Преглед на игри со дилер во живо Horus Casino

Horus CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
7.6/10
БонусБонус $1.000 + 125 бесплатни вртења
Викенд бонус забава
Биткоин казино
Над 4000 игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Викенд бонус забава
Биткоин казино
Над 4000 игри
Horus Casino is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Казиното Хорус нуди бројни пристојни бонуси и промоции на своите играчи. Новите играчи уживаат поволности за добредојде додека постоечките играчи имаат пристап до повеќе опции за бонуси. За жал, игрите во казино во живо не придонесуваат за барањата за обложување на достапните бонуси во казиното Хорус. Се надеваме дека во иднина ќе бидат достапни нови бонуси прилагодени за играчите на казино во живо.

Бонус за враќање на готовинаБонус за враќање на готовина
Games

Games

Секцијата за казино во живо на Horus нуди исклучително искуство слично на она на вистинско копно казино. Тој е преполн со игри од некои од угледните студиа во живо во индустријата. Делот за казино во живо е добро дизајниран, со игри организирани во различни лоби. Забелешка: играчите мора да бидат најавени за да ги истражуваат достапните игри со дилери во живо во овие лобија.

Блек Џек во живо

Блек Џек во живо држи значителен број на маси во делот за казино во живо на Хорус. Игрите се пренесуваат од различни студиа и ги хостираат крупиери во живо. Играчите можат да го отворат лобито на Блек Џек и да ги истражуваат сите достапни табели. Тие вклучуваат:

 • Еден Блек Џек
 • Блек Џек ВИП
 • Салон Prive Блек Џек
 • Фиеста Блек Џек Неограничено
 • Азур Блек Џек

Рулет во живо

Рулет во живо има бренд за домаќинство меѓу љубителите на рулет. Нуди возбудливо искуство слично на вртење на тркала од рулет во казина од тули и малтер. Pragmatic Play и Evolution Gaming се доминантните даватели на игри. Тие вклучуваат:

 • Мега рулет
 • Салон Prive рулет
 • Американски авто рулет
 • Брзински рулет
 • Казино Марина рулет

Во живо Baccarat & Sic Bo

Бакара во живо е игра со карти со бавно темпо, која е лесна за учење и чисто зависи од среќата. Комбинирана е под еден лоб со Сик Бо, популарна казино игра меѓу Азијците. Тие доаѓаат со различни граници и правила за обложување. Врвните избори се:

 • Мега Сик Бо
 • Салон Prive Baccarat
 • Брзина Бакара
 • Fortune Baccarat
 • Супер Сик Бо

Други игри во живо

Освен блек џек, рулет, сик бо и бакара, казиното Хорус нуди и други специјални наслови на својата голема популација играчи. Тие вклучуваат емисии на игри во живо, специјални игри и видео покер. Некои други популарни казино игри вклучуваат:

 • Слатка Bonanza Candyland
 • Казино ХолдЕм
 • Монопол во живо
 • Тинејџерска Пети 3 картичка
 • Мега тркало

Software

Хорус Казино работи со различни провајдери на софтвер да се создаде експанзивно казино лоби. Сепак, делот за казино во живо се напојува со избран број од овие програмери. Тие беа домаќини на игрите со дилери во живо преку нивните вистински крупиери. Целото дејство се одвива во добро осветлени студија со модерни камери фиксирани на сите ангели за да го снимат секој момент од играта.

Horus казиното целосно зависи од давателите на софтвер за да понудат висококвалитетна графика и интерактивни теми. Сите казино игри во живо се оптимизирани за повеќе уреди. Некои од врвните провајдери на софтвер во делот за казино вклучуваат:

 • Прагматичен во живо
 • Еволуција во живо
 • Езуги
 • Betgames
 • Азија игри
+6
+4
Затвори
Payments

Payments

За да обезбеди удобно искуство со игрите, Horus Casino нуди сигурни и модерни начини на плаќање и за депозити и за повлекувања. За да се увериме дека играчите можат безбедно и лесно да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки, постојат добро познати опции како Neteller, Visa, GiroPay, Payz, MasterCard , меѓу другите. Ако барате доверлив провајдер со силна репутација за сигурни начини на плаќање, Horus Casino е вашиот врвен избор.

Deposits

Казиното Хорус поддржува бројни начини на депозит и повлекување. Во моментов, ги поддржува и традиционалните банкарски методи и модерните опции за плаќање, вклучувајќи е-паричници и криптовалути. Депозитите се моментални, додека повлекувањето може да потрае во зависност од избраниот метод. Тие вклучуваат:

 • MiFinity
 • Visa/MasterCard
 • Неосурф
 • Биткоин
 • Етереум

Withdrawals

Horus Casino им обезбедува на играчите сигурни и сигурни опции за повлекување за да можат брзо и безбедно да стигнат до нивните добивки. Вашата локација може да има влијание врз различните методи за повлекување. Повеќето повлекувања се вршат во рок од неколку работни дена. Само погрижете се да ги проверите одредбите и условите, бидејќи некои методи за повлекување може да подлежат на такси.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+170
+168
Затвори

Languages

Horus Casino е повеќејазична платформа за онлајн игри. Поддржува бројни широко зборувани јазици кои се популарни меѓу неговите играчи. Играчите можат лесно да се префрлаат помеѓу достапните јазици со помош на тим за поддршка. Веб-страницата е примарно достапна на англиски јазик. Други достапни јазици вклучуваат:

 • француски
 • француски
 • германски
 • норвешки
 • шпански
ГерманскиDE
+2
+0
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Horus Casino . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Horus Casino се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Лиценци

Security

Horus Casino е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Horus Casino е онлајн казино со египетска тематика, основано во 2019 година. Тоа е меѓу онлајн казината во сопственост и управувани од Mirage Corporation NV Horus Casino работи под лиценца Curacao eGaming издадена од Antillephone NV. Може да се пофали со неколку печати за одобрување, како што се Најдобро биткоин казино и признание од Коцкар Советници, Казино Аналитичар, Г-дин Gamble и AskGamblers.

Неговиот бренд и дизајн црпат инспирација од древниот Египет. Иако нема саркофази или мумии, ова казино се фокусира на кралот Хорус, значајно божество на антички Египет. Тој беше бог на кралството и небото. Тој бил обожуван помеѓу доцниот праисториски Египет, Птоломејското Кралство и Римскиот Египет.

Казиното Хорус ги испраќа играчите во авантура за коцкање во обемна колекција на игри со дилери во живо со некои пристојни бонуси. Horus Casino работи со некои од врвните провајдери на софтвер за да создаде одлична средина за игри. Овој преглед ќе ги нагласи достапните функции во казиното Хорус што ги прават епските игри во живо во казино. Останете со нас! Horus е онлајн казино платформа лансирана во 2019 година. Нејзиниот бренд и дизајн црпат инспирација од древниот Египет. Иако нема саркофази или мумии, ова казино се фокусира на кралот Хорус, значајно божество на антички Египет. Тој беше бог на кралството и небото. Тој бил обожуван помеѓу доцниот праисториски Египет, Птоломејското Кралство и Римскиот Египет.

Казиното Хорус ги испраќа играчите во авантура за коцкање во обемна колекција на игри со дилери во живо со некои пристојни бонуси. Horus Casino работи со некои од врвните провајдери на софтвер за да создаде одлична средина за игри. Овој преглед ќе ги нагласи достапните функции во казиното Хорус што ги прават епските игри во живо во казино. Останете со нас!

Зошто да играте казино во живо во казиното Хорус

И покрај тоа што Horus Casino е новодојденец во индустријата за игри, тој нуди исклучителни карактеристики што го прават игри со дилери во живо одличен избор. Казиното работи со реномирани студиа во живо да се создаде одлична колекција на казино игри во живо. Овие игри се домаќини од вистински крупиери и нудат возбудливо искуство со игри.

Веб-страницата на Horus Casino поддржува бројни јазици. Повеќејазичната платформа им овозможува на играчите да се префрлаат помеѓу достапните јазици. Исто така, Horus Casino ги диверзифицираше своите валутни опции за да ги прими популарните криптовалути. Играчите се поддржани од пријателски тим за поддршка кој работи деноноќно за да одговори на прашањата на играчите. Забелешка: сите игри се оптимизирани за повеќе уреди, вклучувајќи компјутери и мобилни уреди.

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Регистрирањето за сметка со Horus Casino отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Horus Casino и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

За казиното успешно да ги опслужува сите нивни играчи, потребен им е доверлив тим за поддршка на клиентите за да ги поддржи сите нивни операции. Казиното Хорус не е исклучок; тој нуди тим за поддршка на корисници 24/7 кој зборува неколку јазици. Играчите стапуваат во контакт со тимот преку разговор во живо, онлајн форма за контакт или е-пошта (support@horuscasino.com).

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Horus Casino за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Horus Casino често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Horus Casino обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Horus Casino во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на Horus Casino . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките Horus Casino се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

Live Casino

Live Casino

Horus Casino е онлајн казино со египетска тематика, основано во 2019 година. Се позиционираше како конкурентен ентитет нудејќи исклучителни карактеристики и бонуси за казино. Покрај тоа, таа е во сопственост и управувана од Mirage Corporation NV, нова и почитувана компанија која поседува неколку онлајн казина. Казиното Хорус е лиценцирано и регулирано од Комисијата за еИгри во Курасао: затоа играчите не треба да се грижат за легитимноста на ова казино.

Делот за дилери во живо на Horus Casino е добро преполн со врвни маси, игри со карти, коцки и емисии на игри. Овие игри се добро избрани од некои од гигантските провајдери на софтвер во индустријата. Обратете се до пријателска корисничка поддршка во секое време. Изберете ја круната на фараонот и пријавете се во казиното Хорус.

Запомнете, коцкањето предизвикува зависност.

Валути

Валути

Казиното Хорус е насочено кон широка популација на играчи со седиште во различни земји. Овие играчи имаат различни преференции во однос на нивната примарна валута. Некои технолошки познавачи сакаат коцкање со популарни криптови, а другите играчи бараат валути FAIT. Достапните валути во казиното Хорус вклучуваат:

 • евра
 • американски долари
 • Руски урнатини
 • БТК
 • ЕТХ
About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher