming е еден од најстарите провајдери на казино софтвер со историја датира од пред четири децении, иако брендот влезе во дигиталниот простор кон крајот на 2000-тите. Таа е со седиште во Малта и лиценцирана на Островот Ман. Оттука, таа е легитимна компанија која нуди безбедни производи.

Кои HoGaming игри се достапни на интернет?

HoGaming развива многу игри на маса во живо, вклучувајќи рулет, блек џек и бакара. Дополнително, компанијата ги снабдува Dragon Tiger и Sic Bo. Сите игри доаѓаат со возбудливи карактеристики, вклучувајќи бонуси, професионални дилери и беспрекорен пренос.

Кои се партнерите на HoGaming?

HoGaming соработува со десетици онлајн казина за да им овозможи фантастично искуство со игри на играчите на казино. Повеќето казина HoGaming се достапни за азискиот пазар, но исто така има и HoGaming казина насочени кон европскиот пазар. Компанијата работи во тандем со Chartwell, канадски бренд, за да испорача услуги на играчите во Европа.

Кои се најпопуларните игри во живо на HoGaming?

Нема изненадувања кога станува збор за најпопуларните игри во казината HoGaming. Како што би се очекувало, класиците како блек џек, бакара и рулет се кралеви. Внимателно ги следат Dragon Tiger и Sic Bo.

Дали има бонуси во казината на HoGaming?

Да. Сите казина на HoGaming нудат бонуси за да привлечат играчи и да се осигураат дека тие продолжуваат да играат. Бонусите доаѓаат во различни облици и големини, вклучувајќи бонуси за депозит за совпаѓање, бонуси за враќање на готовина, бонуси без депозит и ВИП програми.

Може ли некој да игра рулет во живо во казината HoGaming?

Во моментов, HoGaming нуди рулет во живо со возбудливи карактеристики, вклучително и ладни/жешки броеви, зумирање/одмалување и аналитика (историја на неодамнешни резултати итн.).

Кое е најдоброто казино HoGaming?

Се исплати да се направи истражување на интернет за да се најде најдоброто казино HoGaming. За среќа, постојат стотици страници за преглед на казино со сите информации што треба да ги знаете за кое било казино. На пример, на CasinoRank, играчите можат да најдат некои врвни казина HoGaming кои вреди да се проверат.

Каде се наоѓаат студијата HoGaming?

HoGaming има студија лоцирани на Филипините и Естонија. Студиото на Филипините го опслужува азискиот пазар, додека вториот нуди услуги за играчите во Европа.

Може ли HoGaming игрите во живо да се играат на мобилен?

Да. Сите наслови на HoGaming работат на HTML5, што значи дека се компатибилни со сите уреди, вклучувајќи ги и десктоп компјутерите и паметните телефони. Играчите со телефони со Android и iOS можат да уживаат во овие игри без да пропуштат ниту една карактеристика.

Како може некој да игра HoGaming игри?

Играчите можат да играат игри на HoGaming со создавање сметка во кое било од казината на брендот и да направат депозит. После тоа, тие можат да ја изберат играта што сакаат да ја играат и да почнат да ставаат облози.