Преглед на игри со дилер во живо NeonVegas

NeonVegasResponsible Gambling
CASINORANK
7.7/10
БонусБонус $500
Дарежливи бонуси за бесплатни вртења
Нови игри неделно
Големи награди во понуда
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Дарежливи бонуси за бесплатни вртења
Нови игри неделно
Големи награди во понуда
NeonVegas is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Промоциите се она што го привлекуваат вниманието на играчите при изборот на онлајн казино каде што можат да поминат дел од своето драгоцено време. Несомнено, сите нови играчи се заинтересирани за бонуси за добредојде, нивните придобивки и дали одредено казино ги нуди.

За жал, нема достапни стимулации или промоции за игри со дилери во живо во NeonVegas Live Casino. Се очекува дека на крајот би можеле да ја вклучат оваа опција.

Бонус кодовиБонус кодови
+2
+0
Затвори
Games

Games

Може да се очекува малку повеќе разновидност отколку што би се најде во други онлајн казина во живо. Казиното NeonVegas има значителен избор на игри со дилери во живо, со 62 опции од Pragmatic Play и Evolution Gaming.

Трепкавото зелено светло што се користи за да покаже дека секоја игра со дилер во живо во библиотеката на NeonVegas Casino е во живо е прекрасен допир.

Посетителите можат да ги играат сите традиционални казино игри, вклучително блек џек, рулет, бакара, покер и разни игри, во амбиент кој е целосно извонреден. Некои популарни игри во овој дел се:

 • Монопол во живо
 • Фаќач на соништа
 • Има или нема договор
 • Змеј тигар
 • Сик Бо

Software

Казиното во живо на NeonVegas интегрира игри од повеќе извори, што е една од причините зошто имаат толку голем асортиман на игри.

Водечките провајдери на софтвер во индустријата за игри со дилери во живо во ова казино во живо се:

 • Еволуција игри
 • Прагматична игра

Поради присуството на некои од најиновативните и најпривлечните игри, се издвојува за играчи меѓу онлајн казина.

Payments

Payments

Иако казиното NeonVegas прифаќа само неколку различни опции за плаќање, сите тие се добро познати и широко признати, така што не би требало да биде премногу тешко да се лоцира она што ги исполнува барањата на играчите.

Некои од овие опции за плаќање се:

 • Виза
 • MasterCard
 • Банкарски трансфер
 • Скрил
 • Нетлер
 • Интерак

Во зависност од методот што го користат корисниците, казиното NeonVegas може потенцијално да наплатува такси за депозити и повлекувања. Ова ќе им се прикаже на играчите пред да депонираат или подигнат пари.

Целта за 24-часовна обработка на повлекување на NeonVegas Casino не може секогаш да се реализира, во зависност од начинот на повлекување што го избираат посетителите и дали поминале низ процесот на верификација на веб-страницата.

Deposits

NeonVegas знае дека на играчите кои сакаат да имаат непречено и непроблематична играње искуство им требаат практични и доверливи методи за депонирање. Затоа NeonVegas нуди добро познати и сигурни опции за депозит што се прифатени во повеќето окрузи. На играчите им се достапни повеќе избори, вклучително и Credit Cards, MuchBetter, Neteller, MasterCard, Visa , меѓу другите. Без разлика дали сте постоечки играч кој се враќа да игра или нов што се придружува за прв пат, можете да зависите од NeonVegas за брзо и безбедно ракување со вашите депозити.

Withdrawals

NeonVegas им обезбедува на играчите сигурни и сигурни опции за повлекување за да можат брзо и безбедно да стигнат до нивните добивки. Вашата локација може да има влијание врз различните методи за повлекување. Повеќето повлекувања се вршат во рок од неколку работни дена. Само погрижете се да ги проверите одредбите и условите, бидејќи некои методи за повлекување може да подлежат на такси.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+87
+85
Затвори

Languages

NeonVegas Live Casino е фантастично казино што прифаќа играчи од целиот свет. Играчите на секој регион имаат пристап до казино во живо на нивниот јазик. Копчето во горниот десен агол на екранот може да се користи за промена на јазикот на платформата доколку корисникот не е мајчин англиски јазик.

Изборот на јазикот за секој учесник може да се направи со доволна разновидност. Услугата за клиенти е достапна во:

 • Англиски
 • германски
 • норвешки
 • фински
ГерманскиDE
+4
+2
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај NeonVegas . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, NeonVegas се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Security

NeonVegas е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

NeonVegas Live Casino е основано во јули 2020 година и поседува лиценца на Малта за коцкање. Betpoint Group Limited е компанија која ја поседува и управува. Најпознатиот аспект на веб-локацијата е разновидноста на игри што ги нуди, од кои многу се напојувани од врвни развивачи на софтвер.

Ова казино во живо е создадено за да биде прифатливо за корисниците и да реагира на мобилни уреди, што го прави целосно погодно за тековната генерација на онлајн коцкари кои се запознаени со технологијата. И покрај тоа што казиното NeonVegas не е достапно за многу гејмери, оние што можат да го направат тоа ќе најдат многу за уживање таму. Казиното лиценцирано од MGA го имаше своето деби во 2020 година и има мобилна компатибилност.

Ова казино во живо става силен приоритет на безбедноста и безбедноста, а играчите кои ќе се одлучат да се придружат таму ќе бидат импресионирани од функциите како што се шифрирањето SSL, RNG сертификатот и високиот степен на регулација.

Зошто да играте NeonVegas во казино во живо

На оваа страница за вистински игри со готовина, безбедноста не е проблем. Заштитата на податоците, автентицираните игри и шифрираните депозити и повлекувања се овозможени благодарение на аранжманот за лиценцирање на Малта. Ризиците поврзани со нелиценцираните интернет казина може да се избегнат со играње во лиценцирани виртуелни казина.

Ова онлајн казино не им се заканува на играчите со лажни плаќања на банкарска сметка или не задржува лични информации. Државните функционери внимателно ги следат монетарните и правните операции на организацијата. Поради ова, ако некој има намера да создаде сметка во NeonVegas Casino како онлајн коцкар, корисниците не треба постојано да се погодуваат.

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Регистрирањето за сметка со NeonVegas отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди NeonVegas и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Услугата за клиенти е достапна секој ден од 9:00 до 1:00 часот по средноевропско време. Ова се во најмала рака определените работни часови. Клиентите кои не се запишани не можат да контактираат со претставниците на службата за корисници, но дури и по регистрирањето, не можевме да лоцираме опција за разговор во живо.

Преписката преку е-пошта е исто така секогаш опција, иако не можеме да гарантираме време на одговор.

Зошто вреди да се игра во казиното NeonVegas Live

Фантастичен опсег на игри од реномирани софтверски компании за казино се достапни во привлечното и добро дизајнирано NeonVegas казино, кое исто така има добро опремен дел за казино во живо.

Личните информации се заштитени со 128-битна SSL технологија за шифрирање на податоци во NeonVegas Casino. За да се гарантира правичност, игрите во казино користат софтвер одобрен од RNG. Поради ова, играњето овде е сигурно и безбедно.

На коцкарите мора да им се овозможат стимулации за игри на дилер во живо и ефикасна услуга за клиентите. Се препорачува како ново онлајн казино во живо; сите се надеваме дека ќе вклучат повеќе функции за да ги привлечат нивните корисници.

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со NeonVegas за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. NeonVegas често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. NeonVegas обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на NeonVegas во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на NeonVegas . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките NeonVegas се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher