Преглед на игри со дилер во живо PlayToro

PlayToroResponsible Gambling
CASINORANK
8.22/10
БонусБонус за добредојде до $100 + 25 бесплатни вртења
Не е потребно пријавување
Pay N Play казино
Придобивки од ВИП статус
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Не е потребно пријавување
Pay N Play казино
Придобивки од ВИП статус
PlayToro is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Регистрирањето за сметка на онлајн казино во живо на PlayToro исто така ви дава право да ги искористите предностите од различните бонус понуди. Првиот од нив се случува откако ќе се запишете како нов играч и ќе направите депозит. Оваа понуда за добредојде треба само да депонирате најмалку 10 евра, по што ќе добиете 100% бонус. Оваа награда има максимална вредност од 50 евра, но не завршува тука. Во истиот момент, казиното ќе ви додели 25 бесплатни вртења. Тие вртења може да се потрошат на автоматот Wild Toro на Elk Studios. 100% бонус за добредојде со услов за обложување од 30% од вашиот x(d+b) е едноставно неприфатлив. Да бидам искрен, подобро е воопшто да не учествувате. Сепак, ова не значи дека PlayToro Casino е лоша локација. На крајот на краиштата, не е сè до поволностите.

Бонус за добредојдеБонус за добредојде
Games

Games

Лобито за игри PlayToro Live нуди возбудливо искуство исто како во вистинско казино, но со целото дејство што се одвива на вашиот паметен уред. Pragmatic Play, Playtech и Evolution Live се водечки провајдери на софтвер во делот за казино во живо. PlayToro Casino нуди живи варијанти на бакара, блек џек, рулет и други специјални игри. Сите игри со дилер во живо се со висок квалитет и со висока дефиниција.

Блек Џек во живо

Ова е најпопуларната табела со дилери во живо во повеќето онлајн и офлајн казина. Не треба да се облекувате во црна вратоврска или да се облекувате за да уживате во забавата; сите активности се достапни преку повеќе уреди. Играта и правилата се многу едноставни. Сè што ви треба е подобра победничка рака од дилерот. Некои од насловите на блек џек во живо вклучуваат:

 • Моќ Блек Џек
 • Еден Блек Џек
 • Блек Џек ВИП
 • Бесконечен Блек Џек
 • Блек Џек Азур

Рулет во живо

Насловите на рулет во живо во PlayToro ќе ви понудат непречено искуство со играње полно со забава. Сè што треба да направите е да го изберете вашиот среќен број, да изберете црвено или црно и да го ставите вашиот облог. Дилерот во живо ќе го заврти тркалото на рулетот и ќе чека да ја тестира вашата среќа. Некои од насловите вклучуваат:

 • ВИП рулет
 • Автоматски рулет
 • Извонреден рулет
 • Квантен рулет
 • Мега Fire Blaze рулет

Бакара во живо

Бакара во живо е вашиот најдобар избор ако сакате да ги мирисате зелените бајз маси или да ги слушате мешаните картички. Можете да почнете да учите како да играте бакара во живо користејќи мали влогови. Правилата и играта се едноставни. Постојат странични облози кои играчите ги користат за да предвидат совршен пар. Еве некои од насловите:

 • Молња Бакара
 • Grand Baccarat NC
 • Стискање на бакара
 • Брзина Бакара
 • Престиж Бакара

Други игри

Делот за казино во живо на PlayToro не е посветен само на блек џек, рулет и бакара; има и други специјални игри. Има неколку наслови за видео покер, како и специјални игри и емисии на игри. Овие игри доаѓаат со различна игра и правила. Тие вклучуваат:

 • Готовина или Crash Live
 • Слатка Bonanza CandyLand
 • Пари Пад во живо
 • Змеј тигар
 • Монопол во живо

Software

Најпримамливата карактеристика на секое онлајн казино се неговите игри, но социјалното казино во живо PlayToro го носи на следното ниво. Успеа да го преплави своето онлајн лоби за игри со фасцинантни наслови соработувајќи со преку 100 различни студија. Само неколку од компаниите кои придонесоа игри на страницата се:

 • Баркрест
 • Амаја
 • iSoftBet
 • Бали
 • Netent
 • Игдрасил

Ова значи дека во казиното ќе го најдете најдоброто и во однос на квалитетот и квантитетот.

+5
+3
Затвори
Payments

Payments

За да обезбеди удобно искуство со игрите, PlayToro нуди сигурни и модерни начини на плаќање и за депозити и за повлекувања. За да се увериме дека играчите можат безбедно и лесно да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки, постојат добро познати опции како Jeton, PaysafeCard, Visa, AstroPay, GiroPay , меѓу другите. Ако барате доверлив провајдер со силна репутација за сигурни начини на плаќање, PlayToro е вашиот врвен избор.

Deposits

Казиното PlayToro прифаќа широк избор на начини на плаќање, така што навистина зависи од вас да одлучите кој од нив најмногу ви се допаѓа. Некои стандардни начини на плаќање што се достапни се:

 • Виза
 • MasterCard
 • Доверливо
 • Paysafecard

Депозитите кои исто така се прифаќаат направени со користење на:

 • PayPal
 • Многу подобро

Некои од преостанатите можности се:

 • Софорт
 • Брз банкарски трансфер
 • Цитадела Инстант плаќања

Најмалата сума што можете да ја депонирате на веб-страницата е 10 евра.

Withdrawals

Времето што ви е потребно за да го примите вашето барање за повлекување ќе се разликува во зависност од опцијата за плаќање што ќе ја изберете. Важно е да се напомене дека на страницата не треба да направите минимално барање за повлекување преку картичката „Начини на плаќање“. Сепак, условите предвидуваат дека мора да се побараат минимум 20 евра (50 евра за трансакции со банкарски жици). Ако побарате банкарски трансфер, ќе ви бидат наплатени 10 евра, освен ако износот не е над 500 евра.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+164
+162
Затвори

Languages

Целите на казиното на PlayToro се поголем пазар на играчи лоцирани во различни региони во светот. За да ги собере сите, веб-локацијата PlayToro поддржува неколку јазици. Овие јазици се или признати меѓународни или доминантни во областите каде што работи казиното PlayToro. Некои од јазиците вклучуваат:

 • Англиски (меѓународен, ОК, Канада)
 • германски
 • норвешки
 • фински
 • шведски
 • дански
 • шпански
ГерманскиDE
+4
+2
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај PlayToro . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, PlayToro се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Security

PlayToro е несомнено еден од најновите казина во живо на интернет откривме дека обезбедуваме целосно безбедна услуга. Не само што поседува неколку лиценци за коцкање, туку и ја прави вашата безбедност главен приоритет. Во меѓувреме, страницата прави одлична работа за промовирање одговорно коцкање преку обезбедување врски до BeGambleAware и GamStop организации. Овие се достапни, како и а страница посветена на практиките за одговорно играње.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Казиното PlayToro е основано во 2018 година под лиценцата за коцкање на MGA и им обезбедува на сите играчи софистицирана и безбедна онлајн казино платформа. iTechLabs редовно го ревидира операторот, уверувајќи ги играчите дека сите игри се независно тестирани и потврдени за правичност и непредвидливост. Казиното PlayToro обезбедува интересна средина за гејмерите да уживаат во нивните искуства со игри, со прилично колоритен дизајн. Нема потреба да преземате ништо за да играте овде бидејќи се што операторот има да понуди може да се пристапи преку различни веб-прелистувачи на десктоп компјутери, лаптопи и мобилни уреди.

Зошто да играте во казиното PlayToro

Некои онлајн казина во живо нудат одлична играs, а Playtoro е еден од нив. Казиното во живо на PlayToro има голем асортиман на игри од различни жанрови. Фановите на слотови ќе можат да си ја пробаат среќата со различни популарни наслови, додека оние кои претпочитаат игри со дилери во живо ќе имаат различни опции за избор. Без оглед на преференциите на една личност, тие ќе можат да ја лоцираат соодветната опција овде. Исто така, ќе можете да учествувате во дневни промоции за избор и да освојувате награди со учество на турнири во слот. PlayToro е културно и безбедно онлајн казино основано во 2020 година. Првично, работеше под единствена лиценца за коцкање од Органот за игри на среќа на Малта. Сепак, подоцна беше одобрен од уште три агенции за игри. Повеќето реномирани казина работат со независни лаборатории за тестирање и сертификација за сертификација и обезбедување квалитет. Во овој случај, PlayToro редовно се ревидира од iTechLAbs, независна лабораторија со седиште во Австралија.

Казиното PlayToro може да се пофали со преку 3.000 слот наслови и казино игри во живо. Сите негови игри се достапни преку повеќе уреди без нивно преземање. PlayToro Casino доаѓа со различни уникатни карактеристики, кои ќе ги откриеме во овој преглед.

Зошто да играте казино во живо во PlayToro?

PlayToro нуди голем избор на казино игри од водечки провајдери на софтвер како воспоставено казино. Играчите можат да ги играат овие игри за забава или за вистински пари. PlayToro користи 128-битна SSL технологија за шифрирање на податоци и системи за заштитен ѕид за приватност и безбедност. PlayToro им гарантира фер игри на сите играчи преку сертифициран и ревидиран генератор на случаен број (RNG) за да се осигура дека сите резултати се случајни.

Account

Регистрирањето за сметка со PlayToro отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди PlayToro и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

PlayToto може да се пофали дека има доверлив и професионален тим за поддршка на клиентите. Тие имаат мандат да понудат навремена помош на сите играчи во казиното PlayToro. Play може да пристапи до објектот за разговор во живо преку кој било уред или да испрати е-пошта. Тимот е секогаш достапен 24/7. Тие работат неуморно за да обезбедат пријателска средина за играчите. Играчите можат да ги посетат и ЧПП за некаква помош.

Зошто вреди да се игра PlayToro's Live Casino?

PlayToro е младо и ветувачко онлајн казино со широка колекција на игри со дилери во живо. Со него управува Skill On Net Limited и е лиценциран и регулиран со законите на 4 различни земји. Играчите можат да пристапат до казиното во живо на PlayToro и да истражуваат различни наслови на бакара, рулет, блек џек и други специјални наслови.

Има бројни бонус понуди за постоечки играчи и пристоен бонус за добредојде за нови играчи. Барањата за обложување се фер и играчите можат да изберат дали ќе учествуваат во бонусите или не. Податоците на играчите се безбедни преку технологијата за шифрирање од индустријата. Играчите можат да пристапат до казиното PlayToro користејќи повеќе јазици. Општо земено, казиното PlayToro нуди одлични карактеристики што ги импресионираат новите и сезонски играчи. Не заборавајте секогаш да се коцкате одговорно.

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со PlayToro за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. PlayToro често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. PlayToro обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на PlayToro во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на PlayToro . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките PlayToro се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

Валути

Валути

Исто како и јазиците, казиното PlayToro поддржува повеќе валути. Овие валути се модерни во Европа, Северна Америка и Африка. Валутите се специфични за локацијата; оттука казиното автоматски ќе избере заедничка валута во вашата земја. Некои од достапните валути вклучуваат:

 • евра
 • Британски фунти
 • Норвешка круна
 • шведски круни
About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher