REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести

2023-09-18

Benard Maumo

REEVO, водечка платформа за собирање содржини на iGaming, објави сосема ново партнерство со TVBET, популарен B2B провајдер за игри во живо. Преку ова партнерство, широкиот избор на содржини во казино во живо на TVBET ќе им биде достапен на партнерите на операторот REEVO преку извонредни веб-решенија. Алијансата ветува дека ќе обезбеди подобрено искуство со игри за гејмерите и повисоки стапки на задржување играчи за операторите на iGaming.

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

По договорот, TVBET ќе ги пренесува своите игри со дилери во живо на повеќе оператори ширум светот. Договорот вклучува игри како што се:

Откако ќе се интегрираат во мрежата за собирање содржини на REEVO, игрите ќе бидат достапни за повеќе живи казино оператори, зголемувајќи ја глобалната привлечност на TVBET. Неодамна, TVBET победи на SBWA + Награда за провајдер на онлајн казино 2023 година на Самитот за спортско обложување Западна Африка +.

Од нивна страна, REEVO успешно интегрираше 70+ провајдери на софтвер во својата платформа за собирање содржини, создавајќи библиотека од над 8.000 игри. Портфолиото на компанијата моментално вклучува различни опции за игри, вклучувајќи слотови, игри на маса, игри со несреќи и извонредни наслови на дилери во живо.

Овие казино игри поддржуваат комплементарни кругови и се од сигурни развивачи од трети страни. REEVO постави амбициозни цели да запише над 60 дополнителни даватели на игри во 2023 година, со што дополнително ќе го зголеми и прошири своето портфолио за игри. Ова беше потврдено од неодамнешните договори на компанијата со водечки провајдери како Еволуција игри и Прагматична игра.

Петра Марија Пола, шеф на продажба, REEVO, коментира:

„Оваа соработка совршено се усогласува со мисијата на REEVO да донесе динамична содржина до нашите оператори партнери и играчи. TVBET се етаблира како водечки провајдер со наградувани решенија во обезбедувањето привлечна содржина за играчите. Нивниот уникатен пристап кон нивната понуда во живо казино го отвора патот за иновации во индустријата. Се радуваме на успешно партнерство заедно“

Питер Корпушенко, TVBET извршен директор, додаде:

„Возбудени сме што влегуваме во партнерство со B2B платформата REEVO! Ние високо го цениме REEVO, нивниот производ и одличниот тим, и што е најважно, задоволни сме што нивните партнери сега имаат можност да ги интегрираат нашите врвни, напредни и возбудливи игри! Заедно со REEVO, ќе обезбедиме врвни решенија и ќе ги поместиме границите на иновациите во светот на iGaming“

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести