Paripesa

Age Limit
Paripesa
Paripesa is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
Curacao

Paripesa

Paripesa е новооснована страница за коцкање која нуди експанзивни казино игри и спортски книги. Иако платформата е повеќе ориентирана кон спортските книги, таа им обезбедува казино игри во живо на своите ентузијасти во казино. Овде ќе најдете популарни варијанти во живо на Baccarat, Blackjack, Dragon Tiger, Game Shows и Roulette, меѓу другите.

Нејзините игри се сертифицирани за генератор на случаен број (RNG) и редовно се тестираат за правичност од лаборатории за тестирање од трета страна. Додека играат во Парипеса, коцкарите мора да ги следат правилата на KYC за да ја потврдат нивната возраст и идентитет. Откако ќе креирате сметка со Paripesa, ќе можете да побарате бонус за добредојде, како и да се придружите на придружна програма. Овој преглед на Peripesa Live Casino ќе го нагласи она што дилерот во живо го подготвува за вас!

Зошто да играте казино во живо во Парипеса?

Најважната карактеристика што треба да се очекува од Paripesa е неговата компатибилност со повеќе уреди. Освен што нуди повеќе од 400 игри во живо, платформата го прифаќа биткоинот како банкарска опција, што ви дава попогоден начин за депонирање и повлекување на вашите средства. Парипеса, исто така, им обезбедува на сите играчи редовни понуди за бонуси. Веб-страницата е достапна на повеќе јазици и прифаќа неколку опции за плаќање.

About

Казиното Парипеса е лансирано во 2021 година и е со седиште во Кипар. Казиното е во сопственост и управувано од Vezzali Limited. Тој е лиценциран и регулиран според законите за коцкање на Владата на Курасао. Управата за е-игри на Курасао гарантира дека неговите игри со дилери во живо се регулирани за праведност. 

Нејзините игри доаѓаат со RTP од повеќе од 85%, во зависност од жанрот што го играте. Покрај бонус за добредојде, играчите уживаат во други промоции како што се ВИП и дневни бонуси од оваа платформа.

Games

Казиното Paripesa нуди повеќе од 400 наслови на игри во живо од реномирани развивачи на софтвер. Опцијата за казино во живо се наоѓа на врвот на веб-страницата на Парипеса, што го олеснува пристапот. Освен тоа, ја пребарувате вашата омилена игра користејќи ја функцијата за пребарување. Еве некои од популарните игри во живо достапни во казиното Paripesa:

Блек Џек во живо

Блек Џек е меѓу најпопуларните игри со дилер во живо во казино индустријата. Со игрите во живо се занимава дилер со луѓе и се емитуваат директно на платформата Peripesa. Некои од игрите со Блек Џек во живо вклучуваат:

 • Висок Блек Џек 
 • Брзина Блек Џек 
 • Молња Блек Џек
 • Блек Џек Атлантик
 • Блек Џек ВИП

Рулет во живо

Покрај титулите за блек џек во живо, Парипеса нуди и варијанти на рулет во живо. Игрите доаѓаат и од врвни развивачи на софтвер за да се осигураат дека уживате во беспрекорно искуство со игри. Некои од варијантите што треба да се очекуваат овде вклучуваат:

 • Блаже во живо рулет 
 • Автоматски рулет во живо 
 • Рулет во живо Макао 
 • Олимписки рулет во живо 
 • Автоматски рулет во живо Брзина 1 и 2

Бакара во живо

Paripesa ви овозможува да комуницирате со дилер во живо во реално време додека играте бакара во живо. Ако сакате, можете да се натпреварувате и со други играчи. Овие варијанти доаѓаат со модерна графика за да ви овозможат искуство во казино. Некои од насловите вклучуваат:

 • Брзина Бакара 
 • Multibet Baccarat 
 • Бургас Бакара 
 • Стискање на бакара
 • Златен богатство Baccarat

Во живо Сик Бо

Бидејќи Sic Bo е меѓу популарните игри со коцки во индустријата за игри денес, казиното лоби во живо на Paripesa има дел посветен на Sic Bo игрите во живо. Во него се сместени околу 10 Sic Bo игри во живо. Најпопуларните наслови вклучуваат:

 • Мега Сик Бо
 • Супер Сик Бо
 • SIC Bo RNG серија
 • Е Сик Бо
 • Во живо Сик Бо

Bonuses

Во меѓувреме, нема понуди за бонус за казино во живо во казиното Парипеса. Сите игри во живо не придонесуваат за барањата за обложување на тековните бонуси и промоции.

Payments

Paripesa е модерно казино кое има вградено конвенционални начини на плаќање со опции за криптовалути. Повеќето начини на плаќање на Парипеса се прифатени на глобално ниво, дозволувајќи депозити и повлекувања. Еве ги банкарските опции достапни во онлајн казиното Paripesa:

 • Биткоин  
 • Виза 
 • ADVCash 
 • Совршени пари 
 • Инстант банкарски трансфер

Валути

Како модерно казино, Paripesa доаѓа со повеќе опции за валута за да ви овозможи да ја изберете вашата најпосакувана. Прифаќа и фиат валути и криптовалути. Запомнете дека и депозитите и повлекувањата се бесплатни кога користите БТК. Валутите прифатени на оваа платформа вклучуваат:

 • евра 
 • БТК
 • Новозеландски долар
 • САД долар 
 • австралиски долар

Languages

Онлајн казиното Paripesa е повеќејазична платформа за игри. Моментално е достапен на 66 јазици кои се широко зборувани низ целиот свет. Играчите се слободни да се префрлаат помеѓу овие јазици во секое време. Некои од најчестите јазици овде вклучуваат:

 • Англиски 
 • француски 
 • германски 
 • португалски 
 • јапонски

 

Целата листа на достапни јазици може да ја видите под Таксономии.

Software

Казиното во живо на Paripesa соработува со мали и огромни развивачи на софтвер за да ви обезбеди лесен пристап до неговото портфолио на игри. Ова партнерство и помогна на Парипеса да обезбеди повеќе од 400 игри во живо. Сепак, не постои апликација за казино што може да се преземе, што значи дека играчите треба да ги играат овие варијанти на режимот за инстант играње. 

Софтверот на казиното е оптимизиран за да одговара на екраните и на големите и на малите уреди. Партнерството исто така обезбеди игрите со дилер во живо на Paripesa да доаѓаат во модерна графика и очигледни звучни ефекти. Некои од главните студиа за игри во живо казино Перипеса вклучуваат:

 • Езуги 
 • Еволуција игри 
 • Vivo Gaming
 • SA игри
 • Прагматична игра

Support

Казиното Paripesa разви 24/7 корисничка поддршка за да одговори на прашањата на своите клиенти. Казиното ги охрабрува играчите прво да го посетат делот Често поставувани прашања. Делот ЧПП нуди некои од вообичаените решенија за општи прашања. Играчите можат да контактираат со тимот за поддршка преку функцијата Разговор во живо или е-пошта. За жал, Парипеса нема телефонски број и гласник. 

Зошто вреди да се игра Paripesa's Live Casino

Paripesa е идеална платформа за играчи на казино во живо бидејќи содржи сеопфатна колекција на игри во казино во живо. Ги наградува своите нови клиенти со бонус за добредојде поделен во четири фази и има придружна програма. Дополнително, казиното прифаќа крипто и фиат валути и повеќе начини на плаќање. 

Парипеса е лиценцирана од Управата за е-игри Курасао, што значи дека нејзините игри се тестирани за правичност. Компатибилен е со различни уреди, вклучувајќи Android, Mac, iOS и Windows. За жал, Парипеса нема мобилна апликација за преземање. Тоа е исто така ограничено во неколку земји, вклучувајќи ги САД, Шпанија и Холандија. Секогаш не заборавајте да ги искористите предностите на одговорните алатки за игри во казиното Перипеса.

Total score7.8
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2021
ЈазициЈазици (49)
Јапонски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Ерменски
Естонски
Индонезија
Ирски
Исландски
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Латвиски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Свахили
Словачки
Словенски
Српски
Тагалог
Тајландски
Турски
Украински
Унгарски
Фарси
Фински
Француски
Хинди
Холандски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (12)
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиВИП бонус
Депозит бонус
Кешбек бонусНеделен бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (75)
Estonian Kroon
Latvian lati
Lithuanian litai
Јапонски јен
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Алжирски динари
Американски долари
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Бурундиски франци
Венецуелски боливари
Виетнамски донг
Гански цеди
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Замбиски квачи
Западноафрикански CFA франци
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Камбоџански ријал
Канадски долари
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Конгоански франци
Мавриски рупии
Македонски денари
Малезиски рингити
Марокански дирхами
Мексикански пезоси
Мозамбиски метикали
Молдавски леу
Намибиски долари
Нигериски наири
Нови тајвански долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Романски леу
Руандски франци
Руски рубли
Сингапурски долари
Српски динари
Судански фунти
Судиски ријали
Танзански шилинзи
Тајландски бах
Туниски динари
Угандански шилинзи
Узбекистан сом
Унгарски форинти
Уругвајски пезоси
Филипински пезоси
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (17)
Азербејџан
Бразил
Бугарија
Виетнам
Грузија
Ерменија
Индија
Исланд
Казакстан
Луксембург
Молдавија
Нигерија
Таџикистан
Туркменистан
Узбекистан
Хрватски
Чешка
ИгриИгри (62)
Arena of Valor
CS:GO
Call of Duty
Dota 2
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
MMA
Rainbow Six Siege
Rocket League
StarCraft 2
UFC
Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Казино Холдем
Карлинг
Кено
Кошарка
Крикет
Лакрос
Мини Бакара
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сквош
Слотови
Снукер
Сурфање
Тексас Холдем
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Хурлинг
Шах
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
AstroPay
Bitcoin
Bitcoin Cash
CryptoDogecoin
Ethereum
Litecoin
MasterCard
Ripple
UPI
Visa
СофтверСофтвер (81)
1x2Gaming7mojos
Aiwin Games
Amatic Industries
Apollo Games
Aspect Gaming
August Gaming
Authentic Gaming
BF Games
BGAMING
Belatra
Betixon
Betsoft
Booming Games
Booongo Gaming
CT Gaming
Cayetano Gaming
Concept Gaming
DLV Games
Dragoon Soft
DreamTech
Elk Studios
Endorphina
Espresso Games
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
Felix Gaming
Fugaso
Gamatron
GameArt
Gamefish
Gameplay Interactive
Gamevy
Gamomat
Gamshy
Ganapati
Genesis GamingHabanero
High 5 Games
IgrosoftInbet Games
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Leander Games
Leap Gaming
Mascot Gaming
Mr. Slotty
Multislot
OMI Gaming
OneTouch Games
Oryx Gaming
PariPlay
Platipus Gaming
PlayPearls
PlayStar
Playson
RTG
Red Rake Gaming
Revolver Gaming
Rival
Ruby Play
SYNOT Game
Slot Factory
Spigo
Spinmatic
Spinomenal
SuperlottoTV
SwinttThunderkickThunderspin
Tom Horn Gaming
Triple Cherry
True Lab
Vela Gaming
Wazdan
We Are Casino
World Match
X Play
ZEUS PLAY
ZITRO Games
iSoftBet