Преглед на игри со дилер во живо Unique Casino

Unique CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
7.2/10
БонусБонус $2.000 + 100 бесплатни вртења
Повеќејазично казино
Добра услуга за клиенти
Пријателски на мобилен телефон
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Повеќејазично казино
Добра услуга за клиенти
Пријателски на мобилен телефон
Unique Casino is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Уникатното казино можеби нема многу бонуси, но можете да ги користите за да играте емисии на игри во живо како Crazy Time, Monopoly Live и Deal или No Deal Live!

Во правилата и условите за бонусот е наведено дека коцкањето е дозволено само на игри што не се на маса, видео покер или кено. Нема расчленување или повеќе достапни статистики, но се чини дека сите игри на маса, видео покер и Keno придонесуваат со 0% во барањата за обложување. Тоа исто така би значело дека сите други игри даваат 100% придонес. Како резултат на тоа, игрите на маса во казино во живо воопшто не придонесуваат, како и да е тоа емисии во живо (игри што не се на маса)!

Уникатни понуди за казино во живо:

 • Бонус за добредојде
 • Бонус за враќање на готовина до €-100 долари
 • ВИП програма
Бонус за враќање на готовинаБонус за враќање на готовина
+1
+-1
Затвори
Games

Games

Разновидноста на игри со дилери во живо е она што привлекува најголемо внимание. Рулет, покер, бакара, блек џек, craps и sic bo се меѓу повеќе од 100 достапни игри. Evolution, Vivo Gaming и Lucky Streak се три од најпознатите имиња во секторот на казино во живо.

Рулет во живо

Оваа класична казино игра е достапна во формат во живо на 22 маси, со достапни сите европски, американски и француски регулативи. Vivo Gaming има голем број табели на располагање, вклучително и двојка што се хостирани во реални казина како што се Portomaso и Oracle 360. Може да играте за само 0,10 €-$ секое вртење, додека високите ролки можат да играат за исто толку како 25.000 €-$ по спин на одредени маси.

Бакара во живо

Има многу маси за избор кога станува збор за Baccarat. Speed Baccarat (Evolution) е одличен избор за оние кои претпочитаат побрзи раце, додека Salon Prive Baccarat (Evolution) е соодветна алтернатива за оние кои сакаат да се обложуваат од 25.000 евра за секоја рака. Надворешниот Baccarat од Lucky Streak и Vivo Aladdin Baccarat од Vivo Gaming се две други опции.

Покер игри во живо

Може да играте различни казино игри во живо на тема покер обезбедени од Evolution. Casino Hold'em, Texas Hold'em Bonus, Side Bet City, Triple Card Poker, 2 Hand Casino Hold'em, Extreme Texas Hold'em и Caribbean Stud Poker се меѓу достапните игри. Влоговите се движат од 0,50 евра до 1000 евра, во зависност од играта и масата.

Software

Провајдерите на софтвер се многу важни за изборот на која било игра. Уникатното казино нуди игри од најпопуларниот софтвер за игри. Игрите во живо се обезбедени од:

 • Еволуција игри
 • Vivo Gaming
 • Среќна низа
Payments

Payments

Играчите кои сакаат да знаат кои опции за плаќање можат да ги користат, ќе го најдат тоа исклучително едноставно во Unique Casino. Можете да прелистувате до страницата „Плаќања“ и да ја изберете вашата нација од паѓачкото мени без да се регистрирате. Потоа страницата ги прикажува сите достапни начини за депозит и повлекување, како и валутата и сите применливи ограничувања. Ова Казино во живо овозможува различни опции за меѓународни плаќање, вклучувајќи:

 • Интерак
 • Виза
 • Неосурф
 • Кларна
 • Биткоин и многу други.

Минималниот износ на депозит во Unique Casino е 10 €-$, а сите депозити се бесплатни и инстант. Повлекувањата се ограничени на максимум 100 €-$.

Deposits

Unique Casino знае дека на играчите кои сакаат да имаат непречено и непроблематична играње искуство им требаат практични и доверливи методи за депонирање. Затоа Unique Casino нуди добро познати и сигурни опции за депозит што се прифатени во повеќето окрузи. На играчите им се достапни повеќе избори, вклучително и Visa, MasterCard, Neteller, Credit Cards , меѓу другите. Без разлика дали сте постоечки играч кој се враќа да игра или нов што се придружува за прв пат, можете да зависите од Unique Casino за брзо и безбедно ракување со вашите депозити.

Withdrawals

Unique Casino им обезбедува на играчите сигурни и сигурни опции за повлекување за да можат брзо и безбедно да стигнат до нивните добивки. Вашата локација може да има влијание врз различните методи за повлекување. Повеќето повлекувања се вршат во рок од неколку работни дена. Само погрижете се да ги проверите одредбите и условите, бидејќи некои методи за повлекување може да подлежат на такси.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+127
+125
Затвори

Валути

ЕвраEUR
+1
+-1
Затвори

Languages

Веб-страницата на Unique Casino е достапна на осум различни јазици.

 • Англиски
 • француски
 • шпански
 • норвешки
 • Шведскиот е меѓу поддржаните јазици.

Вашиот избран јазик ќе се појави на сите делови на веб-локацијата, вклучувајќи ја вашата сметка, страницата со ЧПП, страницата со услови и правила и екранот со промоции.

+5
+3
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Unique Casino . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Unique Casino се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Лиценци

Security

Unique Casino е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Уникатното казино е популарно казино во живо кое им служи на Канаѓаните, Новозеланѓаните, Ирците и Јужноафриканците. Во индустријата iGaming е од 2016 година и поседува лиценца за eGaming од владата на Курасао. Како љубители на казино во живо, квалитетот на достапните игри во живо ќе биде одлучувачки фактор при изборот на онлајн казино. Во Unique Live Casino, нема да бидете разочарани. Unique Casino полека, но стабилно се здоби со популарност меѓу коцкарите. Слободно може да се претпостави дека операторот се обидува да го потврди големото тврдење дека неговото име го симболизира, а тоа може да се собере од различните опции за игри на казиното. Клиентите на Unique Casino сигурно ќе имаат одлично време ако го посетат делот посветен на игри со дилери во живо. Поради повеќекратните начини на плаќање што ги поддржува Unique Casino, правењето депозити и повлекувања е исто така лесно.

Зошто да играте во Unique Casino?

Unique Live Casino, според мое мислење, им обезбедува на играчите сигурна и сигурна средина во која можат да играат онлајн казино игри. Тие имаат владина лиценца од Курасао, што е популарна јурисдикција за претпријатијата за онлајн игри.

Ова казино, особено, користи SSL шифрирање низ неговата веб-страница. Како резултат на тоа, нема да морате да се грижите дали вашите лични податоци ќе бидат пресретнати од трети лица доколку ги споделите со операторот. Како резултат на тоа, играњето во Unique Live Casino е сосема безбедно.

Кратки факти

Година на основање: 2016

Account

Регистрирањето за сметка со Unique Casino отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Unique Casino и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Можете да контактирате со грижата за клиентите преку е-пошта на support-en@uniquecasino.com ако имате какви било проблеми додека играте во Unique Casino. Казината, според моето искуство, обично реагираат многу брзо, обично во рок од еден час.

Може да очекувате брз одговор ако го контактирате тимот помеѓу 9 часот наутро и 1 часот по полноќ. Меѓутоа, ако играте доцна навечер, можете да ја користите функцијата за разговор во живо, која е отворена 24 часа на ден. И јас ги контактирав во 12 часот, а некој сè уште чекаше да ми помогне околу проблемот.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Unique Casino за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Unique Casino често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Unique Casino обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Unique Casino во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на Unique Casino . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките Unique Casino се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

Валути

Валути

Валутите достапни за депозити и повлекувања се:

 • американски долари
 • CAD
 • евра
About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher