Преглед на игри со дилер во живо Voodoo Dreams

Voodoo DreamsResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусНема достапни бонуси
Одлична тема
Pay N Play казино
Мешавина на класични и нови игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Одлична тема
Pay N Play казино
Мешавина на класични и нови игри
Voodoo Dreams is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Бонусите на Казино Во Живо се широко користени од играчите за да го подобрат своето искуство со игри и да ги зголемат нивните шанси за победа. Различни бонуси се достапни на Voodoo Dreams за играчите да бидат заинтересирани и да се забавуваат. Коцкарите можат да ги искористат предностите од различни бонуси и промоции за да го подобрат своето искуство со игри. Овие бонуси можат да бидат достапни во многу различни форми и да им дозволат на играчите да уживаат во нивните омилени игри.

Депозит бонусДепозит бонус
Games

Games

И виртуелните и живите игри се достапни во казиното Вуду Дримс. Играчите можат да уживаат во видео слотови напојувани од Microgaming и NetEnt. Оние кои сакаат игри на маса можат да играат блек џек, рулет или бакара. Достапни се и варијанти на видео покер како Joker Wild, Double Joker, Jacks or Better и Deuces Wild.

+4
+2
Затвори

Software

Voodoo Dreams Casino се напојува со некои од најугледните провајдери на софтвер во индустријата, вклучувајќи ги Microgaming, Play'n GO, Net Entertainment, Evolution Gaming, Yggdrasil Gaming, Thunderkick и NextGen Gaming. Други даватели на игри во ова казино ги вклучуваат Betsoft, WMS и Quickspin. Со сите овие провајдери, што друго може да бара играчот?

Payments

Payments

За да обезбеди удобно искуство со игрите, Voodoo Dreams нуди сигурни и модерни начини на плаќање и за депозити и за повлекувања. За да се увериме дека играчите можат безбедно и лесно да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки, постојат добро познати опции како Neosurf, AstroPay, Apple Pay, Google Pay, GiroPay , меѓу другите. Ако барате доверлив провајдер со силна репутација за сигурни начини на плаќање, Voodoo Dreams е вашиот врвен избор.

Deposits

Со повеќе опции за депозит понудени во казиното Вуду Дримс, банкарството никогаш не било полесно. На обложувачите им е дозволено да депонираат пари користејќи MasterCard, iDEAL, Trustly, Neteller, Zimpler или Skrill. За оние кои сметаат дека ниту еден од овие методи не е погоден, тие можат да користат Euteller, EnterCash или Visa за да депонираат пари на нивните сметки.

Withdrawals

Коцкарите во казиното Вуду Дримс имаат неколку методи за повлекување за да изберат, што ги прави процесите за повлекување едноставни. Методите вклучуваат Visa, Euteller, EnterCash, Neteller, Skrill и Trustly. Сите овие методи се безбедни, а банкарските информации на играчите се обезбедени со SSL шифрирање за да се осигура дека ниту еден натрапник не може да добие пристап до нив.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+95
+93
Затвори

Languages

Како и секое друго онлајн казино, Voodoo Dreams Casino ги нуди своите услуги на повеќе од еден јазик. Без разлика дали сакате шведски или норвешки, казиното е достапно на двата од овие јазици. И, се разбира, можете да играте казино на англиски, кој е најпопуларниот јазик во светот.

ГерманскиDE
+4
+2
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Voodoo Dreams . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Voodoo Dreams се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Security

Voodoo Dreams е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

Алатки за самоограничување

  • Алатка за ограничување на депозити
  • Алатка за ограничување на временската сесија
  • Алатка за самоисклучување
  • Алатка за време на ладење
About

About

Основано првично во 2016 година, Voodoo Dreams Casino е платформа за онлајн игри во сопственост на индустрискиот гигант, SuprNation Limited. Тој е двојно лиценциран од Комисијата за коцкање на ОК и Органот за игри на среќа на Малта. Веб-страницата користи SSL шифрирање за да се осигура дека чувствителните информации на играчите се чуваат приватни и безбедни од трети страни.

Кратки факти

Компанија: SuprGames B.V., SuprPlay Limited
Година на основање: 2017

Account

Регистрирањето за сметка со Voodoo Dreams отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Voodoo Dreams и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Казиното нуди услуга за поддршка на клиентите за разговор во живо, за да се осигура дека играчите добиваат брза помош. Бидејќи услугата не е достапна 24/7, неопходно е играчите да ја користат во предвидените периоди од денот. Алтернативно, играчите можат да го достигнат тимот преку услуга за е-пошта, која е достапна деноноќно.

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Voodoo Dreams за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Voodoo Dreams често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Voodoo Dreams обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Voodoo Dreams во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

На новите играчи во казиното Вуду Дримс им се доделуваат 200 бесплатни вртења на Starburst откако ќе го направат својот прв депозит. Згора на овие вртења, кои се даваат во сегменти од 20 вртења за десет дена, казиното им дава на играчите дополнителни пари за играње на нивниот прв, втор, трет и четврти депозит.

Live Casino

Live Casino

Voodoo Dreams е достапен за инстант игра преку прелистувачи. Не е потребно преземање за пристап до игрите. Играчите можат да ја играат и мобилната верзија на ова казино, која е поддржана и за iPhone и за Android уредите. Платформата има HTML5 интерфејс, кој работи непречено на овие уреди за најдобро искуство со игри.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher