Преглед на игри со дилер во живо Lucky Wilds

Lucky WildsResponsible Gambling
CASINORANK
7/10
БонусБонус 1000 долари
Бонус за казино до 1000 евра
Брзи исплати
1000+ слотови
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Бонус за казино до 1000 евра
Брзи исплати
1000+ слотови
Lucky Wilds is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Бонусите се од витално значење во онлајн казина бидејќи привлекуваат играчи на такви платформи. Бонусните опции на Lucky Wilds Casino се категоризираат во две групи: редовни промоции за сите членови и специјални понуди за ВИП претплатници. Сите бонуси се обезбедени за одредени игри во казино и се предмет на барања за обложување при повлекување на добивки од бонус. Нема бонуси за играчите во казиното лоби во живо. Некои од другите бонус опции достапни во казиното Lucky Wilds вклучуваат:

 • Дневни парични награди до 500.000 евра
 • Бонус за добредојде до 1.000 евра
 • ВИП диво искуство
Депозит бонусДепозит бонус
+3
+1
Затвори
Games

Games

Онлајн казиното е исто толку добро колку и видот на игри што ги обезбедува за своите играчи. Казиното Лаки Вилдс има широк спектар на казино игри во живо, што го прави одлична дестинација меѓу играчите на казино во живо. Делот за казино во живо се напојува со реномирани студиа за игри, гарантирајќи квалитет и квантитет. Казино игрите во живо не може да се играат бесплатно; оттука играчите мора да депонираат средства со приклучување на маса во живо.

Блек Џек во живо

Блек Џек се нарекува и 21, а ова име доаѓа од неговите механизми за победа. Од играчот се бара да има сет на карти кои не надминуваат 21 во вкупниот број. Картите треба да бидат и каранфилче или лопати за да се осигурате дека можете да ја завршите играта, а со тоа и „црното“ вклучување во името. Оваа игра има повеќе варијации кои се ориентирани кон регионални или казино. Некои од опциите за блек џек во живо на казиното Lucky Wilds вклучуваат:

 • Карибите Блек Џек
 • Блек Џек Класик
 • Блек Џек ВИП Алфа
 • Еден Блек Џек
 • Брзина Блек Џек

Рулет во живо

Рулет е древна и популарна казино игра. Нејзиното вртење казино првично не беше наменето за коцкање. Сепак, пронаоѓачите го сфатија неговиот потенцијал и затоа ја имаме играта денес. Оваа игра има едноставни правила и механизми за победа. Играчот треба да биде опремен со потребните вештини и техники за да се осигури дека ќе оствари повеќе добивки во облози. Некои од опциите за рулет во живо на казиното Лаки Вилдс вклучуваат:

 • Рулет+
 • Европски рулет
 • Француски рулет
 • Моден рулет
 • Oracle Blaze рулет ВИП

Бакара во живо

Baccarat е популарна казино игра која била измислена во раните 1800-ти. Се базираше на шпил карти. Потребно беше доволно знаење за различните потреби за да се осигурате дека можете да ги пробиете вашите добивки. Играта е идеална за искусни фанатици со вештина да го извлечат најдоброто од најдоброто бидејќи се вклучени високи влогови. Некои од опциите за бакара во живо во казиното Lucky Wilds вклучуваат:

 • Брзина Бакара
 • Бак Бо
 • Бугарска бакара
 • Салон Prive Baccarat
 • Baccarat Нема комисија

Други игри во живо

Постојат и други опции за игра во живо достапни на казиното Lucky Wilds. Тие вклучуваат живи варијации на покер, игра на зарове и емисии на игри. Некои од овие игри се идеални за истражувачи кои бараат казино игра со различна игра. Други казино игри во живо на Lucky Wilds вклучуваат:

 • Обложувајте се на покер
 • Карибите Студ покер
 • Игра на зарове во живо
 • Фаќач на соништа
 • Тркало на среќата

Software

Казиното Lucky Wilds е идеална платформа за игри бидејќи обезбедува повеќе казино игри во живо. Неверојатниот избор на дилери во живо е овозможен преку соработка со различни студиа за игри. Тие помагаат да се осигура дека Lucky Wilds обезбедува квалитетни игри со висококвалитетна графика и јасни преноси.

Понатаму, платформата им овозможува на членовите да бараат казино игри преку добавувачите на софтвер. Казино игрите во живо нудат реално искуство со играње слично на казино објектите од тули и малтер. Дилерите во живо се домаќини на сите игри, а играчите комуницираат со крупиите во реално време. Популарните студија за игри вклучуваат:

 • Еволуција игри
 • Прагматична игра
 • Виво
 • BetGames
 • LiveGames
Payments

Payments

Начините на плаќање им помагаат на играчите да прават депозити и повлекувања на нивните сметки за игри. Тие вклучуваат плаќања со картички, банкарски трансфери, е-паричници и крипто плаќања. Минималниот износ на депозит е 20 €. Бројот на достапни банкарски методи варира од една земја до друга. Некои од популарните начини на плаќање на оваа платформа вклучуваат:

 • Брзо инстант банкарство
 • Бит-темпо
 • Јетон
 • ezeeWallet
 • Виза

Deposits

Lucky Wilds знае дека на играчите кои сакаат да имаат непречено и непроблематична играње искуство им требаат практични и доверливи методи за депонирање. Затоа Lucky Wilds нуди добро познати и сигурни опции за депозит што се прифатени во повеќето окрузи. На играчите им се достапни повеќе избори, вклучително и Visa, MasterCard , меѓу другите. Без разлика дали сте постоечки играч кој се враќа да игра или нов што се придружува за прв пат, можете да зависите од Lucky Wilds за брзо и безбедно ракување со вашите депозити.

VisaVisa
+3
+1
Затвори

Withdrawals

Lucky Wilds им обезбедува на играчите сигурни и сигурни опции за повлекување за да можат брзо и безбедно да стигнат до нивните добивки. Вашата локација може да има влијание врз различните методи за повлекување. Повеќето повлекувања се вршат во рок од неколку работни дена. Само погрижете се да ги проверите одредбите и условите, бидејќи некои методи за повлекување може да подлежат на такси.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+176
+174
Затвори

Валути

ЕвраEUR
+2
+0
Затвори

Languages

Казиното Лаки Вилдс е меѓународно онлајн казино достапно низ повеќе региони. Тоа е единствената причина што страницата е достапна на различни јазици за да се осигура дека сите играчи или аспиранти членови ги разбираат условите и условите пред да се пријават на платформата. Јазиците достапни на казиното Lucky Wilds вклучуваат:

 • Англиски
 • полски
 • тајландски
 • норвешки
 • фински
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Lucky Wilds . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Lucky Wilds се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Лиценци

Security

Lucky Wilds е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Lucky Wilds е релативно ново онлајн казино основано во 2022 година. Тоа е во сопственост и управувано од Pentorpia Entertainment NV, компанија регистрирана според законите на Курасао. Нејзините операции за онлајн игри се лиценцирани и регулирани од Владата на Курасао. Компанијата работи со House Rules Group Limited, компанија регистрирана според законите на Кипар, која дејствува како давател на платежни услуги. Казиното Lucky Wilds е суптилна платформа со допир на модерност. Онлајн казиното е единствено во споредба со неговите конкуренти и нуди некои необични карактеристики. Има лесна тема што го надополнува уредниот дизајн на веб-страницата. Има кориснички интерфејс што ја олеснува навигацијата и пристапноста до функциите.

Платформата е достапна на различни уреди, што ја прави идеална за корисниците на iOS, Android и Windows. И покрај недостатокот на мобилна апликација, мобилната верзија не ги ограничува играчите од волшебното искуство бидејќи сите функции се присутни и достапни. Прочитајте го овој преглед на казино во живо за да дознаете повеќе за лобито за казино во живо на Лаки Вилдс.

Зошто да играте казино во живо во казиното Lucky Wilds

Казиното Lucky Wilds е единствена платформа која нуди привлечно искуство со игри. Играчите можат да бараат повеќе игри обезбедени од нивните соодветни студиа за игри, за разлика од конвенционалниот начин на користење на типовите на игри. За разлика од другите големи онлајн казина, страницата е чисто казино без спортска книшка, што им овозможува на програмерите да ги подобрат различните потреби на играчите.

Веб-страницата пречекува членови од различни делови на светот, а достапна е на повеќе јазици за пристапност на групи од различни региони. Исто така, има вградено сигурни начини на плаќање за да се осигура дека играчите можат лесно да ги олеснат трансакциите. Повеќекратните валутни методи го надополнуваат второто.

Кратки факти

Компанија: House Rules Group
Година на основање: 2022

Account

Регистрирањето за сметка со Lucky Wilds отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Lucky Wilds и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Веб-страницата има доверлив тим за поддршка кој е секогаш подготвен и достапен да ги задоволи потребите на сите играчи. Беше критикуван за своите надградби бидејќи можеше да ги забележи сите поплаки или предизвици што играчите ги пријавија за да им помогне да ја подобрат страницата. Можете да го контактирате пултот за услуги на клиентите преку разговор во живо 24/7 или преку е-пошта (жалби@Luckywilds.com).

Зошто вреди да се игра Lucky Wilds Casino Live дилери?

Казиното Лаки Вилдс е релативно ново онлајн казино кое започна во 2022 година. Работи легално во повеќето земји преку лиценца за игри од Владата на Курасао. Има беспрекорен процес на регистрација што автоматски ќе ве активира. Тој нуди огромна колекција на казино игри и дилери во живо. Овие игри се напојувани од популарните студија за игри на пазарот.

Лаки Вилдс има солиден тим за поддршка кој им помага на членовите со предизвиците. Постои одговорен дел за игри за да им даде професионална помош на играчите со проблеми со зависност од игри. Има детален дел ЧПП што ги ажурира новите членови за сите процедури и вообичаени прашања што ги поставуваат повеќето играчи. Тоа им помага да се движат и да ја користат страницата без компликации.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Lucky Wilds за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Lucky Wilds често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Lucky Wilds обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Lucky Wilds во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на Lucky Wilds . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките Lucky Wilds се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher