Преглед на игри со дилер во живо Lucky Days

Lucky DaysResponsible Gambling
CASINORANK
8.5/10
БонусБонус $1.000 + 100 бесплатни вртења
Дарежлива понуда за добредојде
Брз депозит и повлекување
Одлична поддршка за клиентите
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Дарежлива понуда за добредојде
Брз депозит и повлекување
Одлична поддршка за клиентите
Lucky Days is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Секој играч, без разлика на нивото на искуство, сака да ги искористи најдобрите бонуси и промоции за да го зголеми својот приход. Одличниот пакет за добредојде на Lucky Days Live Casino, кој треба да го обезбедат само врвните казина, е несомнено клучот за неговиот успех. Бонусот е за сите играчи. Тие вклучуваат:

 • Добијте а 100% бонус до 100 евра на првиот депозит.
 • Добијте а 50% бонус до 200 евра на вториот депозит.
 • Добијте а 25% бонус до 700 евра на третиот депозит.
Бонус за враќање на готовинаБонус за враќање на готовина
+3
+1
Затвори
Games

Games

Играчите ќе уживаат во опцијата за казино во живо на Lucky Days доколку уживаат во атмосферата на вистинско казино. Може да изберете од 57 игри на веб-страницата. Во секое лоби е присутен крупието за да дели карти, да го врти тркалото и да се вклучи во разговор во живо со учесниците. Водечките софтверски компании кои се специјализирани за игри во живо обезбедуваат HD игри.

Сето ова сугерира дека вреди да се помине време во казиното во живо на Lucky Days. Некои популарни игри со дилер во живо се:

 • Мега рулет
 • Молња рулет
 • Мега тркало
 • Сик Бо
 • Во живо Baccarat Макао

Software

Софтверот што го користи онлајн казиното влијае на квалитетот на играта. Lucky Days соработуваше со врвните имиња во бизнисот. Некои од најпопуларните iGaming игри се произведени од овие софтверски компании.

Игрите не се само омилени; тие исто така вклучуваат врвен дизајн, прекрасни визуелни слики и привлечна игра. Играчите може да очекуваат фер-плеј и респектабилен RTP. Обезбедувачите на софтвер за казино во живо се:

 • Еволуција
 • Прагматична игра
 • LiveG24
 • Езуги
Payments

Payments

Бројни начини на плаќање се достапни во казиното Lucky Days Live, почнувајќи од традиционални средства како банкарски картички и банкарски трансфери до електронски паричници како што се:

 • Многу подобро
 • Instadebit
 • iDebit
 • ecoPayz
 • PaySafe картичка

Повлекувањата се толку едноставни и може да се направат со кој било банкарски метод. Барањето за повлекување обично се решава во рок од 24 часа, а потоа може да потрае уште 5 дена за играчот да ги добие своите добивки. $20 е минималниот износ за депозит/повлекување.

Deposits

Lucky Days знае дека на играчите кои сакаат да имаат непречено и непроблематична играње искуство им требаат практични и доверливи методи за депонирање. Затоа Lucky Days нуди добро познати и сигурни опции за депозит што се прифатени во повеќето окрузи. На играчите им се достапни повеќе избори, вклучително и MasterCard, MuchBetter, Bank Transfer, Neteller, Visa , меѓу другите. Без разлика дали сте постоечки играч кој се враќа да игра или нов што се придружува за прв пат, можете да зависите од Lucky Days за брзо и безбедно ракување со вашите депозити.

Withdrawals

Lucky Days им обезбедува на играчите сигурни и сигурни опции за повлекување за да можат брзо и безбедно да стигнат до нивните добивки. Вашата локација може да има влијание врз различните методи за повлекување. Повеќето повлекувања се вршат во рок од неколку работни дена. Само погрижете се да ги проверите одредбите и условите, бидејќи некои методи за повлекување може да подлежат на такси.

Глобална достапност

Глобална достапност

Валути

Американски долариUSD
+8
+6
Затвори

Languages

Достапноста на казино во живо за корисници од целиот свет е од суштинско значење за неговиот успех. Меѓународните корисници можат да пристапат до материјалот само ако можат да го најдат на нивниот јазик наместо на меѓународен јазик. Програмерите на Lucky Days Casino сакаат да привлечат играчи од многу региони. Следниве јазици се поддржани од Lucky Days Live Casino:

 • Англиски
 • германски
 • фински
 • арапски
 • шведски
+5
+3
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Lucky Days . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Lucky Days се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Security

Lucky Days е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

Алатки за самоограничување

 • Алатка за време на ладење
 • Алатка за самооценување
About

About

Lucky Days, кој започна во 2019 година, е нов производ на пазарот. Управата за игри на Курасао и Комисијата за игри на Канаваке и дадоа лиценци на Raging Rhino NV, компанијата што го води казиното Lucky Days.

Веб-страницата, исто така, бара големо задоволство во понудата на значителен пакет за добредојде, одлична корисничка поддршка и широк избор на опции за плаќање, што е импресивно за сосема ново онлајн казино.

Казиното се грижи дека веб-локацијата е едноставна за прелистување од гледна точка на корисничко искуство. Откако ќе се најавите на сметката, ќе имате пристап до голем број алатки кои ќе им овозможат на играчите брзо да пристапат до нивните омилени игри и други услуги. Охрабрувачки е фактот дека казиното Lucky Days Live има повеќе од 100 игри со дилери во живо и врвна веб-страница. Зачудувачки за едно вакво ново онлајн казино, веб-страницата исто така има големо задоволство во неговиот значителен пакет за добредојде, одличната поддршка на клиентите и широкиот избор на опции за плаќање. За да дознаете сè што треба да знаете за Среќните денови, продолжете да го читате овој преглед.

Зошто да играте во казиното Лаки Дејс во живо

Онлајн казината на Lucky Days Live се погрижуваат играчите да се однесуваат одговорно и да се вклучат во безбедно коцкање. За да им се гарантира на играчите фер искуство, Lucky Days е контролиран и ревидиран од признати регулаторни органи преку неговото лиценцирање.

Тие ја користат најновата SSL енкрипција, која е безбедна. Финансиските и личните информации се заштитени.

Може да биде сигурен дека податоците се заштитени според најголемите стандарди во сајбер безбедноста денес, бидејќи сите трансакции се кодирани во Rapid SSL. Многу е безбедно и интересно да се игра во ова казино во живо.

Кратки факти

Компанија: Raging Rhino N.V.
Година на основање: 2019

Account

Регистрирањето за сметка со Lucky Days отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Lucky Days и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Корисниците секогаш може да побараат помош од персоналот за поддршка доколку наидат на какви било проблеми со сметката на Lucky Days Casino, промоциите или општото искуство со игри. Ако има прашање кое најчесто се поставува, одговорот може да се најде на страницата ЧПП. Повеќето прашања може да се одговорат на оваа страница.

 • Разговор во живо
 • Е-пошта

Други методи, како што се разговор во живо, е-пошта или телефон, се достапни доколку клиентите не можат да најдат задоволителен одговор.

Разговорот во живо е соодветен ако сакаат веднаш повратни информации. Дополнително, секогаш мора да се користи е-пошта ако сака темелно оправдување.

Зошто вреди да се игра во казиното Lucky Days Live

И покрај тоа што има само неколку години, Lucky Days веќе се бранува на интернет поради својата привлечност. Користењето на веб-страницата Lucky Days е прилично едноставно. Пристапот од таблет или мобилен уред е исто толку едноставен како и од лаптоп или десктоп.

Во казиното Lucky Days, може да се играат игри создадени од некои од најдобрите развивачи на софтвер во светот на многу сигурен софтвер. Казиното во живо им нуди на играчите повлекување до 50.000 долари месечно и има строг безбедносен систем и ефикасна грижа за клиентите.

Силно се препорачува, играчите би сакале да играат во ова казино во живо.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Lucky Days за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Lucky Days често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Lucky Days обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Lucky Days во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на Lucky Days . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките Lucky Days се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher