Преглед на игри со дилер во живо Play Grand

Play GrandResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус за депозит 121% до 300 €
Највисоко оценет
Нуди најпопуларни игри
Достапни се поени за лојалност
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Највисоко оценет
Нуди најпопуларни игри
Достапни се поени за лојалност
Play Grand is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Бонусите на Казино Во Живо се широко користени од играчите за да го подобрат своето искуство со игри и да ги зголемат нивните шанси за победа. Различни бонуси се достапни на Play Grand за играчите да бидат заинтересирани и да се забавуваат. Коцкарите можат да ги искористат предностите од различни бонуси и промоции за да го подобрат своето искуство со игри. Овие бонуси можат да бидат достапни во многу различни форми и да им дозволат на играчите да уживаат во нивните омилени игри.

Депозит бонусДепозит бонус
Games

Games

Ова казино е меѓу најдобрите кога станува збор за разновидноста. Тој е домаќин на сите видови на казино игри, вклучувајќи слотови, видео покер, игри со карти и маса, игри со џекпот, виртуелни игри, игри со топки, па дури и игри со дилери во живо. Некои од најдобрите игри на ова казино вклучуваат Zombie Rush, Big Bad Wolf, Pai Gow, блек џек и рулет, итн.

+4
+2
Затвори

Software

Зад долгата листа на најнови и најквалитетни игри стои пакет продавачи кои работат со Play Grand Casino. Во списокот има врвни играчи како што се NetEnt, Amaya, Evolution Gaming, 2 by 2 Gaming, Games Warehouse, Multicommerce Game Studio, Quickspin и NextGen Gaming, меѓу другите.

Payments

Payments

За да обезбеди удобно искуство со игрите, Play Grand нуди сигурни и модерни начини на плаќање и за депозити и за повлекувања. За да се увериме дека играчите можат безбедно и лесно да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки, постојат добро познати опции како Credit Cards, MasterCard, Neteller, Maestro, Skrill , меѓу другите. Ако барате доверлив провајдер со силна репутација за сигурни начини на плаќање, Play Grand е вашиот врвен избор.

Deposits

За да се осигура дека сите ќе влезат во играта, Play Grand Casino соработува со сите популарни платформи за плаќање, од е-паричници до банки и обезбедува брз пресврт. Играчите можат да депонираат преку PayPal, Neteller, Maestro, Visa, Mastercard, Skrill, POLi и така натаму. Минималниот депозит прифатен од казиното е 10 долари.

VisaVisa
+4
+2
Затвори

Withdrawals

Што се однесува до повлекувањата, опциите се состојат од е-паричници до банкарски трансфери. Повлекувањето на е-паричник трае помеѓу 24 часа и 48 часа во зависност од поединечната платформа. Од друга страна, трансферите со кредитни картички и банкарство траат од 2 до 5 и 3 до 5 дена соодветно. Максималниот износ што играчите можат да се повлечат од Play Grand Casino е 10000 долари неделно.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+103
+101
Затвори

Languages

Повеќето врвни мултинационални казина се преведени на сите врвни меѓународни јазици, но Play Grand Casino не е еден од нив. Овој е достапен на само четири јазици: англиски, норвешки, фински и шведски. Јасно е дека казиното ги опслужува земјите што зборуваат англиски и скандинавските и нордиските земји.

ПортугалскиPT
+2
+0
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Play Grand . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Play Grand се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Security

Play Grand е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Play Grand Casino е основано во 2015 година и се наметна на пазарот на онлајн казино. Казиното е управувано од White Hat Gaming Ltd., која исто така управува со неколку други казина, вклучувајќи ги Gday Casino, Fruity Casa и Mainstage Bingo. Лиценциран е во Малта, ОК и Курасао и ревидиран од eCOGRA.

Кратки факти

Година на основање: 2013

Account

Регистрирањето за сметка со Play Grand отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Play Grand и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Веб-страницата Play Grand Casino и сите други платформи се обезбедени со SSL шифрирање. Онлајн казиното е достапно во неколку опции, вклучувајќи инстант игра и мобилни игри за коцкари кои се во движење. Ги користи најновите технологии, вклучително и HTML5, за да им понуди на посетителите извонредно искуство со игри на десктоп, таблет и мобилен телефон.

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Play Grand за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Play Grand често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Play Grand обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Play Grand во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Play Grand Casino нуди низа промоции. Бонусите за депозит се; 100% за првиот депозит до 300 фунти; 50% за вториот депозит до 500 фунти; и 25% за третиот депозит до 200 фунти. Покрај бонусните депозити, има и бесплатни вртења за избрани игри. Ова казино има и програма за лојалност.

Live Casino

Live Casino

Play Grand Casino нуди одлична корисничка поддршка, но за жал, за ограничен период; 10:00 до 23:00 часот по Гринич. Има поддршка за разговор во живо на преведените јазици и дополнително, руски. Обезбедена е и телефонска линија заедно со адреса за е-пошта. Компанијата има и Фејсбук страница и рачка на Твитер.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher