Преглед на игри со дилер во живо WallaceBet

WallaceBetResponsible Gambling
CASINORANK
7.98/10
БонусБонус $600
Дарежливи бонуси
Достапно спортско обложување
Пријателски на мобилен телефон
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Дарежливи бонуси
Достапно спортско обложување
Пријателски на мобилен телефон
WallaceBet is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Значаен спортски бонус за добредојде е исто така достапен за ова казино во живо. Други промоции, како дневен поврат на готовина, бесплатни бонуси за обложување, дневни бонуси за повторно вчитување и викенд турнири се достапни на ограничена основа.

Wallace Bet има бонус за добредојдени играчи за казино игри во живо:

 • Бонус за депозит во казино: 20% до 200 €

Има 20% барања за обложување на ова казино во живо.

Бонус за враќање на готовинаБонус за враќање на готовина
+3
+1
Затвори
Games

Games

Најдобрите игри со дилер во живо од најугледните студија се прикажани во делот посветен на казино во живо. Wallace Bet Casino го изнајми целосното портфолио во живо на индустриските лидери Evolution Gaming и Pragmatic Play, така што има многу да се очекува.

Можете да изберете од различни маси, вклучувајќи блек џек, рулет, покер, бакара, Сик Бо, Змеј тигар и Тин Пати. Можете исто така да учествувате во емисии за игри во живо и тркала за пари, како што се „Mega Wheel“, „Dream Catcher“ и „Crazy Time“, меѓу другите. Игрите во живо се емитуваат во висока дефиниција од професионално казино студио. Поради интуитивните контроли и добро обучените дилери и домаќини, игрите нудат и одлично играње.

Software

Најдобрите даватели на игри во бизнисот придонесоа за репертоарот за игри на казиното во живо WallaceBet. Бакара, блек џек и рулет се меѓу игрите достапни во делот за дилер во живо на Wallacebet. Blackjack Azure, Speed Baccarat C и Speed Roulette се едни од пофасцинантните игри со дилер во живо достапни на оваа платформа. Ако претпочитате игри со брзо темпо, треба да ги испробате Speed Roulette и Speed Baccarat. Казино игрите во живо се обезбедени од:

 • Прагматична игра
Payments

Payments

Казиното Валас Бет нуди разновидни банкарски алтернативи што ќе го направат секој играч да биде комфорен. Ова казино овозможува различни висококвалитетни банкарски опции, вклучувајќи ги и традиционалните дебитни и кредитни картички, како и

 • ecoPayz,
 • Скрил,
 • Нетлер,
 • Paysafecard,
 • Неосурф,
 • Јетон и други.

Времето на повлекување во казиното Wallace Bet е генерално одлични, но тие се во голема мера под влијание на начинот на плаќање што го користите, при што давателите на е-Паричник имаат најбрзи временски рамки за наплата. Пред да се обработи вашето барање за повлекување, мора да поминете низ процесот на верификација.

Deposits

WallaceBet знае дека на играчите кои сакаат да имаат непречено и непроблематична играње искуство им требаат практични и доверливи методи за депонирање. Затоа WallaceBet нуди добро познати и сигурни опции за депозит што се прифатени во повеќето окрузи. На играчите им се достапни повеќе избори, вклучително и Visa, Neteller, Credit Cards, MasterCard, Bank Transfer , меѓу другите. Без разлика дали сте постоечки играч кој се враќа да игра или нов што се придружува за прв пат, можете да зависите од WallaceBet за брзо и безбедно ракување со вашите депозити.

Withdrawals

WallaceBet им обезбедува на играчите сигурни и сигурни опции за повлекување за да можат брзо и безбедно да стигнат до нивните добивки. Вашата локација може да има влијание врз различните методи за повлекување. Повеќето повлекувања се вршат во рок од неколку работни дена. Само погрижете се да ги проверите одредбите и условите, бидејќи некои методи за повлекување може да подлежат на такси.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+151
+149
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+3
+1
Затвори

Languages

Игрите се достапни во:

 • Англиски
 • германски
 • фински
 • норвешки

Играчите кои течно зборуваат фински, норвешки или германски нема да имаат проблем да уживаат во нивните омилени игри.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај WallaceBet . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, WallaceBet се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Security

WallaceBet е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Казиното Wallacebet е нова компанија која започна со работа во 2020 година и обезбедува повеќе од обично искуство со игри. Казиното, кое е регулирано во Малта, нуди брза и ефикасна грижа за клиентите и за обичните и за играчите на казино со високи ролери.

Без разлика дали претпочитате слотови, казино во живо или спорт, има по нешто за секого. Почнувајќи со три исклучително значајни бонуси за добредојде, казиното Wallacebet нуди вистинско персонализирано искуство. WallaceBet Casino е платформа за игри создадена од посветени гејмери за да обезбеди фер и пријатно искуство во казино и спортско обложување. Казиното нуди широк спектар на игри, вклучувајќи добро познати наслови како што се „Потрагата на Гонзо“ и „Книга на мртвите“

Можете исто така да играте различни игри на маса и во виртуелни и во живи ситуации, како и разновидни игри со гребење со карти.

Зошто да играте во казино WallaceBet Live?

Казиното Wallace Bet е создадено со цел да се отстрани секаква несигурност од равенката за играчите да можат да се концентрираат на забавата. Привлечниот и удобен дизајн е елегантен и естетски убав.

Понатаму, казиното во живо вклучува удобна корисничка табла каде што можете да ги следите вашите активности за игри. Имате целосна контрола врз вашата сметка со поставување ограничувања на сметката, гледање напредок во обложувањето на бонус, следење на трансакциите за депозит и повлекување и многу повеќе. Затоа е безбедно да се игра во казино во живо WallaceBet.

Account

Регистрирањето за сметка со WallaceBet отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди WallaceBet и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Wallacebet Casino ги цени своите клиенти, па затоа тие се трудат да им помогнат. Ако ви треба брзо решавање на едноставен проблем, постои страница со ЧПП што содржи решенија за најчесто поставуваните прашања.

Ако не можете да го најдете тоа што го барате, може да не контактирате користејќи ја алатката за разговор во живо. Со кликнување на иконата за разговор подолу, можете да пристапите до овие информации. Сепак, тој е достапен само од 09.00 до 01.00 по средноевропско време, што е малку разочарувачки со оглед на тоа што многу други казина обезбедуваат разговор во живо 24 часа на ден, седум дена во неделата.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со WallaceBet за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. WallaceBet често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. WallaceBet обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на WallaceBet во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на WallaceBet . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките WallaceBet се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher