Игри

January 8, 2024

Како брзо да научите нова игра во казино во живо

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Многу играчи на казино во живо се виновни што ја играат истата игра постојано додека не се почувствува како маѓепсан круг. Можеби ќе ви се допадне да играте рулет во живо бидејќи играта ве фаворизира повеќе од другите онлајн казино игри во живо. Но, убавината на онлајн коцкањето е истражување на огромната колекција на игри во жива библиотека на казино. Нема штета да пробате покер ако сте љубител на блек џек во живо. 

Како брзо да научите нова игра во казино во живо

Сепак, кршењето на вашата вообичаена традиција и играњето нова казино игра во живо е полесно да се каже отколку да се направи. Затоа оваа статија како да се направи ќе ве научи на некои важни размислувања што треба да ги земете доколку сакате да играте нова казино игра во живо како искусен професионалец. Не е ништо комплицирано!

Научете ги основните услови и правила на играта

Дали некогаш сте го слушнале зборот „поимник на термини“ во онлајн коцкањето? Неопходно е да се научи најчестиот линго во живо онлајн казино игри што сакате да ги играте. На пример, разберете го стандардното рангирање на покерските раце и вообичаените термини како ante, bad beat, big blind, raise, re-raise и многу повеќе. 

Craps е уште една игра со бројни терминологии, како што се асови, броеви на кутии, глупости, come bet, come out roll итн. Учењето на овие терминологии ќе ви помогне да влезете во живата дилер соба што е можно побрзо. 

Во меѓувреме, учењето на правилата на играта е уште покритично. Нема шанси да играте казино игра во живо за која не знаете ништо. Ако сакате да играте покер во живо, разберете дека играта обично користи пет карти, иако некои верзии, како што е Three Card Poker by Evolution, користат три карти. Во живиот блек џек, целта е да се создаде посилна рака од раката на дилерот без да се разбие или да се надмине 21. Можете да најдете многу од овие водичи во делот „вести“ на оваа страница. 

Уред за стратегија за игри

Откако ќе идентификувате игра за играње најдобрите живи онлајн казино сајтови, мода работна стратегија. Глупаво е слепо да се пристапи кон која било игра во казино бидејќи работ на куќата може да биде немилосрден. Уште полошо е затоа што ќе играте против дилери во живо кои се искусни професионалци за игри со карти. Може да завршите да не освоите ништо ако не сте внимателни. 

Имајќи го тоа на ум, играчите на покер и блек џек можат да преземаат стратегиски колички за игри со карти за да ги водат на масата. На пример, играчите на блек џек може да се удвојат ако имаат тврд вкупно 11, 10 или 9 и мек вкупно 18, 17 или 16. Исто така, важно е да се подели раката со два Аса и да се игра со две силни раце. Постојат многу стратегии за намалување на работ на куќата во овие две игри со карти.

Но, што се случува во игрите засновани на среќа како рулет, глупости и бакара? Во тој случај, одлуките се критични. Играјте ја европската или француската верзија во рулет во живо бидејќи работ на куќата е понизок овде отколку во американската игра. Исто така, избегнувајте внатрешни облози како што се директно облози бидејќи шансите за победа се помали. Сè на сè, дури и облозите за пари се совршени кога играте рулет, глупости и бакара.

Вежбајте како да играте со бесплатни кредити

Со доволно вежбање, ќе бидете на пат да играте како Даниел Негреану и сличните. Невозможно е да играте и да победите против други искусни играчи на блек џек и покер кога немате доволно искуство на маса. Играчите мора да донесат одлуки во дел од секундата, кои можете да ги научите само со искуство.

За среќа, можете да играте користејќи бонуси и промоции во живо во казино. Многу оператори на казино во живо им даваат бесплатни кредити на новите и лојални играчи за да ги играат игрите без да ризикуваат паричка. Среќните играчи можат дури и да освојат вистински пари и да побараат исплата откако ќе ги исполнат условите за обложување.

Но, за жал, насловите на казино во живо може да се играат само со вистински пари. Поради оваа причина, користете ги вашите бонус кредити за да ги играте верзиите на RNG и соодветно да ги изострите вашите вештини за играње. И ако имате среќа да освоите пристојна сума, оставете баланс за играње варијанти на казино во живо. 

Друг начин за вежбање е со користење на апликации за игри на Play Store и App Store. Овие продавници за апликации имаат многу варијанти за игри како глупости, бакара, блек џек, покер и рулет. Игрите им нудат на играчите неограничена виртуелна валута за да ги научат јажињата пред да играат со вистински пари. Запомнете, правилата на играта се слични без разлика дали се игра со вистински или виртуелни пари. 

Вежбајте управување со субсидирам

Дали барате да играјте онлајн казино игри во живо за прв пат? Практикувањето на управувањето со банкроти е најдобриот совет што можете да го добиете. Ова е едноставно одвојување пари специјално за играње казино игри. Значи, под претпоставка дека вашата неделна заработка е 3000 долари, одвојте 500 или 1000 долари за забава со коцкање. На крајот на краиштата, животот е за забава.

Но, што понатаму? Поделете го буџетот на помали дневни единици. На пример, ако играте само за време на викендите, тоа би било 500 долари дневно. Откако ќе поставите единица за субсидирам, играјте користејќи го минималниот облог за да го зголемите животниот век на вашиот субсидирам. Играта со минимално ограничување на облогот од 0,50 долари ќе ви даде илјада рунди, доволно за да ја задоволите вашата жед за коцкање. 

Запомнете, исто така, да користите систем за обложување за ефикасно да управувате со вашиот буџет. Пример е системот Martingale, кој ви овозможува да управувате со вашата игра во казино и да ги надоместите загубите со една победа. Други системи за обложување што треба да се практикуваат вклучуваат рамно обложување, низа Фибоначи, Пароли, Д'Алемберт и Џејмс Бонд. Но, секогаш користете ги овие системи на облози со парни пари (облози со уплати 1:1), бидејќи вашите шанси за победа се речиси 50%. 

Готова храна

Дали собравте неколку корисни совети од овој водич? Се надевам! Испробувањето на нова онлајн казино игра во живо ве изложува на свет полн со нови можности за победа и ве прави комплетен играч. Можеби всушност играте покер подобро од бакара, но вашите стравови ве кочат. Значи, научете ги правилата на играта и вежбајте користејќи бесплатни кредити. Испратете благодарност подоцна!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести