Вести

June 7, 2023

Бонуси за добредојде за првиот депозит што мора да се побараат за играчите во казиното Jeton Live

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Jeton неодамна се етаблира како претпочитан е-паричник за казино, ривал со опции за плаќање како PayPal, Neteller, Skrill и MuchBetter. И како што се очекуваше, повеќето казина кои го поддржуваат овој е-паричник ги наградуваат играчите со бонуси за прв депозит. Така, тимот на LiveCasinoRank подготви список за да ви помогне да ги најдете најсигурните бонус за добредојде промоции за депозитите на Јетон. 

Бонуси за добредојде за првиот депозит што мора да се побараат за играчите во казиното Jeton Live

500$ + 50 бесплатни вртења на Galactic Wins

Galactic Wins е локација за коцкање регулирана од Малта, во сопственост на Green Feather Online Limited. Играчите можат да уживаат во сигурни и сигурни плаќања преку 20+ опции за плаќање на ова регулирани во живо казино сајт, вклучувајќи го и Јетон. Казиното поддржува инстант депозити и повлекувања.

Тоа, рече, вашиот прв депозит преку Јетон во Галаксино ќе привлече бонус за натпревар од 100% до $500 плус 50 бонус вртења. На бонус за бесплатни вртења е активен на Fruit Zen од Betsoft Gaming.

За да ја активираат наградата, новите играчи мора да депонираат најмалку 20 долари и да се обложат натпревар бонус за депозит 40x пред да ги уплатат своите добивки. Покрај тоа, играчите мора да обложуваат добивки од нивниот бонус за бесплатни вртења 25 пати пред да повлечат нешто.

Интересно, казиното во живо нуди и бонус за повторно вчитување за вашите втори и трети депозити. Подолу се поволностите:

  • Втор депозит: 50% до 500 долари плус 60 бесплатни вртења на Super Sunny Fruits: Hold and Win by Playson.
  • Трет депозит: 50% до $500 плус 70 бесплатни вртења на Book of Gold: Multichance од Playson.

300 евра на Парипеса + 30 бесплатни вртења

Paripesa е казино од 2019 година управувано од Vezzali Limited, правна компанија во Курасао. Ова казино е познато по својот одличен избор на казино игри во живо и повеќе валути. Во Парипеса, вашиот прв депозит ќе добие бонус за натпревар од 300 евра плус 30 бесплатни вртења на Juicy Fruits 24 Ways од Barbara Bang.

Новите членови мора да депонираат најмалку 10 евра за да ја побараат промоцијата за добредојде. Исто така, тие мора да го исполнат условот за обложување 35 пати во рок од 7 дена пред да побараат исплата.

Покрај бонусот за натпреварот, Казино PariPesa исто така нуди повеќекратни бонуси за повторно вчитување како што следува:

  • Втор депозит: 50% до 300 евра плус 50 бесплатни вртења на Juicy Fruits 27 Ways.
  • Трет депозит: 25% до 400 евра плус 40 бесплатни вртења на Coco Tiki од Mancala Gaming.
  • Четврт депозит: 25% до 450 евра плус 45 бесплатни вртења на Коко Тики.

Никогаш не можете никаде да погрешите со овие две бонус промоции за добредојде за Депозити на Јетон. Но, тука е бесплатен совет; не барајте ги овие бонуси со надеж дека ќе добиете исплата. Сите казино игри имаат предност, ограничувајќи ги вашите долгорочни шанси за победа. Затоа, искористете ги наградите за примерок од библиотеката и услугите на казино за да добиете совршен почеток.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Какви нови типови на бонуси треба да очекуваме во онлајн казина во живо во 2024 година
2024-01-10

Какви нови типови на бонуси треба да очекуваме во онлајн казина во живо во 2024 година

Вести