Топ игри во живо во казино за почетници

Игри

2023-03-06

Ethan Tremblay

Дали сакате да играте казино игри? Дали уживате да поминувате дел од вашите одмори во казина? Тоа можеби беше голем проблем за вас за време на деновите на заклучување COVID-19. За време на заклучувањето на COVID-19, местата како спортски сали, казина и ресторани мораа да бидат затворени. 

Топ игри во живо во казино за почетници

Казино игрите во живо се една од најдобрите опции за луѓе кои сакаат да играат казино игри, но не сакаат да излезат од своите куќи или не можат да излезат од своите куќи поради некоја причина. Тоа е и причината зошто е толку популарна.

Ако сакаш идејата да се биде во можност да се игра казино игра без да го напуштите вашиот дом, тогаш сте на вистинското место. Еве ги нашите најдобри избори за најдобрите казино игри во живо што треба да ги играат почетниците.

Рулет во живо

Едно од најдобрите казино во живо игри за почетници е рулет во живо. Рулетот во живо е неверојатно едноставен за играње и не треба да научите никаква вештина за да ја играте играта. Иако треба да ги знаете основните правила за да ја играте играта, тие не се толку комплицирани. 

Може да се поставите за помалку од еден час и да започнете да играте рулет во живо. Исто така, можете да најдете еден тон видеа од 5 до 10 минути за да ги гледате кои ве учат како да играте рулет во живо.

Работата во врска со рулетот во живо е дека не се бара многу напор од вас. Нема многу работи за кои треба да се грижите додека играте рулет во живо и нема многу работи во ваша контрола. 

Единственото нешто што треба да направите додека играте рулет во живо е да предвидите каде ќе слета топката и соодветно да се обложите. Облозите што ги правите се засноваат на среќа, што значи дека не треба да користите никакви техники за да го добиете правилното предвидување.

Во живо игра на зарове

Следниот Најдобрата игра за почетници е живо играните. Причината зошто вклучивме живи игра на зарове овде е истата причина зошто вклучивме рулет во живо. За да започнете да играте игра на глупости во живо, само треба да ги знаете основните правила за обложување на маса за глупости, а потоа можете да започнете да играте. 

Нема посебни техники што треба да ги научите за да можете да играте глупости во живо. Целото дејство се одвива со пар коцки додека се фрлаат на масата. Не можете да направите речиси ништо за да влијаете на исходот на тие коцки. Сè што можете да направите е да размислите на која комбинација ќе слетаат тие коцки и потоа соодветно да се обложувате.

Блек Џек во живо

Бакарат во живо е сличен на игрите што ги споменавме погоре. Сепак, ви предлагаме наместо тоа да пробате блек џек во живо, дури и ако сте почетник. Блек Џек во живо е силно препорачана игра затоа што не е толку комплицирано како покер, но сепак е игра во која можете да станете подобри во користењето на вашите вештини.

Ако сте почетник во казино игри во живо, но сакате да пробате игра што е малку поконкурентна од рулетот во живо или глупости во живо и игра каде што имате поголема контрола од тие две игри, тогаш блек џек во живо е една од најдобрите опции . Блек џек во живо е исто така една од најпопуларните казино игри таму.

Заклучок

Двете најдобри казино игри во живо што можете да ги играте како почетници се рулет во живо и блек џек во живо. Рулетот во живо е забавна игра поради неговиот социјален аспект. Од друга страна, блек џек во живо е одлична игра за почетници кои сакаат да играат конкурентни казино игри. Ако барате место каде што можете да играте некоја од овие игри, проверете LiveCasinoRank, каде што можете да ги проверите експертските критики за некои од најдобрите казина во живо таму.

Најнови вести

Побарајте бонус за повторно вчитување на казиното до 200 евра на 24 слотови
2023-05-30

Побарајте бонус за повторно вчитување на казиното до 200 евра на 24 слотови

Вести

Промоција на казино

1xBet:До 1500 €
Играј сега
Betwinner
Betwinner:390 € Со бонус код CASINORANK
22BET
22BET:До 300 €