Топ 10 Portomaso Gaming Казино Во Живо

Казино индустријата е преполна со провајдери на софтвер; оттука, новите имиња тешко добиваат признание без разлика колку повеќе имаат да понудат. Portomaso Gaming (PG) го доживеа тоа во своите рани денови. Но, инвеститорот не изгуби надеж за промена на сцената на казино во живо. За среќа, ги имаше сите средства и ресурси да го претвори овој сон во реалност. Тимот брзо дојде до ефикасни синергии и испорача водечки решенија на пазарот со комбинирање на иновации, квалитет и експертиза. Со својот хибриден пристап, Portomaso Gaming во казина во живо им дава на играчите уникатно искуство.

Денес, игрите на казино во живо на Портомасо стекнаа силна глобална репутација, што и помогна на компанијата да го прошири својот дофат на бројни регулирани пазари. Нејзините игри се достапни на многу од најдобрите светски казино сајтови во живо. Во однос на квалитетот, Playtech, Ezugi и Evolution се во нејзината лига.

За Portomaso GamingПортомасо студиоПортфолио за игри на Портомасо
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

За Portomaso Gaming

Portomaso Gaming, еден од врвните даватели на софтвер за казино во живо, беше лансиран во 2007 година од Glimmer and Grinder Ltd., мнозинскиот акционер. Јавно тргуваната компанија е во сопственост и управувана од култното казино Портомасо со седиште во островската земја Малта. Неговото име е изведено од место за одмор во Сент Џулијан, Малта каде што се наоѓа казиното од тули и малтер Портомасо. Едгар Портели делува како оперативен менаџер, а Селенија Белфиоре го надгледува одделот за продажба.

Инвеститорот е еден од водечките провајдери на хибрид казина во живо со игри што се емитуваат и од копнените казина и од студиата во живо од 2008 година. Развивачот на софтвер е лиценциран од MGA и италијанската Amministrazione Autonoma Monopoli di Stato (AAMS). Покрај лиценците за коцкање, сите игри на Портомасо се под лупа за праведност од страна на GLI (Gaming Labs International).

Единствени карактеристики на софтверот за игри Portomaso

Софтверскиот систем е преполн со многу јазици, но дилерите зборуваат само англиски. Плус, каналот за пораки ги олеснува дијалозите помеѓу играчите и дилерите. Сите преноси се оптимизирани за мобилни игри и десктоп играње со технологијата HTML5. Уникатниот концепт на давателот е беспрекорно вграден во казино во живо игри на маса преку API на SoftGamings. Играчите уживаат во игрите од студиа направени по нарачка деноноќно. Во заднината има џагор и музика, но клиентите можат да ги замолчат со паметни контролни функции на нивните екрани за да се фокусираат на играта.

Партнерството помеѓу PG и SoftGamings им обезбедува на операторите на казино жива платформа за игри. Унифицираната API мрежа не само што дава пристап до производите на Portomaso, туку и илјадници други наслови од повеќе од iGaming 100 програмери. Во зависност од изборот на операторот, интеграцијата на API може да се изврши за две до три недели со сигурна поддршка од експертски тим.

Накратко, карактеристиките на софтверот PG се како што следува.

 • Целосно лиценциран и регулиран
 • Концептуализација на уникатни онлајн казина во живо
 • Целосно извонредна снимка од подот на казиното
 • Комерцијален слотови и технологија
 • Различни теми низ табелите и корисничките интерфејси
 • Пренос во живо од вистински копнени претпријатија и студиа во живо
 • ВИП и приватни маси
 • Репродукција во прелистувачот

Награди

Не само што платформата прикажува најсовремени маси, туку и ексклузивни казино награди во светот на iGaming. Најнезаборавното дарување на компанијата беше во 2019 година, кога се рангираше на првото место како најдобар провајдер на казино во живо на наградите SEG (Јужна Европа за игри).

Портомасо студио

PG студијата се со седиште во Малта. Вљубениците во казиното често го претпочитаат квалитетот пред квантитетот што се однесува до студијата. Партомасо покажа вештина во оваа област со тоа што правилно го водел нивното студио и поседувал цел кат во казино на Малта. Таквата можност им овозможува на дилерите целосно да се вклучат со посетителите бидејќи ризикуваат чипови на вистинските маси или на нивните паметни телефони.

Копнените казина од каде што се емитуваат игрите се светски познати, на пр., Oracle и Portomaso Casinos (Малта), Aviator Casino (Тбилиси, Грузија) и Royal Casino (Рига). Портомасо е горд на своето оригинално казино, но тие соработуваа со овие казина за да ги диверзифицираат нивните понуди. Сепак, другите три казина ги пренесуваат своите игри под брендот Portomaso Gaming.

Очекувањата на студиото за дилер во живо на Portomaso Gaming

Portomaso Gaming е меѓу ретките во живо казино софтвер провајдери кои се специјализирани за OTT (преку маса) пренос). OTT носи уникатно потопување кое создава аура на традиционална коцкарница без врева околу секоја маса. Наместо да се концентрира на пренос во живо, Portomaso Gaming поставува камери на вистинско казино.

Најдобриот дел од казиното во живо на OTT е тоа што на играчите не им требаат слушалки за VR. Тие го извлекуваат максимумот од автентичната казино атмосфера без патување. Сценографијата проектирана на корисничките уреди прикажува високотехнолошки маси и автомати, дозволувајќи им на играчите да истражуваат во казиното без да ги напуштат своите комфорни зони. Со плејадата квалитетни функции, како што се OCR камери и сензори за маса, обложувачите можат да видат кристално јасна графика и аудио ефекти.

Ентериерите на казиното во Портомасо имаат блескава и елегантна атмосфера, но сепак повеќе ниска од типично место. Бидејќи камерите за OCR се поставени на таванот и на масите, играчите ќе имаат одличен поглед на целиот под и другите играчи. Со повеќе локации за снимање, PG гарантира дека има нешто за секој коцкар. Форматот OTT се покажа како успешна платформа за казино игри во живо, што ја прави PG иднината на жанрот.

Портфолио за игри на Портомасо

Врвните казино-страници во живо од Портомасо можеби не се најголеми во индустријата, но имаат доволно наслови за одлично искуство со коцкање. PG платформите обезбедуваат комерцијални слотови вклучувајќи ги класичните слотови со три тркала и видео слотови со пет ролни. Иако, има помала побарувачка за нив отколку за игри на маса во живо во казино.

Блек Џек во живо

Студиото Portomaso го презентираат европскиот блек џек со стандардни облози, како и две странични облози: 21+3 и Perfect Pair. Две маси за блек џек, познати како Lounge Blackjack, се во целосен и класичен поглед и се раководени од дилери кои зборуваат англиски. Играта со седум седишта, која плаќа 3:2, опфаќа чевел со 8 палуби, при што дилерот зема една карта за првичната зделка. Играчите можат да ги поделат асовите и да се удвојат на која било вредност на картата. Дозволено е разделување на парови до четири пати. Опцијата за осигурување е достапна кога картата на дилерот покажува кец на десетка, но тоа ќе плати 2:1.

Портомасо рулет во живо (Здраво)

Стриминг од студијата на Малта од 2017 година, рулет во живо од Portomaso Gaming доаѓа со RTP од 96,6%. Играчите можат да ризикуваат нешто од 1 до 5000 евра. Тоа е европски рулет со изборен страничен облог (Hi-Lo) и го следи правилото La Partage. Бидејќи тркалото работи со компримиран воздух, ниту еден дилер не може да го попречи вртењето. Брзината е релативно висока, па затоа е совршена игра за оние кои сакаат брзи игри.

За да почнат да играат Hi Lo рулет во живо, играчите ги избираат масите за рулет Partomaso и чекаат дилерот да објави кога ќе започне играта. Екранот на плеерот прикажува неколку погледи од тркалото и масата. На десната страна има виртуелна маса за ставање облози. Обложувачот треба да допре на една од осумте големини на чипови за да го одреди својот облог, а потоа да го постави на кое било место од распоредот. Бидејќи тоа е европско рулет, достапна е само една нула. Опциите за обложување вклучуваат предвидување единечни броеви, соседни броеви, итн. Исто така, можно е да се обложувате на надворешни полиња како црвени, црни, парни и непарни броеви.

Portomaso Live Baccarat (Punto Banco)

PG лансиран во живо Punto Banco во 2018 година по соработката со Bet Fashion TV. Станува збор за игра на маса со седум седишта која тече од казиното Oracle во Малта. Бојата на масата е кремаста, што им олеснува на играчите да ги видат картите додека дилерот ги раздава. Со 8 палуби со карти, Punto Banco се игра од чист перспекс чевел. Дилерот го менува чевелот/палубата штом се потроши ¾ од чевелот. Нема ограничување на бројот на играчи кои можат да учествуваат на една табела. Сите добивки на раката на Играчот се дури и пари додека добивките на Банкарот се исплаќаат во однос 0,95:1 или 19/20.

Други PG игри

 • Oracle во живо рулет
 • Во живо Oracle Блек Џек
 • Oracle Live Punto Banco
 • Во живо Oracle 360 рулет
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Дали во живо казина Портомасо нудат мобилни игри?

Да. Благодарение на HTML5 и HD стриминг, PG игрите може да се играат на сите модерни уреди. Тие се скалабилни и реагираат на различни големини на екранот. Софтверот работи на телефони со Windows, Android и iOS.

Што им е потребно на играчите за пристап до PG игрите?

Сè што им треба е стабилна интернет конекција и веб-прелистувач за пристап до казино напојувано од Портомасо.

Кои се достапните бонуси?

Некои PG казина нудат специјални бонуси за промовирање на одредени игри. Исто така, додавањето на SoftGaming'a API нуди бројни промоции, вклучувајќи турнири, поени за лојалност, бонуси за добредојде и други бонус програми.

Како е безбедноста во казино во живо на ПГ?

Софтверот е обезбеден со најновите стандарди за шифрирање. Безбедноста е дополнително гарантирана со лиценците за игри како што се MGA сертификатите.

Дали случајноста е оправдана во казина во живо на Partomasso?

PG е посветена на кредибилитетот и правичноста што ги гарантира италијанската ААМС. Софтверот е потврден и од GLI, еден од доверливите судии за безбедни системи за коцкање.

Дали Portomaso Gaming е сертифициран со ISO?

Да. Инвеститорот е акредитиран со ISO сертификат број 27001:2013. Ова ја претставува посветеноста на компанијата за усогласеност со iGaming.

Дали софтверот PG е погоден за САД?

Инвеститорот главно се насочува кон европската и азиската публика. Американските играчи може да се приклучат на казината, иако треба да очекуваат егзотични теми и начини на плаќање.

Од каде се емитуваат PG игрите?

Масите за казино во живо се на три главни локации, имено Малта, Грузија и Рига. Во Малта, игрите се снимаат и емитуваат од едно студио и две копнени казина.

Дали PG казина нудат покер соби?

За жал, нема покер соби на PG сајтовите. Во иднина може да се воведат покер игри.

Дали преносите на Portomaso Gaming се врвни?

Снимката е со највисок квалитет, но играчите можат да го приспособат аспектот на нивното видео со подобрена интернет конекција и ажурирани мобилни уреди. Сите игри се ѕвездени.