Преглед на игри со дилер во живо Ocean Breeze

Ocean BreezeResponsible Gambling
CASINORANK
9.3/10
БонусБонус за добредојде до 200 € + 50 бесплатни вртења
Пријателски на мобилниот телефон
24/7 поддршка
Дарежливи бонуси
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Пријателски на мобилниот телефон
24/7 поддршка
Дарежливи бонуси
Ocean Breeze is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Кога избирате онлајн казино во кое ќе поминете дел од своето драгоцено време, промоциите се она што го привлекува интересот на играчите. Сите нови играчи се несомнено љубопитни за бонусите за добредојде, нивните предности и дали одредено казино ги обезбедува.

Игрите со дилери во живо на Ocean Breeze Live Casino, за жал, не ги исполнуваат условите за никакви бонуси или промоции. Очекуваме дека тие на крајот може да го обезбедат овој избор.

Депозит бонусДепозит бонус
Games

Games

Со своето обемно казино во живо, казиното Ocean Breeze им нуди на играчите пореална средина за обложување за некои од најпопуларните игри на маса. Во текот на нашата истрага, откривме дека сите игри со дилери во живо вклучуваат HD пренос и функција за разговор во живо што им овозможува на играчите да разговараат со вистински дилери.

Неколку од игрите со дилер во живо понудени на веб-страницата се:

 • Бакара во живо
 • Рулет во живо
 • Блек Џек во живо
 • Казино Холдем во живо

Високите ролери, исто така, ќе ги ценат поголемите ограничувања за облози достапни на игрите со дилер во живо, кои започнуваат од 10,00 долари по облог и завршуваат со 3.000 долари по облог.

+2
+0
Затвори

Software

Во ова казино во живо, играчите имаат широк спектар на игри за избор. Овде, тие можат да избираат од различни игри со дилери во живо.

Играчите можат веднаш да ги тестираат игрите во казино откако ќе се регистрираат овде. Само најголемите производители на игри, вклучително и NetEnt, им даваат на коцкарите традиционални игри во казиното во живо.

Може да се играат игри како рулет во живо, блек џек и покер, меѓу другото, поради овие производители на игри. Најдобрите провајдери на софтвер се:

 • NetEnt
 • Playtech
 • Игрософт
Payments

Payments

Мал избор на опции за плаќање е прифатен од Ocean Breeze Live Casino за депозити и повлекувања, вклучувајќи неколку криптовалути, кредитни и дебитни картички, опции за брзо банкарство и припејд ваучери. Тие може да бидат достапни во зависност од земјата од каде што се најавуваат корисниците, а кога креираат сметка, можат да изберат од следново:

 • Американ Експрес
 • Paysafecard
 • Неосурф
 • Биткоини
 • Банкарски трансфер

Иако минималниот износ за повлекување на 200 евра се смета за премногу висока, минималната граница на депозит од 15 € е многу адекватен. Сите депозити кои не се поврзани со бонуси мора да се обложуваат барем еднаш пред повлекувањето за да се почитуваат нормалните барања за спречување перење пари, во спротивно, казиното може да наметне такси.

Имајте предвид дека барањата за повлекување се обработуваат само од понеделник до петок, што може да резултира со кратки одложувања.

Deposits

Ocean Breeze знае дека на играчите кои сакаат да имаат непречено и непроблематична играње искуство им требаат практични и доверливи методи за депонирање. Затоа Ocean Breeze нуди добро познати и сигурни опции за депозит што се прифатени во повеќето окрузи. На играчите им се достапни повеќе избори, вклучително и Neteller, PaysafeCard, Crypto, Bank Transfer, Credit Cards , меѓу другите. Без разлика дали сте постоечки играч кој се враќа да игра или нов што се придружува за прв пат, можете да зависите од Ocean Breeze за брзо и безбедно ракување со вашите депозити.

BitcoinBitcoin
+3
+1
Затвори

Withdrawals

Ocean Breeze им обезбедува на играчите сигурни и сигурни опции за повлекување за да можат брзо и безбедно да стигнат до нивните добивки. Вашата локација може да има влијание врз различните методи за повлекување. Повеќето повлекувања се вршат во рок од неколку работни дена. Само погрижете се да ги проверите одредбите и условите, бидејќи некои методи за повлекување може да подлежат на такси.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+177
+175
Затвори

Languages

Опциите за повеќе јазици се клучни за меѓународните коцкари кои често не зборуваат англиски. Светот го опслужува повеќејазичната веб-страница за игри Ocean Breeze Live Casino. Некои од најдобрите јазични опции достапни во ова казино се:

 • Англиски
 • француски
 • германски
 • шпански
 • италијански
ГерманскиDE
+1
+-1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Ocean Breeze . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Ocean Breeze се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Лиценци

Security

Ocean Breeze е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Фантастичната страница за игри Ocean Breeze Live Casino го имаше своето деби во 2020 година. Како што покажува неговото име, Ocean Breeze Casino е онлајн платформа за коцкање која има добредојде, безгрижно атмосфера. Замислете го Лас Вегас ноќе, но со морето на местото на дините.

Веб-страницата поддржува многу јазици и има лиценца за Курасао. Покрај тоа што нуди широк спектар на игри, оваа веб-локација се обидува да поттикне значајни односи со своите корисници. Играчите можат брзо и лесно да се логираат и да почнат да ги играат своите омилени игри. Казиното Ocean Breeze, отворено во 2020 година, им нуди на клиентите пристап до широк спектар на напредни казино игри во живо. Веб-страницата брзо стана омилена на играчите поради респектабилниот избор на игри, лесните избори за плаќање и корисниот персонал за поддршка.

Нејзината веб-страница прикажува футуристичка, компјутерски генерирана поставка и неколку опции за коцкање со неонско осветлување. Придружете ни се за да го истражиме ова неодамна објавено онлајн место подетално и да утврдиме дали вреди.

Зошто да играте во казиното во живо на Ocean Breeze

Ocean Breeze Tech Ltd, бизнис формиран и создаден според законите на Курасао, е сопственик и оператор на Ocean Breeze Live Casino. Кога се регистрирате во офшор казино, секогаш треба да се внимава бидејќи тие воопшто не нудат заштита на клиентите.

Регулаторите за игри ги советуваат страните сами да ги решат своите проблеми кога има несогласувања меѓу патроните на онлајн казината. Затоа, ќе биде целата обврска да се реши проблемот доколку играчите откријат дека операторот одбива да плати за нивните победи.

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Регистрирањето за сметка со Ocean Breeze отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Ocean Breeze и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Во казиното Ocean Breeze, компанијата има фантастичен, квалификуван персонал кој обезбедува услуги на клиентите. До нив може да се стигне 24/7 преку телефон, е-пошта или разговор во живо. Со цел да добијат одговори и помош, гејмерите можат да ги контактираат доколку имаат какви било прашања или поплаки.

Нивната веб-локација има меѓународен број +44 3308087970. Дополнително, помошта може да се стигне преку е-пошта на support@oceanbreeze1.com. Горниот десен агол на страницата има опција за разговор во живо ако тоа е она што тие го претпочитаат.

Зошто вреди да се игра во казиното Ocean Breeze Live

И искусните играчи и почетниците ќе уживаат во своето време во казиното Ocean Breeze. Казиното Ocean Breeze е член на група оператори, од кои ниту еден не покажува информации за лиценца, но сите имаат речиси идентични услови и услови, многу сличен веб-дизајн и широк опсег на игри.

Веб-страницата има лесен за користење распоред кој е споредлив со оној на другите онлајн казина во живо, што го прави прилично едноставен за истражување. Достапни се голем број јазици за преведување на содржината. Недостаток е недостапноста на стимулации за игри со дилер во живо.

Генерално, тоа беше добро искуство и силно препорачано казино.

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Ocean Breeze за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Ocean Breeze често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Ocean Breeze обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Ocean Breeze во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на Ocean Breeze . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките Ocean Breeze се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher