Sol Казино Во Живо Преглед

SolResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус за добредојде 100% + 500 бесплатни вртења
Дарежливи бонус понуди
Сметка што може да се пренесе од кое било друго казино
3500+ игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Дарежливи бонус понуди
Сметка што може да се пренесе од кое било друго казино
3500+ игри
Sol is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Бонусите и промоциите се важни карактеристики во одредувањето на успехот на онлајн казиното. Сол живо казино нуди голем број на бонуси и промоции на своите коцкари. Играчот можеби ќе сака да размислува да ги искористи предностите на Сол Казино понуда за добредојде да се симне на десната нога таму. Сол казиното ги нуди следните стимулации за своите играчи со дилери во живо:

Бонус за добредојде:

150% до 2000 €

Крипто засилување:

5% на кој било депозит во криптовалута

Кешбек бонусКешбек бонус
+3
+1
Затвори
Games

Games

За играчите кои сакаат да искусат вистинска имитација на копнено коцкање дома, има дел за казино во живо. Најдобрите добавувачи како Evolution Gaming ги напојуваат игрите со дилери во живо, кои се емитуваат во живо и во реално време.

Дополнително, вистинските крупиери ги надгледуваат овие игри. Запомнете дека мобилните корисници можат да пристапат и до дилерската област. За да проследувате одлични видеа, само погрижете се да имате сигурен интернет и добра камера или веб-камера. Игрите во живо вклучуваат, меѓу другото:

 • Молња рулет
 • Тексас Холдем
 • Брзински рулет
 • Фаќач на соништа**.**

Software

Достапноста на игри од бројни реномирани софтверски компании им дава на играчите огромен избор на висококвалитетни наслови за уживање и ги задоволува сите вкусови. За жал, на Sol live казиното му недостасува овој вкус. Сол во живо казино има ограничен број на игри со дилери во живо обезбедени од:

Се очекува во блиска иднина тие да вклучат повеќе казино игри во живо од водечките индустриски провајдери.

Payments

Payments

За да обезбеди удобно искуство со игрите, Sol нуди сигурни и модерни начини на плаќање и за депозити и за повлекувања. За да се увериме дека играчите можат безбедно и лесно да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки, постојат добро познати опции како Paysafe Card, MasterCard, Debit Card, Credit Cards, Visa , меѓу другите. Ако барате доверлив провајдер со силна репутација за сигурни начини на плаќање, Sol е вашиот врвен избор.

Deposits

Кога станува збор за коцкање во онлајн казина, опции за плаќање се клучни. Играчите сакаат моментален избор и платформа која го забрзува повлекувањето. Сол Лајв Казино е свесен за ова, поради што тие обезбедуваат широк спектар на банкарски алтернативи. Играчите можат да предвидат широко користени техники како:

 • MasterCard
 • Скрил
 • Виза
 • Пијастрикс
 • Webmoney

. Минималниот лимит за депозит и повлекување е 20 канадски долари.

Withdrawals

Sol им обезбедува на играчите сигурни и сигурни опции за повлекување за да можат брзо и безбедно да стигнат до нивните добивки. Вашата локација може да има влијание врз различните методи за повлекување. Повеќето повлекувања се вршат во рок од неколку работни дена. Само погрижете се да ги проверите одредбите и условите, бидејќи некои методи за повлекување може да подлежат на такси.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+159
+157
Затвори

Languages

Онлајн игрите се достапни за играчи од целиот свет. За да се промовира пристапноста на клиентите, поголемиот дел од онлајн казина нудат информации за веб-страниците на многу јазици. Ова казино во живо започна во 2019 година и во моментов обезбедува услуги за корисниците на многу различни јазици, вклучувајќи:

 • француски
 • руски
 • шпански
 • фински
ПортугалскиPT
+4
+2
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Sol . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Sol се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Лиценци

Security

Sol е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Во 2019 година, пријатно и весело со седиште во Канада онлајн казино во живо отворени за бизнис. Оттогаш, разви сигурна платформа за коцкање која зборува осум различни јазици за своите корисници.

Најдобрите добавувачи како Evolution Gaming ги напојуваат игрите со дилери во живо, кои се емитуваат во живо и во реално време.

Ова онлајн казино во живо вреди да се одјавува и да се игра од повеќе причини, вклучително и доверлива услуга за клиенти и брз трансфер на готовина. Владата на Курасао го овласти SOL Live Casino, подружница Galaktitka NV, основана во 2019 година. SOL Casino е пожелен избор за играчи од целиот свет благодарение на широкиот избор на опции за игри во живо, врвна технологија и фасцинантни промоции .

Малите детали за атрактивниот, современ дизајн на веб-локацијата им помагаат на играчите лесно и пријатно да се движат низ неа.

Зошто Плат во казино во живо

Откако неговите врати првпат беа отворени во 2019 година, ова казино работи на безбеден и доверлив начин. Играчите може да прочитаат сè за тоа како користи врвни безбедносни мерки за да ги обезбеди нив и нивните податоци во Политиката за приватност на страницата.

Играчите исто така можат да видат дека сите трансакции се вршат на шифриран начин и постои одговорна политика за игри за да им се помогне на луѓето кои имаат зависност од коцкање.

Кратки факти

Година на основање: 2019

Account

Регистрирањето за сметка со Sol отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Sol и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Играчите може да се чувствуваат олеснето знаејќи дека а опција за разговор во живо е секогаш тука и достапен секогаш кога им е потребно. Едноставно треба само да го поставите прашањето, а членот на персоналот за поддршка на клиентите ќе одговори на играчите за неколку секунди.

Фактот што ова онлајн казино во живо нуди услуга на многу јазици е уште една предност. Рускиот е еден од јазиците што може да им помогне на играчите доколку не зборуваат англиски. Тие исто така имаат конвенционален избор да користат е-пошта за да добиваат одговори овде.

Може да се најдат одговори на некои од најчесто поставуваните прашања што ги поставуваат гејмерите во делот за ЧПП.

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Sol за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Sol често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Sol обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Sol во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на Sol . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките Sol се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

Валути

Валути

Сол во живо казино нуди депозит и повлекување во голем број валути за да ги олесни своите коцкари. Играчите ширум светот можат да депонираат и повлекуваат средства во нивната регионална валута. Некои од поддржаните валути од ова казино во живо се:

 • Руски урнатини
 • американски долари
 • ЕВРО
 • Норвешка круна
 • полска злота

Сол во живо казино, исто така, поддржа плаќање во криптовалути како што се Биткоин и лајткоин

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher